Šta je novo?

Vista

Neno

Čuven
Učlanjen(a)
01.11.2002
Poruke
145
Poena
619
Instalirao bih Vistu na disk kapaciteta oko 300 Gb (SATA) koji nije particioniran. E sad, na tom disku je oko 50 Gb pohranjenih podataka i nemam gdje s njima - nemam slobodnog prostora da te podatke prebacim.
Medjutim, cujem da vista omogucava da se disk particionira dok su podaci na disku bez da se podaci izgube. Da li je to istina i da li je netko to probao?

Hvala
 
To ti je 12.5 DVDova, srezi to pre particionisanja.
Par sati rezanja i par 100 dinara nije mnogo?
 
Cisto sumnjam da to mozes uraditi, instalirati vistu, napraviti particije i da ti podatci ostanu....
Mislim da je bolji predlog da narezes sve to na DVD-ove....
 
To sto imas od podataka da bi bilo na hard disku mora da postoji partcija sa file systemom na sebi..tako da ne znam na sta mislis kada kazes da nije particionisana.verovatno mislis da je ceo hard disk jedna velika particija..
Imas veliki broj partition programa koji mogu da odrade resize particija ali svaki ce da te obavesti da backup-ujes podatke pre resize-a..
Ako ne zelis da izgubis podatke uradi BACKUP!
 
Sa ovim sve moze Partition.Manager.v9.0.Professional.Malo traje, ali radi odlicno.:wave:
 
Poslednja izmena:
Si siguran da moze i ovo sto ja trazim?:trust:

provereno radi (Pratition Magic).
ja sam vise puta pravio, pomerao, povecavao, smanjio particije na disku sa podacima i do sada se nijenista lose desilo.

nezavisno od svega ovoga jedan backup ne skodi :)
 
Poslednja izmena:
@verbatim: spaad je spomenuo Partition Manager, a ne Partition Magic. Moja iskustva sa Partition Magicom - što dalje od njega!
 
@verbatim: spaad je spomenuo Partition Manager, a ne Partition Magic. Moja iskustva sa Partition Magicom - što dalje od njega!

hihi, sorry nisam dobro procitao naziv, ali i onda ja sam extra zadovoljan sa partition magicom.

ali za bilo koji postupad da se odlucis uvek ce postojati rizik, zato backup, prebaci podatke da dvd, iscimaj nekoga da ti pozajmi hdd ili sta ves
 
ili da pokrenes instalaciju viste pa da vidis sta ti nudi od opcija ;)
 
Najbolje i najsigurnije rjesenje je da narezes to na DVD. Tako sam i ja radio samo sto je meni trebalo 20-ak DVD za backup.
 
Isprobao sam Partition Manager i stvarno stvar radi. Bez po muke je napravio novu particiju bez gubitka podataka. Programcina;)
Hvala Spaad:wave:
 
Taman sam se i ja pitao koji program da koristim :D

Hvala vam :)
 
dali mi neko moze reci dali vista nosi piratske igrice koje su u vecini slucajeva za xp


HVALA
 
gde ih nosi? :D
 
:) Što se odmah oštriš...Filo se malo zeza...a ti odmah Caps Lock ;)

Elem...u većini slučajeva, da.

Poz
 
Ja sam sa ovim programom Paragon Partition Manager Pro9.0 uspesno napravio particije u visti bez gubitka podataka, posle sam im i menjao velicine ne ceka se puno...
 
Poslednja izmena:
Jos jedan glas za Acronis. Batali disk shrinking iz Windowsa.
 
preporuka

Ovo mi se cini kao dobro resenje - EASEUS Partition Manager, besplatan program sa kojim sam pre par dana uradio bas ono sto ti nameravas i sve je proslo bez problema.:d
 
Vrh Dno