Šta je novo?

Volcano 7

djuk

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2002
Poruke
229
Poena
620
Imam XP 1.7 i TT Volcano7. Temperatura me ne brine ( ide do max 48), ali mi buka smeta . Vec posle desetak minuta, broj obrtaja ventilatora ode preko 4000, a posle igrica ide i na 5000. Da li bi bilo pametno da se na telo kulera montira neki tihi ventilator ( od Titana 5 ili neki drugi 8x8 ventilator) ?
 
E dobro jutro !
Evo da citiram samog sebe:
Veruj mi, nista nisi izgubio...imam 1600+ i TT7 i to nikako nije dobra kombinacija. Stvar je u tome sto ga 1600 nakon petnaestak minuta odmah otera na maksimalni broj obrtaja, a tu nije nimalo tih, jes da je tisi od 6Cu+ i slicnih (sto rece drfedja), ali je barem meni bio nepodnosljiv...Recimo Acorp kuler koji se isto vrti na 5000 je mnogo tisi od TT7 na 5000, a pritom nista losije ne hladi. Da svoj nisam rasturio, vrlo rado bih ti ga prodao (ventilator sam iskoristio kao dodatni fan za kuciste, a hladnjak...kao pritiskivac za papir - mnogo je lep, plavo eloksiran )
Bolje sacekaj da se pojavi TT7+, to bi mozda mogao biti mnogo ozbiljniji cooler...
(iz thread-a http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?s=&threadid=5664 )

Posto se Titan-ov ventilator vrti na 3000, vec problematicno hladjenje ce da ode u...znas vec gde. Nije resenje.
Bajdvej, nemas XP 1.7 nego XP 1700 koji nije 1.7 nego 1.47...XP na 1.73 se zove XP 2100 i nadam se da nemas to jer bi njega 'ladio samo uz Bozju pomoc...(vrlo jasno, jel da ? :D )
 
drapin je napisao(la):
E dobro jutro !
Evo da citiram samog sebe:

(iz thread-a http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?s=&threadid=5664 )

Posto se Titan-ov ventilator vrti na 3000, vec problematicno hladjenje ce da ode u...znas vec gde. Nije resenje.
Bajdvej, nemas XP 1.7 nego XP 1700 koji nije 1.7 nego 1.47...XP na 1.73 se zove XP 2100 i nadam se da nemas to jer bi njega 'ladio samo uz Bozju pomoc...(vrlo jasno, jel da ? :D )
Nije toliki problem oladiti XP@1733 Mhz.
Disipacija je oko 76 W sto je ekvivalent TBirdu na 1.4 Ghz.
 
Bogami nisam bas siguran da nije problem. Kako su pocele ovih dana da se penju temperature tako rastu i u racunaru. Meni recimo XP1700 o.c. na 1650 na 1.7V ide i do 55C ovih dana, sta ce tek biti u julu i avgustu.
 
TT 7

++>Posto se Titan-ov ventilator vrti na 3000, vec problematicno hladjenje ce da ode u...znas vec gde. Nije resenje.

Istovremeno sam kupio istu masinu za burazera i u njoj je Titan 5 koji se konstantno vrti na 3180, pri temp od 44-47, posle Medal Of Honor ide na 50, ali se brzo vrati nazad. Kod mene je u normalnom radu temp. 41-42 a kada sam ga poterao da glumi XP 1900 normalna temp je bila 48.

++>Bajdvej, nemas XP 1.7 nego XP 1700 koji nije 1.7 nego 1.47...XP na 1.73 se zove XP 2100 i nadam se da nemas to jer bi njega 'ladio samo uz Bozju pomoc...(vrlo jasno, jel da ? )

Jasno je to, mrzelo me da pisem sve one nule, a kao sto vidis blizu sam dosao i sa ovim procesorom i pri tom se nista nije istopilo, ako ne racunamo moje ushi koje se tope non stop od buke.

Bucan ventilator, bucno napajenje, rad postaje mucenje. Da li ima smisla ipak promeniti ventilator a zadrzati telo, trebalo bi da je dobro onako veliko i eventualno nakaciti u kuciste dodatne necujne ventilatore i koje?
 
Mislim da ako mu skines ventilator onda je pitanje kako ce i da li ce uopste raditi termalna dioda koja menja broj obrtaja odnosno kako ce sad taj drugi ventilator reagovati. Ako skines i nju, onda ceo V7 gubi malo smisao...
Neko je secam se ovde pricao da je stavio dva ventilatora na hladnjak, jedan iznad drugog, i da je to davalo sjajne rezultate. Ako imas mesta (sirine) u kucistu mozda je to najbolje resenje.
Dodatni ventilatori u kucistu su uvek dobrodosli a i uglavnom su necujni, tako da je to uvek za svaku preporuku...
 
Posto se Titan-ov ventilator vrti na 3000, vec problematicno hladjenje ce da ode u...znas vec gde. Nije resenje.
Bajdvej, nemas XP 1.7 nego XP 1700 koji nije 1.7 nego 1.47...XP na 1.73 se zove XP 2100 i nadam se da nemas to jer bi njega 'ladio samo uz Bozju pomoc...(vrlo jasno, jel da ? )

Vrti se na 3000, ali je protok 38 cfm. Ne zaboravi da je precnik fena 80mm! A buka je svega 29dB.

djuk:
Bucan ventilator, bucno napajenje, rad postaje mucenje. Da li ima smisla ipak promeniti ventilator a zadrzati telo, trebalo bi da je dobro onako veliko i eventualno nakaciti u kuciste dodatne necujne ventilatore i koje?

Svakako stavi jos 1-2 ventilatora u kuciste. A koje, to i mene zanima, sleeve bearing su najtisi, ali verovatno i slabiji od ball. Ja imam jedan Evercool ventilator koji je vrlo snazan, ali mnogo manje necujan od noname sleeve bearing ventilatora, ali koji je pak mnogo slabiji..
 
Marel je napisao(la):
Vrti se na 3000, ali je protok 38 cfm. Ne zaboravi da je precnik fena 80mm! A buka je svega 29dB.
Volcano je isto 80mm a s obzirom da su zakrivljenje i broj "peraja" otprilike slicni (...imam ih oba, evo su ispred mene :) ) verovatno je i protok na istoj brzini otprilike isti. Znaci zamenom ventilatora bi se jednostavno dobio efekat kao kad bi ogranicio Volcano koji ide do 5000 na samo 3000 - i odgovarajuci hendikep u sposobnosti hladjenja...a i buka bi bila ista jer je i Volcano ako se vrti na 3000 vrlo tih, problem sa njim pocinje kad ga temp CPU-a potera na vecu brzinu.
 
Vrh Dno