Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Posle instalacije idem na Go back i reboot system, valjda sam tim završio ovaj deo posla
 
Vala jesi :) Popravio sam link. Na xda imas uvek najsveziji kernel.

Sent from my SmartTab10
 
Da li pored Root-a, CWM, Kernela još nešto treba da se podesi, šta predlažeš, video sam da st pričali za Supercharger ili tako nešto slično, da li treba još nešto podešavati? I gde se na ovom tabletu može videti brzina njegovor rada mislim na brzinu procesora, koliko znam standardno je namešten na 1,2 GHz
 
Poslednja izmena:
Cekaj da legne prvo to što si uradio:) Može još i overclock i supercharger. Ako misliš da možeš navali.
 
Probao sam VPN i radi kao sat. Hvala puno na pomoći. Može i overclock i supercharger ali me moraš usmeriti kako?
 
Jel mozes malo search foruma i googla da koristis?

Poslato Sa Uberkerskesme Galaksi Dvojke
 
Da li sistemski update koji dobijamo može da utiče na Root ili već neko podešavanje i ako da, kako možemo da to zaustavimo
 
Normalno je da ide u recovery ako odradis fastboot boot cwm5x....y.img. da butuje u recovery. To smo izmislili samo zbog backup-a. Recovery se flashuje sa fastboot flash recovery cwm5x...y.img.
Recovery takodje u sebi ima kernel i moze da se butuje kao i boot.img ali za stalno treba da bude ovako:
1.Fastboot flash boot boot.img
2.Fastboot flash recovery recovery.img

To sto iz recoverya vidi extsd je najverovatnije verzija taba sa drugim rasporedom particija. Ispostavilo se da postoji takva i zato recovery nije kompatibilan u potpunosti.

Sent from my SmartTab10

Sad sam shvatio gde sam pogresio. Nego sad sam se igrao i vidim da i na tabu kod moje sestre mogu preko boot recovery da vidim ext sdcard. To je ona verzija oficijelnog roma sto sam vam je upload-ovao. Ja na mom tabu ne mogu to da vidim. Hvala na pomoci !
 
Kako vidis ext-sd? Mozes li da kod sestre na tabu u terminalu ili adb shell otkucas
su
mount > /sdcard/mount.txt i okacis taj mount.txt ovde.

Sent from my SmartTab10
 
Ja ext sd vidim na racunaru bez ikakvih rutovanja itd....ubacio usb povezao tab i dobio smart tab ikonu...samo sto ga prepoznaje win...dok u total commanderu nema nista.
 
Nek puknu dušmani :) Joe.stone sa xda je napravio prvi korak. Svaka čast.
 

Prilozi

  • Screenshot_2012-04-09-20-11-18.png
    Screenshot_2012-04-09-20-11-18.png
    321.2 KB · Pregleda: 232
Kako vidis ext-sd? Mozes li da kod sestre na tabu u terminalu ili adb shell otkucas
su
mount > /sdcard/mount.txt i okacis taj mount.txt ovde.

Sent from my SmartTab10

Izvini nisam stigao bio sam na putu probacu da uradim to u narednih par dana kada budem video sestru . . .
 
mobilx, to si kod sebe instalirao?

Naravno da sam instalirao:) Mozete i vi da probate a proces vracanja na stock je jednostavan. Dakle nandroid backup, wipe, flash. Za nazad wipe, nandroid restore.

Od svega najbolje radi grafika :)
Touchscreen radi kao genericki touch.
Nema nikavih konekcija jer baseband/radio nije prepoznat
Nema zvuka
Nema kamere

Sve u svemu prilicno neupotrebljivo ali dobra osnova za dalje.

Sent from my SmartTab10
 
Sinoc smo se zezali Falcon i ja sa tabovima. Vec duze vreme me nervira tab sto kad ga ne diram neko vreme nema internet konekciju. Stavili smo obojica poslednji kernel i ono sto sam ja primetio je da mi sada normalno radi net ali jos bolje je sto mi je touch screen sada besprekoran. Nema vise onoga da mi ne reaguje nekada na dodir, ili da pri skrolu reaguje kao klik ili dupli klik. Konacno sljaka kako treba. To su mi bile dve najvece muke i sad je reseno.

@ mobilx Drago mi je da je bilo konkretnih pomaka sa ICS-om, necu jos uvek probati ovo ali neke od sledecih verzija sigurno hocu ;)
 
upravo dodjoh iz Temisvara sa docking station-om.Ima ga samo u centrali Vodafona, kosta 42e.Prenecu utiske o radu sutra, i unapred se izvinjavam ako je vec neko pisao o njemu.Inace, ima da se kupi i hdmi kabl, kosta 14e, i punjac, kosta 30e.
 
Jel ima USB kabl da se uzme, bez punjaca? Postoji mogucnost da moooozda odem za Rumuniju sledeceg meseca pa bih uzeo ako nadjem.
 
videh neki usb kabl, i cini mi se da je za njega, mada ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, nisam pitao.
 
Hajd probaj i neki FAT/NTFS fleš/hdd i onda HDMI ako imaš gde. :) Treba mi dock kao 'leba, al' je preskupo... Doduše, više bih voleo USB host kabl i HDMI kabl, dock nije preterano praktičan.

E, da, ako možeš slikaj kako izgleda tablet u docku, ne mogu da procenim koja mu je veličina.
 
nisam sad kod kuce, probacu oba eksterna harda i hdmi veceras.Ako me ne mrzi, pasce i jedna slika.
 
ok, ovako:
hdmi radi sasvim ok.Za eksterne hardove je potrebno eksterno napajanje, a to ne mogu da proverim.Probao sam oba eksterna harda, ali nemaju dovoljno struje od usb-a.Probacu flash cim ga nadjem.Evo i slika, kao sto sam obecao
 

Prilozi

  • IMAGE00450.jpg
    IMAGE00450.jpg
    553.8 KB · Pregleda: 203
  • IMAGE00448.jpg
    IMAGE00448.jpg
    642.1 KB · Pregleda: 208
a sada ako moze i mala pomoc.Vec sam pitao ali niko nije odgovorio: tablet vidi ruter i odmah se poveze, ali nemam net na njemu, dok se na drugim mestima normalno kacim.Imam sbb net.Nije do taba, posto je ista stvar i sa galaxy ace-om
 
Poslednja izmena:
OK izgleda za kućnu upotrebu, al' ne znam koliko je praktičan dock za nošenje, u mom slučaju, na teren.

Što se tiče rutera, koji ruter imaš i kako si ga podesio?
 
Idem u Temisvar u subotu verovatno, pa cu uzeti samo hdmi, posto si u pravu za prakticnost, nema smisla nositi ga na teren.Ruter je tp link TL-WR543G.Nisam nista podesavao, posto je bio kod ortaka koji ga je samo izvadio iz kutije, ukljucio, i radio mu bez problema.Sad vidim da ne mogu da pristupim podesavanjima iz browsera, pokusacu da ga dirketno sa lan kablom ukljucim na komp
 
Vrh Dno