Šta je novo?

Vodeno hladjenje - Big Water 745

dok cene komponenti padaju, cene vodenih sistema ostaju iste... inace vodeno je pravljeno pred gigabyte OC takmicenje i koristeno je jos 2 meseca posle toga jer je ploca crkla. skupla prasinu ako resis da uymes dobijes i jedan gril SXT pa radi sa njim sta ti je volja
 
@kosta 87 Jel si ti to pisao na kao engleskom na toj plocici
ie - ENERGIZE kapiram da si u stvari teo Energise
a i SWICH se valjda pishe Switch.. al cool ti je custom pcb.
 
@kosta 87 Jel si ti to pisao na kao engleskom na toj plocici
ie - ENERGIZE kapiram da si u stvari teo Energise
a i SWICH se valjda pishe Switch.. al cool ti je custom pcb.

za switch si skroz upravu ali za energize nisam siguran ni ja. vidis ja sam tek sad to izvalio **** ga.
 
off:
Moze i Z i S, samo treba biti dosledan a ne da se u tekstu nadje npr. energized i standardised (znaci trebalo bi standardized ili u prvom koristiti energised). To je razlika izmedju britanskog i americkog (forsira Z) engleskog iako postoje reci koje bi trebalo da budu sa S kao: advertise, enterprise, compromise... iako opet neke reci gube to 'trebalo ili moralo bi' svojstvo kada se menjaju i zavise od licnih preferencija.
 
Poslednja izmena:
A sta mislis da TRUE znaci? :p (ThermalRight Ultra Extreme)
 
Zar ne postoje THERMALRIGHT Ultra-120 eXtreme i THERMALRIGHT TRUE Black 120,sad kad se kaze TRUE na sta se tacno misli.Hahahah..
 
Poslednja izmena:
To tako stavi u naslov kako se kome cefne.
Imas TRU (TR Ultra) koji je inace nekako zaboravljen i vise ga valjda nigde ni nema.
I imas TRUE (TR Ultra Extreme).

A postoji TRUE obican, TRUE Black (crne je boje jel..), TRUE copper (od bakra je) i to je limited edition ne znam koliko stotina je napravljeno i kostali/kostaju preko 100e.

A to 120 se sigurno odnosi na velicinu fan-a koji ide na njega.
 
to vodeno je pristojno od tih sklopljenih ali bolje ti je da uzmes od koste to ti je prava stvar ;)
i ovo ti se namece kao reshenje
p2.png
 
Da, mora uzeti verziju istog za am2. Isto kosta, tako da samo treba obratiti paznju ako bude kupovao.
 
A mozda ovo Aquagate max RL HUB KBU1 GP.
 
pazi...komentari sa realne strane posto posedujem ovo hladjenje....

sto se tice karakteristika milim da nemora puno da se raspravlja...reci cu ti samo sa sam svoj q9550 rashadjivao na 32 stepena na fabrickom kloku i na 1500rpm (malo v ise od pola max brzine), a da sam uspeo da ga popnem do 3,9GHz i da pritom ne zabada procesor. ali s druge strane uzmi u obzir buku koju stvara, a koja nije nimalo zanemarljiva. ja sam sa ovim hladjenjem i plocu hladim. u skorije vreme planiram da pazarim OCZ FlexEX II koje takodje poseduje konektore za vodu pa ce mo videto ondak sta se desava.

montaza jeste mozda malo komplikovanija s obzirom na gabarite radijatora, ali veruj mi da je potpuno efikasno. ja sam konkretno ima problema samo sa monrazom na ploci, posto na ploci ne postoje konkretniji konektori za navojoem kao sto je slucaj sa blokom procesora, vec se fiksira celicnim sajbnicama, ali s obzirom da ti ne planiras da moniras hladjenje na plocu mislim da ti je izbor skroz ok!!!
 
A cudi me da niko ovde nije spomenuo Corsair H50 koje je po performansama blizu ako ne ponekad i bolje od trenutno najboljih (ponekad i skupljih...) vazdusnih konkurenata , a bukvalno je install&forget varijanta. Cena ~6500 - 7000 dinara

Review

h50a.jpg
 
Big Water 745 - dje ima ovo hvadjenje da se trguje ?
i ako neko moze da mi kaze dje je to Aquagate max 100e u oglase ?
 
Vrh Dno