Šta je novo?

VIP naplata "dugovanja"

@pejova.
Ovde je propisan rok. Pokrenut sudski postupak , nije istaknut prigovor zastarelosti, dato na izvršenje i to je to.
Ne ulazim u to kako tuženi nije znao da se vodi postupak (pošta, prebivalište, i sl.)
Da li negde može da se proveri (sajt) da li je pokrenut sudski postupak?
I zar ne bi trebao da dobijem rešenje tog sudskog postupka pre nego što bude izvršeno?
Ja plaćam svoje račune i za sad nemam problema ali sam dipl. ekonomista i stvarno nisam znao neke stvari do danas kao to da moram da dam prigovor zastarelosti itd..
Nova vremena zahtevaju i nova znanja.
 
Poslednja izmena:
Ne. Možeš samo pratiti tok predmeta kad je postupak već pokrenut.
 
Ima li nekog od pravnika ili advokata mozda ovde medju nama koji su komentarisali do sad.Jedine dokaze koje su oni poslali kod izvrsitelja su resenje treceg osnovnog suda od 20.05.2015 koje ja nisam dobio,ugovor o ustupanju potrqzivanja pa broj od 31.01.2019,aneks 1 ugovora o ustupanju potrqzivanja pa broj od 31.01.2019,ugocor o ustupanju potrazivanja pa broj od 11.04.2022,resenje viseg suda u novom sadu broj od 30.01.2017,potvrda poreske uprave o izvrsenom evidentiranju vukovic i partneri aod beograd kao pdv obveznika i punomocje za zastupanje.Znaci nikakva obavestwnja ja
Za svu ovu trgovinu oko mog ugovora sa VIP a sad A1 nisam imao obavestenja.sve dok mi nije akinuto 10.000 sa plate i kad sam otisao da vidim sta je to.
 
A pa ti si berovatno imao rešenje o izvršenju na osnovu verodostojne isprave, sudsko.Dugovanje prebačeno agenciji, sud izvršitelju i to je to.
Ne znam kako nisi dobio to prvo rešenje.
Ili je agencija tražila izvršenje, svejedno.
 
Ja plaćam svoje račune i za sad nemam problema ali sam dipl. ekonomista i stvarno nisam znao neke stvari do danas kao to da moram da dam prigovor zastarelosti itd..
Nova vremena zahtevaju i nova znanja.
danas ti nista ne vredi ni da znas jer mogu preko noci da ti dodju i poruse kucu i da niko nije kriv, kao u savamali. I mom pokojnom ocu prete, iako je imro pre 18 godina, zbog navodnog, a pre svega izmisljenog i zastarelog duga. I to iz Novog Sada, neki advokat Vukovic. I ako mi bude napravio komplikacije, tuzicu ga da mi plati svako cimanje. Postali su osioni svi od reda. Tacno je, ne moram ja nista da znam o pravu jer zakonom nisam obavezan. Ali to vec zalazi u politiku i teror nad gradjanima da im se moze. Meni i rts bahato naplacuje 4 takse jer im se moze, navodno imam potrosnju struje, a sto ne mogu da gledam 4 tv to se ne racuna, a i nemam ih toliko.
U ovoj drzavi svi prete i svi bi da naplacuju kazne, a sto i sami ne rade svoj posao kako treba, za to nema odgovornosti.Ovih dana cu i ja angazovati advokata da tuzim neke drzavne sluzbe iako mi nije do toga. O rokovima zastarelosti se moras obavestiti, ima toga na netu i vrlo je bitno da znas da se u pravom trenutku pozoves na zastarelost, inace postupaju kao da nije zastarelo ukoliko im to ne naglasis.
 
Obavezno je da se na netu naučite pravu, nemojte da propustite paragraf slučajno. Šta ima veze što su advokati polagali tamo neki pravosudni i završavali fakultete.
Imate i raznih ugovora da skinete, samo popunite ime i prezime.
Nepoznavanje prava škodi, inače.
 
Za “zuel” Taj Vukovic sto ga spominjes je bas ovaj advokat koji je i angazovan za sve ovo…tako da ocekuj i ti slican susret sa izvrsiteljima
 
Pa mislim da je taj iz Novog Sada ili Aleksic, angazovao ga mts zbog brljotina pokojnog vektora, ali se ne odnosi na mene nego na mog pokojnog oca koga terete za izmisljeni dug od pre 10 godina, a on je umro pre 18 godina. A ako meni budu brckali po racunima bice belaja, ako ne budem mogao pravnim putem onda cu fizickim. I ja sa Novim Sadom nisam nikada nista imao, mogli su da angazuju i nekoga u Paragvaju.
 
A pa ti si berovatno imao rešenje o izvršenju na osnovu verodostojne isprave, sudsko.Dugovanje prebačeno agenciji, sud izvršitelju i to je to.
Ne znam kako nisi dobio to prvo rešenje.
Ili je agencija tražila izvršenje, svejedno.
Pa dolazio poštar nekoliko puta,nije bio kući,šta se čudiš?
Danas je u državi Srbiji retko ko kući kad stigne rešenje.
A što nisu kući to morate da pitate ove vrhovne.
Ipak je bio procenat jedno 0,3% bezanja kroz prozor za lično uručivanje,pa je sad dobrih 50% da nismo kući.
Ali biće bolje....
 
Pa dolazio poštar nekoliko puta,nije bio kući,šta se čudiš?
Danas je u državi Srbiji retko ko kući kad stigne rešenje.
A što nisu kući to morate da pitate ove vrhovne.
Ipak je bio procenat jedno 0,3% bezanja kroz prozor za lično uručivanje,pa je sad dobrih 50% da nismo kući.
Ali biće bolje....
Zasto onda nema kad trazis od izvrsiteja ili tih agencija ili suda kopije dostavnica oni to imaju ?
 
I ja sa Novim Sadom nisam nikada nista imao, mogli su da angazuju i nekoga u Paragvaju.

Pa to i jeste suština da niste iz istog grada. Nisi ni prvi ni poslednji koji bi mu išao na gajbu. Samo ne preporučujem. Ićićeš u zatvor sa pravim kriminalcima. Za nas obične ljude zakon važi fantastično. Ako se ne vodi ništa na tebe, ne mora da platiš. ali ideš na crnu listu banaka i nikada nećeš moći da podigneš kredit ili kupiš recimo mobilni kod operatera. Imao sam i ja izmišljene dugove koje sam morao da platim. Moje račune i dokumentaciju čuvam doživotno. Glavni problem je u tome što ne možeš nikako da dokažeš da nisi kriv, jer saznaš na samom kraju. Nadao sam se da će makar preko E uprave morati da te obaveste na mail, ali i tu je mrka kapa.
 
Zasto onda nema kad trazis od izvrsiteja ili tih agencija ili suda kopije dostavnica oni to imaju ?
Neznam dal to imaju,i ko ima...njihovo je "vidi sa poštarom"
Suština je da ti ne donose na adresu,verovatno neki dil.Laž,manipulacija..obmana...kriminalna država..lopovluk.
Imao sam sličan slučaj,kevi skinuli od penzije za djubre iz 2008..
Žena ne izlazi iz kuće nikad,ali bukvalno nikad...Ali nije bila tu 2x kad je donosio poštar 🙂
Vidiš da ne možeš sa njima i odeš i platiš.
Opet bolje i to nego da skidaju kad im se cefne i to jedno 5x više.
Zato ne možeš da se pozoveš na zastarelost.
To im je praksa u zadnje vreme..Zašto nisu vršili naplatu tih zastarelih dugovara pre par god...?U onom periodu kad je bilo popularno oko struje?Sledeci period prazan hod i sad navala...Našli ljudi rešenje.
 
Ovo je "Регистар неплаћених новчаних казни и других новчаних износа" koliko vidim, Ministarstvo pravde, sud...

Vidim informaciju da je sve predato izvršiteljima od 2004 te.

Meni je ostao neki dug u vipu, nešto sitno 2008/2009 koliko se sećam par stotina dinara. Je l ja to da očekujem ovih dana na platu, kamate, izvršitelje na iznos ko zna koliki? Nikad ništa nije stiglo kući.

Ako je zastarelo, koji su koraci ako skinu novac, koliko vidim čoveku su već skinuli, da li smo nemoćni :)
Ukoliko je sud presudio, teče rok od 10 godina zastarelosti. Međutim, ako je postupak sve vreme u toku (što se često dešava jer ovakve stvari nikada nisu bile prioritet kod sudova) onda nema roka. Takvi postupci vezano za naplatu recimo mobilne telefonije su predati izvršiteljima (krajem 2020) koji ih ekspresno okončavaju i šibnu ti na adresu predlog za izvršenje.
 
Onda ti ne preostaje nista nego da platis dug, ali i sebi gušt... Jednom u mesec dana cigla u izglog drage im poslovnice
 
Pa to i jeste suština da niste iz istog grada. Nisi ni prvi ni poslednji koji bi mu išao na gajbu. Samo ne preporučujem. Ićićeš u zatvor sa pravim kriminalcima. Za nas obične ljude zakon važi fantastično. Ako se ne vodi ništa na tebe, ne mora da platiš. ali ideš na crnu listu banaka i nikada nećeš moći da podigneš kredit ili kupiš recimo mobilni kod operatera. Imao sam i ja izmišljene dugove koje sam morao da platim. Moje račune i dokumentaciju čuvam doživotno. Glavni problem je u tome što ne možeš nikako da dokažeš da nisi kriv, jer saznaš na samom kraju. Nadao sam se da će makar preko E uprave morati da te obaveste na mail, ali i tu je mrka kapa.
Pa ne vodi se na mene, ali kad nasledjujes imovinu nasledjujes i obaveze i dugove. Ja sam stan nasledio od majke a ona od oca. I doci ce to do mene kad pokrenu tuzbu. Pre svega nije bilo nikakvih potrazivanja duze od 5-6 godina i odmah cu se pozvati na zastarelost, ali me nerviraju takvi bezobrazni i neposteni postupci. To je i pre 7-8 godina vektor pokusavao da naplati preko nekog izvrsitelja iz Panceva i kad sam mu objasnio situaciju on je odustao. Kako je mts kupio pokojnog vektora, sada i oni pokusavaju da naplate. Naime vektor je racunao mesecima neku uslugu "odrzavanja" bez ikakve usluge zato sto nisam hteo da im dostavim izvod iz maticne knjige umrlih od oca. A nisam hteo iz inata jer sam sa njima ja potpisao drugi ugovor koji nisu postovali i cak nisu hteli ni da razgovaraju samnom i njima bilo krivo pa navalili da mi se osvete na ugovoru od mog oca. Ali u svakom slucaju to je zastarelo i cekam da taj iz novog sada pokrene tuzbu pa da na sudu trazim dnevnicu za dangubu.
Ali tu mi nije kraj vucaranja po sudovima iako sam te sudove uvek izbegavao. Moram da pokrenem i neke druge tuzbe i krivicne prinave protiv drzavnih sluzbenika jer su mi neki napravili i stetu od desetak hiljada € koja se svakog meseca uvecava, a neki su me laznim prijavama namestili da moram ni kriv ni duzan da se vucam po sudovima i pravdam. I to ti je srbija danas. Sta vise ja cesto odem i u inostranstvo i ne vracam se po nekoliko meseci, a oni kad te ne nadju kod kuce, samo ti ubace obavestenje da ides na sud da preuzmes poziv za sud i okace ga tamo na neku tablu, tako ako se ne pojavis donesu presudu i skidaju ti pare sa racuna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno