Šta je novo?

VIP naplata "dugovanja"

Zasto se i dalje vodi diskusija u temi?
Kada ti je istekla ugovorna obaveza pravio si se lud i nisi nista preduzeo, a sam znas da to ne funkcionise tako.
Taj odgovor koji su ti navodno dali nije niko nikad u istoriji vipa dobio i nikada to nije moralo da se radi. Da je tebi bilo do raskida, ti bi na licu mesta odreagovao na takvu glupost koju su ti rekli, a ne pustio da se sve to magicno resi samo od sebe.
Nemas pravo da kukas. Sa neozbiljnim korisnicima se treba ponasati jos neozbiljnije.
Ako si pravnik, onda javno priznajes da imas duple standarde.
Dosta vise sa licemerljem, molim vas ljudi.
 
... nepada mi napamet..pravnik nisam...

Ja na moje ime imam 4 ugovorne obaveze prosao sam ih jos par pre nikada se nisam opekao a zasto pits se?

Pa zato sto sam prilikom podpisivanja ugovora sve odmah pitao,jeste da se devojka mucila da mi odgovori i da je pitala ali sam sve saznao a to je bilo pre oko 10 godina a sada imam 29 sa 19 sam to pitao tako da sta da kazem...
 
Poslednja izmena:
Zasto onda I dalje stoji u evidenciji da sam hteo da raskinem ugovor? Jedino sto sam mogao je da se pobijem sa njima.
Ne znam zasto ima potrebe da se sumnja u moju pricu...kao sto sam vec rekao nemamo 5 godina pa da se lazemo...koliko sam ja neozbiljna korisnik toliko su oni neozbiljni operater...kome uopste nije stalo do korisnika..
Bilo kako bilo...ja sam izneo svoje iskustvo...I smatram da sam donekle upravu...
 
Ja na moje ime imam 4 ugovorne obaveze prosao sam ih jos par pre nikada se nisam opekao a zasto pits se?

Pa zato sto sam prilikom podpisivanja ugovora sve odmah pitao,jeste da se devojka mucila da mi odgovori i da je pitala ali sam sve saznao a to je bilo pre oko 10 godina a sada imam 29 sa 19 sam to pitao tako da sta da kazem...

Ti se nisi opekao, ja jesam...opekao sam se kod VIP-a sa drugim operaterima...nisam imao problema...imao sam jedne godine sa Telekomom...ali zato sto nisam bio u mogucnosti da placam...kad sam stao na noge sve reseno..palcene kamate I tako to...sve za pola sata u poslovnici...
Povucen prethodnim iskustivam...navikao sam da se sve zavrsava u poslovnici...ali ocigledno sam pogersio...sad placam ceh...ljudi potpisu ugovore za kredit..pa ih ganjaju posle sa koje kakve glupostima...kao npr sto su koleginu kevu tuzili za 20k evra jer je opala trzisna vrednost stana od dana procene...mislim ljudi o cemu pricamo...radi ko sta hoce I kako hoce...
 
...mislim ljudi o cemu pricamo...radi ko sta hoce I kako hoce...

Da budem precizniji postoje 2 situacije u ovoj oblasti zvanoj "Radi ko sta oce"

Prva oblast je ta na koju mi nemamo uticaj kao sto su na primer (Povecanje cene Struje,Poreza,PredplateRTS i TD...)

Druga oblast u kojoj spadas ti i ja i svi oni koji su u zivotu podpisali barem jednom bilo kakav ugovor da li je to sa pravnim licem,sa firmom,fizicko lice i td.. E tu je ona oblast pod nasom kontrolom (slazem se da ova drzava nema pravni sistem nikada ga nije ni imala) ali to nam ne daje za pravo da ako nas neko takvim sistemom omane ili navede da ne razmisljamo racionalno a podpisemo ugovor da imamo pravo da se zalimo iz razloga pa ovo je Srbija zna se kako ovde ko radi jer jel'te nije Srbija zemlja od pre par meseci,znas gde zivis jel tako...
Da je ovo drzava ova tema ne bi ni postojala jer bi jednostavno ovo resio odneses na sud i ako su oni u pravu ti puknes lepo kes pa se opametis ili ako nisi oni puknu kes pa se opamete..

Evo ovde imas gomile primera sto sam ti rekao meni je zao ovih ljudi mnogo vise nego tebe "nista licno"

https://www.youtube.com/channel/UCS3XYZ0-vO7D2kZJRcVrJkw
 
Poslednja izmena:
E sad meni nije jasno kako niko nije reagovao da zelim da raskinem ugovor I da nije bilo aktivnosti na kartici, znaci nisam ih ni dinar ostetio, mozda samo taj jedan racun po njihovoj prici.? Kakva je ta njihova sluzba za korisnike?
- mozda su iskoristili to sto u tom momentu nisu raskinuli ugovor (uz koji vec izgovor),a ti posle nisi otisao to da proveris jel jeste ili nije (to sto nisi proverio,a niti dobio potvrdu da jeste tako uradjeno,je delom i tvoja greska)

- imaju oni prava da tvoj dug prodaju nekim tamo uterivacima dugova,pise to i u ugovoru (procitaj detaljno).

- po meni,stvar bi spasilo ako ti imas bilo kakav dokaz da si ti trazio raskid ugovora sa VIP-om.Dakle,ili e-mail ili na papiru ili snimak razgovora sa Korisnickim centrom (ako nemas snimak,onda datum i vreme poziva).Drugim recima,da se vidi da ti jesi trazio raskid ugovora,ali oni nisu to sproveli u delo.

- ne vredi ti da se nerviras oko tih sto te zivkaju za dugovanje,njima i jeste cilj da te iznerviraju,a kao resenje situacije (kad ce prestati da te zovu) predstave to da ti platis taj dug.

- ako si zaposlen ili imas bilo kakva legalna primanja,mozes da racunas na to da ce ti taj dug skidati sa plate (ili kako vec).
 
VIp je u pitanju, ne pokrece postupak prinudne naplate. Nece mu skidati od plate. Da to rade , ne bi ga zivkali svaki cas.

defcoon221
poTpisati, ne poDpisati
 
^ Kao i preTplata.
O tempora, o mores! ;)
 
Зар нема нека тема о граматици и правопису, мало ми је без везе исправљање по порукама јер бар 50% порука има неку грешку, што граматичку, што правописну а знаци интерпункције се користе баш по слободном тумачењу. :(
 
Pa jeste, a i "jednačenje suglasnika po zvučnosti" je u pitanju, a nismo svi sluhisti [emoji23]
 
A cekaj, pisanje osisanom latinicom niko da ispravi???

Sta je ovo, nasla Srbija naftu, dobili smo fond veci od norveskog, pa ljudi nadju vremena i volje da ispravljaju toliko gramatiku? :D
 
Da osvezim temu jer nisam nasao osgovarajucu.U VIPu sadasnjem A1 imam dugovanje iz 2014.Do dana danasnjeg niko nije niti zvao niti slao nekakve mailove niti obavestenje.Pre nedelju dana je stiglo od izvrsitelja da krece naplata potrqzivanja iz 2014 godine i skinto mi je 10.000 sa plate.kad sam otisao do izvrsitelja tek onda sam dobio silnu dokumentaciju o sve.naime koliko ja vidim tadasnji VIP je prodao celo to potrqzivanje nekoj privatnoj firmi koja je naime iz beograda i koja je to tamo predavala sudu ali mene niko nije kontaktirao.Dalje ima tu i jos
Nekih agencija upletenih i na kraju je predato sudu novom sadu koji je aganzovao izvrsitelja u novom sadu i onda tek kad je akinuto sa plate ja saznam o svemu.Da skrwtim sta da radim ovde ima jako puno za platiti mimo tih vipovih potrqzivanja.
 
To je postalo moderno od kada su uveli privatne izvršitelje. Infostan, Limundo itd. čekaju poslednje dane pred zastarelost, pošalju sudu da zatarelst prestane a sudu drže tužbe u fioci mesecima ili godiinama a da ne pošalju poziv.
Meni je od nekog računa od 750 dinara od pre nekih 8 godina stigla naplata za 21 000. Srećom iskopah račune za koje su me teretili. "zaboravili" da uknjiže. Od kada plaćem direkno preko banke imam sve plaćene račune u banci i u PDF.
 
@SrdjanNS86 jel su ti pruzili dokaze da si uredno obavesten od strane suda i izvrsitelja? Ako nemaju tih dokaza mozes da trazis od komore javnih izvrsitelja, suda da sve to vrate u predjasnje stanje jer nisi obavesten na vreme i u skladu sa propisima. Naravno da se pozivas na zastarelost ako ima osnova za to. Svakako bolje ako imas celu dokumentaciju daj poznaniku pravniku da sroci dopis i naravno prigovor na rad suda i izvrsitelja.
 
Sva dugovanja za mobilnu telefoniju od 2004 pa na dalje su iz sudova predati izvršiteljima. Sve će oni naplatiti...
 
Sa sve kamatama i troškovima…
 
Zar nije bilo da se smatra da si obavešten i ako su okačili na tablu sa informacijama? Bilo je valjda pisano pre nekoliko godina u temi o pravnim savetima u clubbing delu.
 
Verovatno jeste "obavešten" kao i svi drugi.Poštar donosio dvaput,niko na adresi..vraceno,ide na tablu,ide presuda i cao zdravo...
Živela Srbija...
ps:Ne možeš tu ništa.
 
Pa ko vam je kriv kad imate pare u Srbiji, radite za platu i imate imovinu na svoje ime i jos ne plaćate račune 🙂.
 
Da osvezim temu jer nisam nasao osgovarajucu.U VIPu sadasnjem A1 imam dugovanje iz 2014.Do dana danasnjeg niko nije niti zvao niti slao nekakve mailove niti obavestenje.Pre nedelju dana je stiglo od izvrsitelja da krece naplata potrqzivanja iz 2014 godine i skinto mi je 10.000 sa plate.kad sam otisao do izvrsitelja tek onda sam dobio silnu dokumentaciju o sve.naime koliko ja vidim tadasnji VIP je prodao celo to potrqzivanje nekoj privatnoj firmi koja je naime iz beograda i koja je to tamo predavala sudu ali mene niko nije kontaktirao.Dalje ima tu i jos
Nekih agencija upletenih i na kraju je predato sudu novom sadu koji je aganzovao izvrsitelja u novom sadu i onda tek kad je akinuto sa plate ja saznam o svemu.Da skrwtim sta da radim ovde ima jako puno za platiti mimo tih vipovih potrqzivanja.
Ovo je def zastarelo tako da podnesi prijavu i pozovi se na zastarelost i trazi da ti vrate novac.Ti racuni zastarevaju posle godinu dana.
 
Nije zastarelo. Presuda zastareva za 10 godina.
 
I šta ovo znači? Postoji presuda suda, ona nije zastarela.
Ovaj registar je za prekršaje, nemojte molim vas davati pogrešne informacije ovde.
 
@scouser
Hteo sam da pitam da li je za prekršaje ili za nešto drugo. Moja greška, u brzini nisam postavio pitanje.

I šta ovo znači? Postoji presuda suda, ona nije zastarela.
Trebalo bi da je vreme potrebno za zastarelost 1 godina a ako se pokrene sudski spor onda 10 god.

Ali, ako ima neki pravnik ovde bilo bi dobro da sve detaljnom objasni.
 
Poslednja izmena:
Za prekršaje odn kazne odn. imovinsko pravne zahteve i novčana potraživanje koja proističu iz njih.
 
Ovo je "Регистар неплаћених новчаних казни и других новчаних износа" koliko vidim, Ministarstvo pravde, sud...

Vidim informaciju da je sve predato izvršiteljima od 2004 te.

Meni je ostao neki dug u vipu, nešto sitno 2008/2009 koliko se sećam par stotina dinara. Je l ja to da očekujem ovih dana na platu, kamate, izvršitelje na iznos ko zna koliki? Nikad ništa nije stiglo kući.

Ako je zastarelo, koji su koraci ako skinu novac, koliko vidim čoveku su već skinuli, da li smo nemoćni :)
 
@M J
Opšti rok zastarelosti je 10 godina.
Ti si bezbedan a on je iz 2014. pa ga je zakačilo.

p.s. da nam nisu alfu naljutili sada bi imali prave informacije.
 
Nema tu zastarelosti.Moraš da se pozoveš na njega.A kako da se pozoveš kad im je praksa već gore navedeno u prethodnom postu?
 
@pejova. Opet netačno. Opšti rok zastarelosti se odnosi na potraživanja čiji rok zastarelosti nije posebno propisan zakonom.
Ovde je propisan rok. Pokrenut sudski postupak , nije istaknut prigovor zastarelosti, dato na izvršenje i to je to.
Ne ulazim u to kako tuženi nije znao da se vodi postupak (pošta, prebivalište, i sl.)

Presuda ne zastareva nikada
Racuni i sl na godinu dana a bankarski za 10god
Ulozis zalbu i pozoves se na zastarelost
Znam jer se i meni desilo i uspeo sam
Dobro, pogrešno sam se izrazio. Mora se pokrenuti izvršenje u roku od 10 godina od dana pravosnažnosti presude. Ako ne pokreneš, potraživanje je zastarelo a presudu možeš da uramiš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno