Šta je novo?

[VIP] Pomoc! - Ogroman racun zbog greske sluzbenika VIPa

Hvala, pretpostavljao sam da je povoljnija varijanta za njih.
 
Više puta sam plaćao po pozivu na broj i samo bi rasknjizili taj mesec, ne i prethodne. Primer: Infostan, MTS... Kontra-primer je svuda gde je fiksni poziv na broj, npr. EPS - namiruje se najpre najstarije dugovanje.

Iz tuđeg iskustva: (skoro) svi pošalju sudsko izvršno rešenje o naplati pre isteka god dana. I tad ne važi zastarelost.
 
Ako u polju svrha uplate označite za koji mesec plaćate, knjiže kao plaćanje računa za taj mesec, ako ništa ne upišete na najstariji dug.
Za račune sa različitim pozivom na broj svakog meseca knjiže kao što je owim napisao,
 
Mozda malo upadam u celu pricu, ali imam svoju situaciju sa telekomom: naime uzeo sam na svoje ime postpaid broj za drugoga, i posto taj neko nije placao racune, ja sam u problemu. oni su podneli tuzbu, dobili smo presudu i vec nekoliko godina to je u rukama privatnih izvrsitelja koji me je kontaktirao jednom do sada, pre nekih 3-4 godine, i od tada nista... ali u medjuvremenu sam se sa tom osobom koja nije placala racune dogovorio da neke racune plati... mi smo platili po osnovu racuna koje smo imali, znaci svaki racun posebno...

kada sam preko neke veze pokusao da vidim stanje sa tim dugom, dobio sam informaciju da sve to sto smo platili, u stvari nije placeno, vec je to telekom sve uzeo na ime zatezne kamate?! kako i zasto nemam pojma... ja mnogo ne cackam to, a niko me vise i nije kontaktirao...

a druga situacija: na mom licnom broju su mi svojom greskom obracunali veci racun (nisu mi aktivirali internet dodatak, iako sam ga uredno aktivirao preko 789), nisu mi usvojili zalbu, ja nisam platio racun, a broj sam odmah ugasio (nije bilo ugovorne obaveze pa je ostao samo taj jedan dug)... posto mrzim dugove, posle sam se predomislio, i taj racun koji je bio sporan (april) sam platio 25. septembra... posle nekog vremena ja dobijam sudsko resenje da im dugujem taj racun, a da je tuzba predata sudu 5.oktobra, dakle 10 dana posto je racun vec placen... oni mene i dalje duze za taj jedan racun, ja sam ga platio, a ni za njega me niko nije zvao. ni izvrsitelj ni niko...

eto to su dve situacije sa nasom vajnom drzavnom firmom...

inace skoro u novinama citam, da su ti privatni sudski izvrsitelji trenutno do guse zatrpani naplatom dugova za komunalne usluge, a koji su drzavi naravno i najvazniji... tako da ko zna na kom su mestu racuni za telekom...
 
Poslednja izmena:
Hajde da objasnim kako zastarelost funkcionise u praksi.
Konkretno,clan 378 Zakona o obligacionim odnosima,u tacki 3 , predvidja jednogodisnji rok zastarelosti za potraživanja pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima.
Sto znaci da ako u roku od godinu dana od dana poslednjeg placanja isporucenog racuna niste platili vase obaveze prema poveriocu on vise ne moze da ih naplati prinudnim putem odn. putem suda.Ukoliko je u roku od godinu dana podneo tuzbu odn. predlog za izvrsenje nadleznom sudu, zastarelost je prekinuta.
Opomena pred tuzbu ne prekida zastarelost, prekida je iskljucivo placanje celog ili dela duga,postizanje vansudskog poravnanja ili npr. sporazuma oplacanju na rate.Znaci bilo sta sto potpisete a cime priznajete dug.
Privatni izvrsitelji nisu nadlezni za naplatu duga od telekomunikacionih kompanija.
Ukratko,ako je proslo godinu dana a nisu vas tuzili, mogu da vam pljunu pod prozor, morace da otpisu potrazivanje.
Ako Vam nakon isteka roka od godinu dana stigne da odgovorite na tuzbu ili zakljucak o izvrsenju na vasim prihodima ili npr. plenidbu pokretnih stvari, obavezno u datom roku uputite sudu prigovor zastarelosti.On nema neku posebnu formu, ne treba vam advokat, jednostavno napisete da isticete prigovor zastarelosti.
Eto, iako ovo nije tema za ovaj forum, mozda nekom i pomogne.Slobodno pitajte.

Sad mene zanima u mom slucaju, zadnji racun koji sam platio je 09/11, znaci da racun 10/11 nisam platio i svaki sledeci. Sad je daj du otkupila neka agencija na naplatu dugova. Kome ja sad dugujem pare, racuni od Vipa vise ne stizu, stizu od te agencije?
 
Sad mene zanima u mom slucaju, zadnji racun koji sam platio je 09/11, znaci da racun 10/11 nisam platio i svaki sledeci. Sad je daj du otkupila neka agencija na naplatu dugova. Kome ja sad dugujem pare, racuni od Vipa vise ne stizu, stizu od te agencije?
Dugujes Vipu, nemas ti veze sa tom agencijom.Ne znam sta pise u ugovoru,da li mogu svoja potrazivanja da ustupe drugom pravnom licu.Ne bih da savetujem pogresno ali dug prema Vipu je sigurno zastareo.Ne vidim pravni osnov da placas agenciji, moje misljenje je da te hvataju na neznanje.Da li ti Ugovor jos traje?
 
Sad sam tek video Pecin post,tj. pitanja.

Uvek zvati korisnički servis i postaviti limit postpaid računa na neku razumnu cifru (3x prosečna potrošnja, npr)
Pazi,ima u ugovoru sa VIP-om jedan deo za netipican saobracaj.
Tu se kaze nesto kao "bla,bla,ukoliko dodje do netipicnog saobracaja korisniku ce se onemoguciti pruzanje usluga".Nije mi pri ruci ugovor da citiram sve,ali moze tvoj prijatelj i sam procitati/potraziti u njegovom ugovoru.
Ako je on nemarna osoba,u fazonu "ma sta ce meni taj glupavi papir sa ugovorom,znam ja sve,boli me k." i uzeo i bacio ga (nije trebao to da radi,al necemo sad o tome),nema veze,moze da ode u bilo koji VIP centar i trazi opste uslove ugovora,to dele besplatno.

Uglavnom,u tom clanu ugovora mi jos nije rastumaceno,a vezano za netipicni saobracaj (netipicni saobracaj je svaki saobracaj koji prelazi valjda 5 i vise puta mesecnu pretplatu) onaj najbitniji deo u ovom slucaju: da li su oni (kao pruzaoci telekomunikacionih usluga) u OBAVEZI da ti MOMENTALNO obustave svoje usluge (?) ili nisu u obavezi da to urade.

Ne znam kolika je mesecna pretplata tvom prijatelju,ali mislim da jedino na to moze da se vadi (ako uopste i uspe nesto).


Ne možeš da platiš kamatu na kamatu. To je protivzakonito.
Ne razumem se bas mnogo u ekonomiju (tacnije nimalo),ali tako nekako mi je drug objasnio.Kao,placam raskid ugovora,neke kazne i neke kamate,kamate na kamate,kamate na dugovanja na kamate...i ko zna sta sve jos :)



Inace...vezano za moj slucaj...

Posle 3 neplacena mesecna racuna i vranrednog pismenog obavestenja da im platim sve zivo i mrtvo i to MOMENTALNO,ovi iz VIP-a mi konacno komplet iskljucivili broj (prekjuce) :wc:


Kod RATEL-a se brane da sam prilikom sklapanja ugovora potpisao da mi je sve jasno u vezi tarife/tarifiranja.
Na sta sam imao primedbu,i sad cekam jos odgovor na to,pa da krenemo na sud,nema druge :smash:

Videcemo sta ce biti.
Al ja im pare ne dajem :butt:
 
Poslednja izmena:
Danas su me zvali iz "SVEA" u vezu duga prema Vip-u od pre dve godine, kazu da su otkupili dug i da se sada racuna od kada su oni otkupili dug a ne od kada sam trebao da platim Vip-u zadnji racun.
 
Evo primer kako Vip obračunava pretplatu; očigledno njima nije bitno da li je korsinik koristio njihove usluge pola meseca ili ceo mesec. Cena je uvek kao za ceo mesec... Zato kod njih i više nemam svojih brojeva.
 

Prilozi

  • VIP.pdf
    30 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
A kako je bilo za prvi mesec kad si uzeo paket?
Meni je prvi mesec bio kao ranije u MTS-u - sav saobracaj a proporcionalni racun (bukvalno sam platio 50RSD za 1100 smartova+1GB :)).

Mislim da je ovo APP ili "greska". (u tvom slucaju)
 
Nemam sada prvi račun, ali ako se dobro sećam, bio je proporcionalan broju dana.
Ugovorna obaveza mi je istekla 31.01. i broj je 11.02. prebačen u mts.
Poslao sam im reklamaciju, pa ću videti. Ako se dobro sećam i prošli put kada mi je istekao ugovor (a ja prebacio broj) naplatili su mi ceo mesec.

Edit: Ovo je onaj 25. mesec od 24 meseca ugovorne obaveze :)
 
Poslednja izmena:
Obaveza ti je bas 31.01. istekla?

Za postpaid pakete su za skorije vreme pominjali (u drugoj VIP temi) da mora da se izdrzi jedan mesec, ali da se NE placa.
 
Da, 31.01. je istekla. Obračunski period je od 22. do 21. u narednom mesecu.
Kada sam bio u poslovnici 31.01., rekli su mi da će mi naplatiti kompletan tekući obračunski period (dakle do 21.02.), a da ću nakon toga imati gratis jedan ceo period - od 22.02 do 21.03.
Tada bih isto imao 15GB, a pretplata bi bila sa 100% popusta (plaćao bi samo eventualno poslate SMS poruke).

Edit: Ja bih i pristao da tako i platim tekući mesec kad već imam još jedan gratis, ali ako bi to bila opcija tj. predlog sa njihove strane. Ali su mi to predstavili "mora tako". E onda neću; baš me interesuje šta misle da mi naplate kada 10 dana nije broj bio kod njih.
 
Poslednja izmena:
Da, na prepaid. Hteo sam da vidim jeli može :)
 
I ? Predpostavljam da ne, posto si, koliko sam shvatio, prvo podeno zahtev za raskid ugovora u vipu pa onda zahtev za prenos broja u mts?

P.S izvinjavam se na offtopicu, ali me interesuje ovaj mnp internet broja :type:
 
Pa prebacio sam ga. Sve je prošlo OK.
 
Danas prošao i 15.dan kako sam Vip-u poslao reklamaciju za račun. Po svom ustaljenom običaju, nisu odgovorili ništa. Sutra ću da svratim do tržišne pa da vidim kako ide dalje...
 
Pa VIP mu je iskljucio internet ;)
 
Kako šta?!? Gde je pivo, tu je i neki roštilj... ;)
 
A dokle je stiglo uopste?:)
 
Vidis da mu dozlogrdilo toliko, da je poceo da pije :d
 
Mislio taman se resio problema prelaskom na Telenor a ono opet odose pare iz dzepa ;)
 
To ga je dotuklo :D
 
Колико могу да приметим, нема позитивног напретка и сада чека да сазна колико ће још пара да му извуку. ;) Па када се додају судски трошкови па додатне камате ... биће пара за Вип. ;)
 
Zdravo Lazo evo i mene :)

8a3aqy9e.jpg
pu5u5upa.jpg


Napisao sam zalbu, videcemo sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno