Šta je novo?

vodeno hladjenje

flatline

Slavan
Učlanjen(a)
13.11.2005
Poruke
69
Poena
310
pozdrav
ovo je bilo moje prvo vodeno hladjenje

a sad sljedi drugo po redu :) recimo kao nova generacija vodenog hladjenja :D
na pocetku je bilo planirano da hladim cpu, vga i chipset ali na krju je ostao samo cpu
no dobro, evo malo slikica kako to izgleda
 
slike bloka





smo da napomenem da su ove slike slikane sa mobitelom
sljedi jos slika
 
radijator, spremnik vode i uvodnice


od ovoga je na kraju ispao radijator :)


sljedi jos slika
 
testiranje

na zraku mi je temp. bila 48°-49°C pri 1.55 V

ovo je na defoultu


evo na 2.5GHz i 1.6V


i nezaobilazni prime 95 :)
 
Svaka cast! Deluje ono - komplikovano ;). Evo nekog jednostavnijeg resenja - a opet vrhunskog:

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=110439&page=4

Evo kako izgleda:

news5-41.jpg


Cisto da kad se pomene voda, ljudi odmah ne pomisle na neke custom varijante..
 
spremnik vode je radjen od prokromske cijevi sa pokopcima od pleksiglasa, prokromskim prstenima i naravno:D prokromskim vidama i maticama kojie to sve zajedno drze
radijator je radje od bakra i na kraju je stavljen u zeljezni oklop da se moze lakse montirat na kuciste
blok je naravno od bakra sa pleksigasom debljine 30 milimetara
pumpa je eheim 1048 i radi strava
 
Poslednja izmena:
lepo lepo nema shta ;)
sam svoj majstor........to cenim!
 
Svaka cast! Deluje ono - komplikovano ;). Evo nekog jednostavnijeg resenja - a opet vrhunskog:

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=110439&page=4

Evo kako izgleda:

news5-41.jpg


Cisto da kad se pomene voda, ljudi odmah ne pomisle na neke custom varijante..

hvala hvala :)
gle ja nisam isao na komercijalna rjesenja zbog cijene
a i nekako je ovako veci gust ako nista ljepse se osjecam jer sam nesto sam napravio :D
sve me izaslo 50 eura a to je bila pumpa i dva obicna ventilatora
ostalo sve radjeno u firmi ;)
 
Poslednja izmena:
Odlicno uradjeno i odlicni rezovi. Koja ti je bila temperatura prostorije gde si testirao. Onaj hladnjak mi bas ne izgleda kao najbolji, ali rezovi su odlicni.

@Haludza
Lepsi je osecaj da nesto sam napravis a da radi dobro, pogotovu ako to kosta malo.
Uzimam sebe za primer.
WB sam platio 20e, pumpe sam imao od starog akvarijuma 0e, hladnjak od starih kola 0e i creva i nastavci max1000din.
Flatline-a je svoje izaslo 50e.
E sad. Koliko sam video, to kuciste nema kod nas da se pazari. A i ako ima koja je cena?
 
Poslednja izmena:
Svaka cast flatline mislim da sam video pocetnu fazu onog prvog vodenog na pc expertu, ispravi me ako gresim.

Haludzo mogao bi da pripomognes bench zajednici klokovanjem te tvoje zveri na 4Ghz i spustanje spi 1m, sta mislis?
 
Ne,ne nego na azot,a ona tuba izrađena je iz jednog dela,pa baš iz toga razloga nigde da nađem punu sipku od 6-8cm(mislim ima i toga i skupo je kao za lek):S:

Sta ce ti puna sipka? Znas li ti posto je to? Bolje je lepo uzeti cevku koja je manje mase pa samim tim i jeftinija i ne treba nikakva obrada, a onda se skoncentrisati na osnovu. Recimo 60x60mm, visine 15-20mm, pa napraviti sitne "iglice" ili gusca rebra pristojne visine, kako bi povecao povrsinu. Cev strugana od pune sipke je promasaj, debeli zidovi su promasaj, jer vec od odnosa visina/debljina >10 nema nikakve koristi. Znaci, ako je zid 3-4mm, onda nema koristi od cevi vislje od 30-40mm i prakticno bi taj gornji deo mogao biti i od bilo kog materijala. Svu energiju, finansije i tako to treba skoncentrisati u osnovu, koju treba fino obraditi, a to zahteva dosta casova masinske obrade, tj. nije jeftino. Za neku bolju osnovu cenim da treba jedno 30 min struganja i 2-2.5 sata glodanja jer se bakar tesko, sporo, malim dubinama rezanja obradjuje glodanjem. Jedan sat obrade je oko 700 dinara sto mu izadje ~2000 dinara. Cev ne znam koliko kosta, ali mislim da je oko 800-1000 din za 1kg.
 
Poslednja izmena:
Lepsi je osecaj da nesto sam napravis a da radi dobro.

Uvek!

Ja sam vazda nesto budzio dok sam bio mladji, i stvarno je veliko zadovoljstvo kad nesto smozgas sam. Sad nemam toliko vremena i sve sta budzim, budzim nekako na brzinu, samo da ga zbudzim sto pre. I onda mi se desavaju stvari ko kad Homer Simpson treba da zbudzi bazen a napravi hangar ;) jer je pogresno protumacio nacrte :d. Tako sam i ja par puta zbudzio neke nebuloze, i rekoh sebi - zaj*ebi, najeftinije ti je da platis - naravno ovo vazi samo za mene koji vise nema zivaca za budzenje :d..

E sad. Koliko sam video, to kuciste nema kod nas da se pazari. A i ako ima koja je cena?

Cisto ljudi cim cuju voda - odma misle custom. A ja sam ukazao da imaju i fabricki modovana kucista - resenja - koja se mogu nabaviti kod nas bez problema - za likove koji nebi da budze - ko oce ovo kuciste (Kandalf LCS) samo neka mi baci pm, nikakav problem znam firmu koja ga dobavlja, vec sam rekao a cena je bila (mozda je pala) 240 E + pdv za stvarno odlicno kuciste + odlicno vodeno..
 
Poslednja izmena:
Recite mi sta bi falilo aluminijumskoj casi za suvi led ili azot?
Da li valja?
mislim da je mnogo lakse napraviti casu od aluminijuma nego od bakra
 
Odlicno uradjeno i odlicni rezovi. Koja ti je bila temperatura prostorije gde si testirao. Onaj hladnjak mi bas ne izgleda kao najbolji, ali rezovi su odlicni.
hvala :)
temp u sobi je bila 20°C
nista nije nemoguce napraviti :d samo pitanje je kakav je kraj rupe jer na slikama se bas nevidi, vjerovatno probuseno sa puntom(burgijom) pa je onda sa nozem(tokarskim,) ) prodjena rupa da se dobije ljepsa obrada i poravna baza u rupi, samo je pitanje koliko se moze poravnati jer bakar je nekako gnjecav i prilikom obrade jako se grije pa onda lako pukne noz :mad:
 
Jako lepo odradjeno,svaka cast;) da li mozda nameravas da pravis WB i za VGA ili NB?
 
Poslednja izmena:
Jako lepo odradjeno,svaka cast;) da li mozda nameravas da pravis WB i za VGA ili NB?

hvala :)
blokove za vga i nb su bili u planu ali su otpali
nb jer mi je bilo prekompicirano za izvest (razmak izmedju nb i vga je 10mm) i vjerovato bi mi dosta ubijao protok vode a vga zbog tezine jer imam zalmana koji mi usput hladi i memoriju na grafi a samo blok za gpu nema smisla
 
Nazad
Vrh Dno