Šta je novo?

Viewsonic2216bw & CryptonLCDCRYP32701-1 problemi sa 181.22 nvidia drajverima

CamBieL

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2005
Poruke
891
Poena
320
Elem, nadam se da ću uspeti da objasnim problem.

Imao sam instalirane drajvere ver. 174, tv povezan dvi/hdmi, monitor analog, i podešavanja su mi bila na clone, tako da sam na oba displeja imao sliku rezolucije 1360*768, odnosno 1366*768, rezoluciju koju sam morao sam da napravim. Moram da napomenem da mi je oduvek tv oduzimao neki inch i sužavao sliku ma šta ja podešavao ali mislio sam da je to normalno, jel te, koliko para toliko muzike i uopšte se nisam opterećivao time. slika je bila zaista zadovoljavajuća iako ne toliko oštra kao recimo kod drugara kod koga sam povezao 42" samsung sa laptopom na rezoluciji 1280*720 i to preko VGA kabla. Probao sam i kod sebe tu rezoluciju na tv-u, ali je slika bila bolja na 1366*768.

Sada, instalirao sam ver. 181 drajvera, posle full uninstall-a starih drajvera i primetio sledeće stvari:

1.) više mi ne uzima ni inch, tj. dobio sam "fullscreen" sliku na TV-u;
2.) dobio sam rezoluciju 1360*768 (nije prepisana od starih drajvera jer su profili obrisani a i imao sam napravljene 1360*768 i 1366*768);
3.) na clone sada mogu da independent podešavam rezolucije, tako da sam stavio da mi je na monitoru 1680*1050 (njegova native) a na tv-u sada slika kao kod ortaka na 1280*768, dakle mnoooogo oštrija slova u win-u nego na 1360*768, tako da sam ostavio na *768);

E, sada problem: na tv-u zumira sliku, tako da pomera sliku kako ja pomeram miša ka uglovima, a sliku ne mogu da suzim, jer su mi opcije za flat panel scaling sive i u opcijama stoji use my displays built in scaling.

Kako da namestim sliku?!

Prihvatam svaku ideju i pokušavam dalje...

inače, sa ovim drajverima i mašinom iz potpisa napravih 11991 u 3dmarku 05, sa teško "oštećenim" i opterećenim windowsom...
 
Poslednja izmena:
opcija

Opcija koja meni u stvari treba je resize hdtv desktop... ne scaling, lapsus lingve :D
kada odem na dualview sve savršeno fercera i opcija je tu ali kad se prebacim na clone, opcija resize hdtv desktop nestane!!!
ima li neko ideju how to revive opciju?!
 
ja sam cryptona iskljucivo preko vga kabla gurao, slika je bila bolja nego na hdmi (nema 1-1 pixelmapping), tako da probaj tako za pocetak...
a drugo.. zasto uopste teras clone?
 
ja sam cryptona iskljucivo preko vga kabla gurao, slika je bila bolja nego na hdmi (nema 1-1 pixelmapping), tako da probaj tako za pocetak...
a drugo.. zasto uopste teras clone?

Radi fenomenalno na dualview, da se razumemo. bog skučenog prostora mogu samo da koristim jedan uređaj at-the-time, pa zato koristim clone, ako ti ovo uopšte ima smisla. Razlog no.2 je to što sam tada imao para pa sam kupio i bandridge dvi>hdmi kabl od 1740 din za ni dva metra, pa da se ne baci :D

Anyway, uspeo jutros u 05h da namestim, i to preko 178.13 verzije. Jednostavno stavio na dualview, uradio resize, vratio na clone i voala... radi, ono što bi trebalo da radi i u 181.22, da zapamti podešavanja.

nVidia control panel je toliko siromašan i toliko jadan da bi trebalo da ih bude sramota od atija i koliko dobro radi sa hdmi-jem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno