Šta je novo?

Viper4Android [ROOT]

Provalio sam i ja da je post od nightshadow-a ali tebi hvala na trudu i izdvojenom vremenu. Imam opet jedno pitanje koje naravno nije direktno tebi upućeno ali bih svakako voleo da podeliš svoje mišljenje ako si voljan. Naime čemu služi V4A ako recimo ne podržava Youtube a možda i Power AMP? Toliko je hvaljen ovde, kapiram da ljudi verovatno koriste druge playere ali i Youtube je svakako važan izvor muzike. Ok moguće da podržava neke varijante internet radija, što je takođe bitno. Ali sve u svemu gde ga vi ljudi koristite? :)
mislim da su postovi iznad dosta odgovorili na tvoje pitanje :)
hteo bih samo da dodam da, po meni, jako zavisi i od telefona, meni je na lg g2 bilo neslušljivo bez v4a, na nexusu 5 je već manje neophodno (meni), a na 5x i 6p mi je u svojstvu dobrog eq, da se malo došminka
kakogod, ne može da zameni nešto od ovoga:
http://www.bestproducts.com/tech/gadgets/g578/portable-headphone-amps-for-quality-tunes-on-the-go/
 
Još jednom svima hvala na pomoći, uspeo sam sve da odradim i igrao sam se malo sa podešavanjima. Iskreno dobio sam na jačini zvuka a to mi je prvenstveno i bio cilj. Za kvalitet ću morati malo više da slušam da vidim ima li boljitka ali sve u svemu zadovoljan sam urađenim. :)
 
Haha sad mi je jasno zasto viper uopste ima toliko korisnika :)

Da si čuo G2 sa viperom i bez njega video bi kakva je razlika. Onaj stock zvuk je zlo. Bez basa, samo cujes srednje, a najviše visoke tonove. Pa sve i da ubodeš sluške od 500e.

Generalno PowerAMP može da dosta toga odradi, ali mnogo stvari i ne može. Zato je tu Viper. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da sam cuo G2 stock :) Nekako ''Dull'' zvuk kao i na G3 i svakom LG koji sam probao, nije katastrofa ali je svakako losiji od iphone/samsung/sony/htc, jednostavno u poredjenju sa njima ti LG zvuce ''dull''.
Sa vajperom nisam ali osim softverskog dodavanja bass-a i raznog ''emuliranja'' ne vidim nacin da se kvalitet poboljsa, sve su to samo efekti i sminka.

Mada je jasno da ce usima laika G2 uz viper bass boost i sw pre-amp zvucati ''10x bolje''.

To je slican fenomen kao kada je ludacki hdr-ovana fotografija sa kamere telefona vecini ''10x bolja'' od one stock sa kvalitetnog fotoaparata ;)

Generalno sto se vajpera tice - u pitanju su ciste sw emulacije/eq/pre-amp i ostali efekti koje ogromna vecina voli i poistovecuje ih sa ''poboljsanjem kvaliteta zvuka'' :)

Ipak lepo su odradili vajper, lep UI i brojna podesavanja.. ali mi jednostavno ne treba.

PS

Bolje kupi one CX 5.00 dok su jos na snizenju samo 40e, uz iphone 7 u sekundi ces zaboraviti sminkanje zvuka vajperom :d
 
Poslednja izmena:
Upravo to. Kod telefona kao sto je LG i kod nekih low i mid range kineza, muku muče sa zvukom. Posle Samsunga i iPhone-a sve posle njih ti bledunjavo zvuči.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da sam cuo G2 stock :) Nekako ''Dull'' zvuk kao i na G3 i svakom LG koji sam probao, nije katastrofa ali je svakako losiji od iphone/samsung/sony/htc, jednostavno u poredjenju sa njima ti LG zvuce ''dull''.
Sa vajperom nisam ali osim softverskog dodavanja bass-a i raznog ''emuliranja'' ne vidim nacin da se kvalitet poboljsa, sve su to samo efekti i sminka.

Mada je jasno da ce usima laika G2 uz viper bass boost i sw pre-amp zvucati ''10x bolje''.

To je slican fenomen kao kada je ludacki hdr-ovana fotografija sa kamere telefona vecini ''10x bolja'' od one stock sa kvalitetnog fotoaparata ;)

Generalno sto se vajpera tice - u pitanju su ciste sw emulacije/eq/pre-amp i ostali efekti koje ogromna vecina voli i poistovecuje ih sa ''poboljsanjem kvaliteta zvuka'' :)

Ipak lepo su odradili vajper, lep UI i brojna podesavanja.. ali mi jednostavno ne treba.

PS

Bolje kupi one CX 5.00 dok su jos na snizenju samo 40e, uz iphone 7 u sekundi ces zaboraviti sminkanje zvuka vajperom :d

Je*iga sad, to je isto kao da kazes da je post-processing za slike obicno softversko sminkanje, i da ne moze da se popravi originalan kvalitet koji se dobije direktno sa senzora, tj RAW format.
Moze da poboljsa kvalitet zvuka drasticno, i to je to :)
Btw, upravo sam na G2 prvo i koristio Viper, tu kad sam video kakva je razlika, nikad vise bez vipera.
 
To prosto ne moze da se poredi.

Moze da poboljsa kvalitet zvuka drasticno, i to je to

To je samo placebo i subjektivan utisak, pre svega zbog sw pre-ampovanja i famoznih xbass i slicnih eq.
Tek o ''drasticnom'''poboljsanju je smesno i pricati uopste. Naravno mnogima ce i to sw pre-ampovanje uz bass boost biti ''mnogo bolji zvuk'' ali ja pricam o opstem kvalitetu koji cip iz uredjaja moze konvertuje/''isporuci'', sve ostalo je klasicna sminka.

Uostalom, sa slusalicama ''od 15e'' koje si pomenuo ne mozes da cujes maksimum ni iz cipa starog nekoliko generacija a kamoli iz modernog smartfona.

Zato kazem, bolje ulozite samo malo vise para u kvalitetne in ear slusalice pa cete se i sami uveriti koliko je viper samo sminka i softver koji ni priblizno ne moze da nadoknadi dobru impelementaciju/audio hardver i dobre slusalice.

Ne kazu dzaba ''od g se ne pravi pita'' ;) Tj mozes da dodas kore i secer (viper) ali to je i dalje lose :d
 
Poslednja izmena:
Ovde u ovom slucaju pricamo o G2, gde je zvuk na sluskama ocaj. Ja sam tada koristio CX150, a ocaj je zvuk, tako da dzaba sve kad su oni lose optimizovali. V4a je must have za ljude koji koriste G2.

Bolje kupi one CX 5.00 dok su jos na snizenju samo 40e, uz iphone 7 u sekundi ces zaboraviti sminkanje zvuka vajperom :d

Zao mi ovih Sennara mojih, nek giljaju jos malo, mada pre mislim da odem na trojku, nego na peticu Senn, jer trojka je vise bassy :) Mada dok ove crknu, bice mozda jos nesto bolje, mozda padnu i cene jos nekih bubica do tada :D
 
Nije zvuk na G2 ocajan vec nekako "dull" u odnosu na konkurenciju :)
Viper moze da sw-ski pre-ampuje zvuk sa G2, da mu doda bass i sl. ali sve je to samo sminka, vecini ce i to biti "vrh".

A te stare Senn vise nemaju sta da traze, cak su i 1k din skuplje danas nego pre 7 godina?! :d
A ubijaju ih ne samo jeftine kineske sluske vec i mnoge stock koje idu uz telefone.

Kazes pre bi uzeo cx3.0..greska, pa i cx5.00 imaju odlican bas ali i vece i bolje drajvere (iste one iz momentum i.e) i generalno bolje ostale karakteristike a cena im je smesna u odnosu na redovnu od 11k din. Vodis se pogresnom logikom "daj sto jaci bass a ostalo ko yebe", kao sto bi i vecina pomislila.

Na kraju, i da se oslonis na viper sw emulacije/eq, veci i kvalitetniji drajveri bolje podnose/manje degradiraju zvuk posle vajper sminke ;)


Sent from XZ2
 
Poslednja izmena:
Viper moze da sw-ski pre-ampuje zvuk sa G2, da mu doda bass i sl. ali sve je to samo sminka, vecini ce i to biti "vrh".

Ljudi vole takav zvuk :)

Kad slusas muziku na G2 linija ide ovako

______________________________________________________

:D

Kad se softverski utegne dobijes nesto slicno Samsungu/HTC-u/iPhone-u

A te stare Senn vise nemaju sta da traze, cak su i 1k din skuplje danas nego pre 7 godina?!

Znaci da valjaju cim je cena cak i porasla :d :p

Vodis se pogresnom logikom "daj sto jaci bass a ostalo ko yebe", kao sto bi i vecina pomislila.

Za slusanje House muzike, meni je bitan bas, ne kazem da ga nema na CX5, ali ako je jaci na CX3, onda bih pre isao na njih :)
Opet, ne vidim ni da cu prodati nekom sluske ove, a opet ni neko od mojih slusa toliko muziku koliko ja slusam, a koriste vecinom neke raspale stock sluske za slusanje radia i njima dosta :d Dok ne crknu kod mene su, vec su se isplatile, mnogo vise :)
 
A npr. ''linija'' na Oppo DAC/AMP-u od 1000e plus ide ovako - http://reference-audio-analyzer.pro/report/amp/oppo/oppo-ha-1-single/OPPO_HA-1_Center_-_No%20load_-_-_90_20-20k_-_rz_flat.png sto i jeste cilj :)

Nije to problem G2/G3 vec ima nekako cudno ''ugusenu'' dinamiku i sterilan, dosadan, ''dull'' zvuk u odnosu na htc/sony/samsung sa istim soc. Jasno je da se LG negde zayebo u samoj implementaciji.

Znaci da valjaju cim je cena cak i porasla

Valjale su pre 6-7 godina kada je izbor bio prilicno slab (posebno u srb), za 2-2.5k din bile su odlicne ali vec par godina kasnije stock sony MH750 su ih pregazile a razne kineske (10-20$) ih uglavnom deru :) Mada ce senn verovatno potrajati duze, ove jeftine kineske su uglavnom potrosnja roba.

To sto su danas skuplje za 1k din.. to je neka druga tema i vazi za vecinu IT robe (npr. imas proizvode koji su 2010/11 kostali 3k din a danas 5500-6000 din, ima tu jos dosta primera, uzas)

Za slusanje House muzike, meni je bitan bas, ne kazem da ga nema na CX5, ali ako je jaci na CX3, onda bih pre isao na njih

I dobijes muljaviji bas koji muti ostatak zvuka (posebno srednje tonove), losiju dinamiku, losiji soundstage.. :) Jesu i one dobre ali su bar za klasu ispod 5.00. Inace i 5.00 vaze za prilicno bassy slusalice ali kvalitetne.

3.00 u srb kostaju 6820 din, 5.00 skoro 11k din ali je fazon sto je petice moguce kupiti prakticno za 5k din u onoj jednoj prodavnici (jedan clan je vec kupio, garancija je svakako tu).
Jednostavno nema logike uzeti losije slusalice za skoro 2k din vise :)
 
Poslednja izmena:
A cekaj, jesi li uopšte probao to na telefonu ili onako sa papira pricas?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Napisao sam gde sam i kako probao - na PC-u (a podesavanja su prakticno ista kao i nacin rada), sa 3 razlicita (kvalitetna) DAC/AMP-a i sa 3 para slusalica. Benefiti (poboljsanje kvaliteta zvuka) = 0.
Kad poboljsanja nema na daleko boljem audio hardveru nece ih biti ni na telefonima. Od g se ne pravi p ;)

Treba li ponovo da napisem - u pitanju su obicne softverske emulacije, ekvilajzeri, sw-sko pre-ampovanje i slicne zayebancije koje mazu usi ljudima, nema tu nikakvog objektivnog/realnog poboljsanja zvuka vec samo subjektivnog sminkanja istog.

Dakle nemam nista protiv da koristite vajper, program ima veoma dobar UI i brdo podesavanja/emulacija ali jednostavno sve je to u sluzbi ''farbanja'' zvuka za najsire mase.

Bolje kupite sto kvalitetnije slusalice, uparite ih sa sto boljim smartfonom i verovatno necete vise ni pomisliti na ovaj programcic :)
 
Poslednja izmena:
Da,ali program je dzabe a novi smartfon i slusalice su poprilican izdatak.
Nije svako hi fi orijentisan,meni je viper pomogao da pojacam zvuk na zvucniku koji je uzasan na rn3 a i na slusalicama, mada njih redje koristim.
 
Imao sam g2 i sa viperom je NEBO I ZEMLJA... Nisam neki audiofil, ali brate razlika je ogromna... Takodje i na Meizu M2 Note. Mnogo znaci kod telefona sa losijim zvukom, ali baaaas mnogo.
Na nexusu 5x ga nisam ni probao,jer znam da nije radio na 7.0... Ne znam kakav je danas slucaj, na 7.1.1 sam... moracu da probam
 
Radi na 7.1.1, ja sam našao neku verziju koja mi je radila, doduše na rn3 ali ne bi trebalo da ima razlike.
 
Da,ali program je dzabe a novi smartfon i slusalice su poprilican izdatak.
Nije svako hi fi orijentisan,meni je viper pomogao da pojacam zvuk na zvucniku koji je uzasan na rn3 a i na slusalicama, mada njih redje koristim.

Program je dzabe ali je i samo sminka dok su slusalice dugorocno resenje za pravo iskoriscenje audio kvaliteta koji noviji telefoni mogu da pruze :)
Mislim da trosak od 40-ak evra za kvalitetne slusalice (posebno kad nalete neke na snizenju) nije nista u poredjenju sa cenom smartfona. Neki daju toliko i za folije, nabudzene kejsove i slicnu opremu.

A za zvucnike je vec ok mada postoje i obicni xda modovi koji mogu da pojacaju zvuk, treba paziti sa tim da ''ne produvaju''.
 
Poslednja izmena:
Radi, ja koristim na 5X, 7.1.1
Samo fleš iz TWRP-a i to je sve.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Program je dzabe ali je i samo sminka dok su slusalice dugorocno resenje za pravo iskoriscenje audio kvaliteta koji noviji telefoni mogu da pruze :)
Mislim da trosak od 40-ak evra za kvalitetne slusalice (posebno kad nalete neke na snizenju) nije nista u poredjenju sa cenom smartfona. Neki daju toliko i za folije, nabudzene kejsove i slicnu opremu.

A za zvucnike je vec ok mada postoje i obicni xda modovi koji mogu da pojacaju zvuk, treba paziti sa tim da ''ne produvaju''.

Uz duzno postovanje, jer znam da se razumes u audio opremu... dzabe i slusalice od 200e na telefonu, probao sam davno kod drugara neke Bose cini mi se (nisam siguran), skupe ko djavo, mnogo vise od 40e... A sa viperom da se uk*njas :D
Normalno da on ne dodaje "kvalitet", ali zvuk toliko nasminka, da od nemoguceg za slusanje postane vrlo moguc.
 
Nema veze sto su te Bose skupe, mnoge njihove su prilicno napljuvane jer zestoko naplacuju ime (samo ne znam koje :d)

A i inace je poznato da ce boostovan bass i pre-ampovan zvuk prosecnog slusaoca vise zadiviti nego cist kvalitet opreme tako da je jasno zasto je viper mega popularan :)

U svakom slucaju kvalitetne slusalice ce vam znacajno unaprediti kvalitet zvuka, pa makar i uz vajper, kad vec toliko gotivite taj softver :)

Tako da apsolutno preporucujem prelazak na neke kvalitetnije sluske, bar danas ih ima i za male pare.. a takve ce jos bolje odreagovati na viper podesavanja ;)
 
Poslednja izmena:
Evo bas sad radim test. Stvar je body language od booka shade. Na Sony telefonu sa slušalicama od 200e i sa Sony, tema pesme koja bi trebala da bude dominantna to nije. Nego je sve flat. Svi ekvilajzeri isključeni, sve na nuli. Bas linija nadglašava temu. Što u original masteru nije tako. Imam vinil rip, imam download sa ps. Čak i na mom tv sa yt stvar zvuci kako treba. Znaci sintike dominiraju, claps I ostalo, bas u pozadini. Ne razumem se toliko u tehniku ali znam kako treba da zvuči ali ne zvuči. Ne verujem da je do slušalica problem

Sent from my X1030X using Tapatalk
 
Koje slusalica su u pitanju?
Cena nije bitna vec tehnicke karakteristike i mogucnost da ih izlaz telefona pogura kako treba. ATH CKX9 na Z2 zvuce toliko dobro, dinamicno, mocno (stock plejer, bez eq) da sam odustao od kupovine FiiO plejera a pritom sam iste slusalice testirao na 2 odlicna DAC/AMP koje imam trenutno.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam i mislio - nisu u pitanju in ear vec over ear slusalice, pa jos DJ model (50Ω) a kada se zna da im je input power brutalnih 3500 mW jasno je da su namenjene daleko jacim izlazima od telefona :)

Vidim kao manu im navode i previse naglasen bas pa nije ni cudo sto isti dominira na slabom izlazu.

Jednostavno nisu za Z2 stock, taj telefon ima jacinu prilagodjenu in ear i efikasnim, sub 50Ω slusalicama. Na Z3 sigurno moze da se otkljuca pojacalo (xda mod), mislim da moze i na Z2 ali nisam siguran, uglavnom kazu da tada Z3 zvuci glasnije cak i od htc-a/ajfona pa bi mozda i mogao da ''izgura'' te slusalice kako dolikuje.. u svakom slucaju tu su htc M8/9 i htc 10 najbolja opcija mada ni njihovi izlazi nisu garancija da ce bas svake zvucati kako treba, zato mnogi danas kupuju eksterna pojacala za mrcine od slusalica :) https://homemedialimited.co.uk/wp-content/uploads/2014/03/e18-charging-htc.jpg
 
Poslednja izmena:
Imaju malo naglašen bas, na mixeru se da doterati. Onda moze biti da je do slušalica, mada i na ovim Sony mi tako zvuci (verovatno ni one nisu u nekom rangu dobrih). Preslusao sam nekoliko stvari koje znam u milisekund i kako zvuče na vinilu. Za ostale nisam kompetentan stvarno

Sent from my X1030X using Tapatalk
 
Nije Z2 izlaz za takve slusalice, samo za in ear i on/over ear niskih impedansi a visoke osetljivosti.

Ako neka budes u mogucnosti probaj neke in ear iz klase 80e+, npr ATH, Senn, Sony, BD.. razbijaju uz xperie (naravno i uz veliku vecinu ostalih flagshipa), nikakvo vajperovanje tu zaista nije potrebno :)
Mada opet, efekti/eq/emulacije su tu pa ko voli.. veci i kvalitetnije drajveri ce svakako bolje ''podneti'' takvo ''sminkanje''.
 
Viper4android mi radi dobro sem što se nekad kao ne aktivira kad ubacim sluške. Moram da udjem u program i isključim/uključim master power ili da ponovo odem na load profila. Zna li ko do čega može da bude?
Isto se dešava kada muzika ide na zvučnik.

Sent from my Meizu MX5 using Tapatalk
 
Moze biti da ga je Android ubio i više nije aktivan a moze da bude u do fabričkog ekvilajzera

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno