Šta je novo?

Vista koja postaje sve veca

dejan2006

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2007
Poruke
282
Poena
319
Imam Vistu ultimate x64 i nekako vremenom ona postaje sve veca iako ne instaliram nove programe . Sada mi zauzima oko 40 GB . A krenuli smo sa 20 - ak :) GB .
Kada otvorim particiju na kojoj je ona i kada pogledam prostim kontrolisanjem , znate ono kada stanete kursorom na taj folder , po folderima koji je toliko veliki i postaje sve veci ne uspevam da ga pronadjem
Sta bi to moglo da bude i gde bi taj otpad zaista mogao da se sakrije
Inace redovno cistim kompjuter CCleanerom prilikom svakog starta , redovno defragmentiram disc ..............
 
Probaj integrisani Disk Cleanup (Start, Run, cleanmgr). Meni recimo Error Dumps i Error Logs znaju da se namnoze na par GB...
 
Obrisi sve nepotrebne system restore pointe.
Uradi defrag diska.
Instaliraj Yamic softov Vista manger i pobrisi sve junk fajlove.
 
Start , run , %temp% , select all , delete :) , CC cleaner , I naravno proveri system restore da li ti je ukljucen , disc cleaner , izbrisi recycle bin , defrag jednom u 3 meseca ... i tako trebalo bi da bude ok :p
 
Poslednja izmena:
Sve gore rečeno + update-ovi i raznorazne zakrpe...;). To malo po malo pojede hard.
 
hvala hvala hvala svima

pokusavacu malo veceras ili za vikend pa vam javljam rezultate

:wave:

sva je sreca pa mi je particija za Vistu 150 GB
 
Poslednja izmena:
Prvi rezultati :
Desni klik misa na Vista particiju > Properties > General > Disc Cleanup > More Optios > System Restore and Shadow Copies > Clean up .....
Sa 40 GB Vista se smanjila na 27 GB
O & O Defrag je odmah poceo nakon toga da obradjuje tu particiju
run > %temp% jos oko 1 GB
Ali 13 GB . Strasno .
Sve to otprilike nekih 5 minuta


Hvala puno svima , puno ste mi pomogli .

Instaliracu i Vista Manager 1.5.8 ovih dana
 
ne treba ti vista manager... ako nisi vichan radu sa istim ili barem malo ne poznajes sistem "ispod haube" vise ces stete uraditi nego dobra sa istim :)
 
Nemoj brisati Error reporting files jer sam ja brišući te fajlove 2 puta pokvario Vistu i samo je došla u obzir reinstalacija.
Inače kod mene ima tih fajlova sada oko 4GB.
 
hvala hvala hvala svima

pokusavacu malo veceras ili za vikend pa vam javljam rezultate

:wave:

sva je sreca pa mi je particija za Vistu 150 GB

Prevelika ti je .
Velika particija, preveliki cluster size.
Preveliki cluster size, previse izgubljenog prostora.
 
nex999 hvala na linku, oslobodio sam 11 GB kada sam redukovao veličinu shadow copy (resize na 1GB).
Još kada bi moglo nešto da se uradi sa winsxs (10,1GB). Inače nekada na XP-u sam CCleaner pokretao jednom nedeljno i nikada mi se nije nakupilo toliko "đubreta" koliko sada čistim sa njim svaki drugi dan na Visti.
 
Код мене је System Restore искључен :). Ко ће стално брисати силне Shadow copies?
Nemoj brisati Error reporting files jer sam ja brišući te fajlove 2 puta pokvario Vistu i samo je došla u obzir reinstalacija.
Inače kod mene ima tih fajlova sada oko 4GB.
Ја их бришем стално и до сада није било никаквих проблема.
 
Vista inace moze da iskoristi i do 15% od ukupne velicine particije za System restore i Shadow Copy.Kod mene je konkretno instalirana Vista Ultimate x64,zauzimala je oko 10 % prostora,ali sam to jednostavno smanjio na nekih 1%,opet sve zavisi od potrebe...

http://www.vista4beginners.com/System-Restore-Space-Used

Je l' može neko da objasni kako na Vista da smanjim prostor za System restore - dakle: ne da ga isključim, jer to umem, nego da smanjim prostor koji koristi ?

oupsss, sorry
sad tek primetih i link ; )))

Edit:
meni ovo ne radi posao, učukam sve kako kažu ali ne daje mi ništa
 

Prilozi

  • cmd.jpg
    cmd.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Je l' može neko da objasni kako na Vista da smanjim prostor za System restore - dakle: ne da ga isključim, jer to umem, nego da smanjim prostor koji koristi ?

oupsss, sorry
sad tek primetih i link ; )))

Edit:
meni ovo ne radi posao, učukam sve kako kažu ali ne daje mi ništa

Jesi probao desni click misem na Command Prompt i opcija 'Run As Administrator'?
Trebalo bi da ti izgleda otprilike ovako:
 

Prilozi

  • Shadow.JPG
    Shadow.JPG
    60.8 KB · Pregleda: 100
Još kada bi moglo nešto da se uradi sa winsxs (10,1GB).

Ista stvar i kod mene, folder vremenom raste, a izgleda da ne sme da se dira. Pre neki dan sam instalirao Visual Studio 2008 Express koji dolazi sa .NET Framework-om 3.5, Visual folder je zauzeo 120MB, a C particija je teza za 2GB :zgran:
 
Poslednja izmena:
samo da zahvalim na rešenju svog problema :)
 
I ja isto :) neznajuci ni da ga imam (problem)naleteo sam na temu i smanjo sam zauzece Vista particije sa 30 na 20,5Gb.

Za one kojima je sve ovo komplikovano mogu samo da koriste Disk cleanup...
 
Znam da je mali offtopic, ali jer moze Vista da se instalira na 12gb particiju, posto mi je toliko C: velik i uvek imam gomilu slobodnog prostora kada stavim XP, e sada da li ce Visti to biti dosta ?
 
@BigJoe
Hvala na odgovoru, onda nista od Viste, nepada mi na pamet da dajem vise od tih 12gb za OS.
 
@BigJoe
Hvala na odgovoru, onda nista od Viste, nepada mi na pamet da dajem vise od tih 12gb za OS.
Откуца човек у чијем потпису пише да има хард диск од 400 GB :d ;).
 
ova komand lajn fora mama keva, oslobodio sam 30gb
 
Откуца човек у чијем потпису пише да има хард диск од 400 GB :d ;).

Kakve to ima veze, ni ja windowsu nisam davao nikad vise od 12GB (koinsidencija, windows particija je tacno toliko), ja sam hard kupio zbog mene (za moje fajlove, a ne windowsove).
 
Nazad
Vrh Dno