Šta je novo?

virus Jeefo.A - sta s njim

clown

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
132
Poena
319
nod 32 prijavljuje sledeće:

File c:\windows\svchost.exe is infected with virus Win32/Jeefo.A. NOD32 can clean this infiltration. Unable to clean.

kako da rešim ovo, a da ne reinstaliram sistem?
 
probaj sa nekim drugim av
 
ma brisi taj fajl. Skeniraj ceo Winodws folder sa scan & clean i kad dodze do taj fajl ce ti ponuditi da ga izbrise ali posto je u memoriji zakazace to brisenje za sledan put kad se windows butuje. na kraju scan-a ke ti ponuditi da uradis reset i kad se windows dize taj fajl ce biti izbrisan. Ako to ne uspe napisacu kako da ga rucno izbrises.
 
nod 32 prijavljuje sledeće:

File c:\windows\svchost.exe is infected with virus Win32/Jeefo.A. NOD32 can clean this infiltration. Unable to clean.

kako da rešim ovo, a da ne reinstaliram sistem?

SAmo da ti kazem jeefo A se vezuje za *.exe fajlove ako ga ne izolujes sa nekim antivirusom dzaba sve, pobrisace ti pola programa instaliranih,NOD 32 mi nije pomogao, pokusaj se nekim drugim Antivirusoom ili AntiSpy softwerom!
 
Meni je NOD32 sredio stvar (nemam instaliran NOD ali sam koristio neki standalone scaner, možeš ga skinuti sa ove adrese besplatan je http://ftp.isu.edu.tw/pub/Windows/Edskes/n/nod32_20061119.exe).
Odneo sam hard na drugi komp i sa njega sam skenirao inficirani hard.
Očistio mi je gomilu fajlova i svi koji su očišćeni su normalno radili kada sam vratio hard.

EDIT : Na drugom kompu takođe NOD nije mogao da očisti svchost.exe ali ga obriši slobodno.
 
Poslednja izmena:
Meni je NOD32 sredio stvar (nemam instaliran NOD ali sam koristio neki standalone scaner, možeš ga skinuti sa ove adrese besplatan je http://ftp.isu.edu.tw/pub/Windows/Edskes/n/nod32_20061119.exe).
Odneo sam hard na drugi komp i sa njega sam skenirao inficirani hard.
Očistio mi je gomilu fajlova i svi koji su očišćeni su normalno radili kada sam vratio hard.

EDIT : Na drugom kompu takođe NOD nije mogao da očisti svchost.exe ali ga obriši slobodno.

..ne radi link !
 
Samo paziti sa kasperskim. Sve programe koje čuvaš na hardu (neinstalirane), postaće neupotrebljivi nakon njegovog "ćišćenja". NOD to odrati kako treba ;)
 
Kod druga sam ocistio Jeefo.A koji se nalazio na 2096 mesta sa NOD-om bez problema. posle toga sam preskenirao sa KAVom za svaki slucaj i nista nije nasao. sve fajlove koje nod nije mogao da odradi sam obrisao i vec 15 dana je ok
 
SAmo da ti kazem jeefo A se vezuje za *.exe fajlove ako ga ne izolujes sa nekim antivirusom dzaba sve, pobrisace ti pola programa instaliranih,NOD 32 mi nije pomogao, pokusaj se nekim drugim Antivirusoom ili AntiSpy softwerom!

koji av preporučujete?

ima li neko da je siguran da je ok ako obrišem zaraženi fajl c:\windows\svchost.exe

NOD ga ne može očistiti od virusa, a samo tu je nšao...
 
ima li neko da je siguran da je ok ako obrišem zaraženi fajl c:\windows\svchost.exe
NOD ga ne može očistiti od virusa, a samo tu je nšao...
Ne može da ga očisti jer taj fajl ne sadrži ništa drugo osim malicioznog koda. Pravi svchost.exe se nalazi u system32 folderu.
 
@clown

Idi u SAFE MOD i onda radi skeniranje i "ciscenje"...
 
Skini Hiren's boot CD i skeniraj, mada ces najvjerovatnije morati uraditi repair sistema, sto je najbezbolnije, pored ciscenja.
 
Poslednja izmena:
A da probas sa programom unlocker da izbacis fajl iz upotrebe i onda da ga obrišeš?
 
Bit Defenderov Jeefo removal tool:
 

Prilozi

  • antijeefo-en.rar
    52.8 KB · Pregleda: 70
Probaj sa ovim...
 

Prilozi

  • jeefogui.rar
    70.7 KB · Pregleda: 55
Nazad
Vrh Dno