Šta je novo?

Visok GPU clock u Idle-u

goranagf

Cenjen
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruke
515
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5950x/Dark Rock Pro
Matična ploča
Gigabyte B550 Aorus Pro AC
RAM
Corsair Vengeance 4x16GB 3200Mhz
GPU
Palit GTX1070 SuperJetStream
Storage
Kingston A2000/2x WD Red Plus 4TB
PSU
Phantex Revolt Pro 850W
Kućište
Ms Titan II Pro
Monitor
3x Dell P2317h
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
GTX 1070 Palit Super JetStream, primjetih da se u Idle-u temeperature krecu oko 60C, provjerim malo detaljnije, takt zakucan na 1623 MHz. Pogasim sve na desktop-u, i dalje isto. Sta je moze drzati "budnom"?
  • 3 ista monitora spojena, kada ostavim samo na jednom - ista prica.
  • skeniran racunar sa antimalware, nista nije nasao
  • preko Nvidia Inspector-a sam ukljucio Multi Display power saver, i sad je zakucan na 600MHz, ali i to mislim da je forsirano jer je ravna crta, znam da je nekad prije i bez toga default Idle takt bio 200-300Mhz. Cim ga isklucim, instant skace na 1623.
  • sto se tice aktivnih procesa:
Capture.JPG
anydesk radi jer sam trenutno s posla spojen na racunar.

Nemam instaliran Shadowplay ili Msi Afterburner, za koji sam procitao da zna praviti slican problem.

- u Nvidia Control Panelu pokusao i Adaptive i Optimal Power management.
 
Rešenje
Šta kaže Task manager, koji procesi najviše troše GPU i da li uopšte troše ili klok visok iz drugog razloga. Da li si probao stariji drajver ako je najnoviji.
meni sa 3 monitora, drzi uvek visok klok, sa dva ili jednim obara u 2d rezim. probaj sa jednim monitorom resetuj racunar.
 
To sam prvo testirao... A i prije mjesec dana i bez MD Power Saver-a nisam imao ovaj problem.
 
Šta kaže Task manager, koji procesi najviše troše GPU i da li uopšte troše ili klok visok iz drugog razloga. Da li si probao stariji drajver ako je najnoviji.
 
Pih... izgleda je driver. Ne bi mi to nikad palo na pamet.
Vratio sam se na neki od prije godinu dana...

Capture.JPG
 
Banalno pitanje:
da li ti je u Nvidia Control Panel uključen Optimal, Adaptive ili Maximum Performance?

Koje su rezolucije ti monitori i koliki im je refresh rate?
 
Eto u prvom postu sve.
standardni fullhd 23" 60Hz monitori.
 
ma isto je meni tako bilo imas mojih tema bar jedna ili dve. reinstaliram drajver i sve ok do neke nove verzije. pa onda opet instaliram najnoviju verziju i sve ok. uglavnom 2-3x mi se desilo da se zaglupi za 2-3 godine...
 
Nazad
Vrh Dno