Šta je novo?

ViewSonic VA903b- preporuka za relativno jeftin LCD monitor.

Leopoldk

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2006
Poruke
200
Poena
319
Posto sam ovaj forum redovno koristio kao izvor iinformacija pri kupovini hardware-a, red je da nesto i vratim. Pre nesto vise od mesec dana kupio sam LCD monitor Viewsonic VA903b (19", 8ms). Monitor kosta oko 190E i mogu reci da sam sasvim zadovoljan onim sto sam dobio. No, da krenemo stavku po stavku:

- Garancija od 3 godine na jedan mrtav piksel na celom ekranu je poprilicno bitan faktor jer govori da je proizvodjac siguran u ono sto je napravio. Za prosecnog Jocu ovo bi trebalo da znaci da ce najmanje tri godine imati ono sto je video prilikom testa u radnji.

- Skaliranje na rezoluciju 1024x768 je, bar za moje potrebe, sasvim zadovoljavajuce. Isprobano u igrama IL-2 1946 i Medieval 2 Total War. Monitor nije Wide Screen, pa se o nekoj deformaciji slike i ne moze govoriti. U native rezoluciji slika je veoma jasna, a radna povrsina mnogo veca od one na koju sam navikao. Za onoga ko puno vremena provodi koristeci Excel, Autocad i slicne aplikaije zivot je mnogo opusteniji.

- Vreme odziva od 8ms se cini sasvim dovoljno za moje potrebe.

- Kontrast i uglovi gledanja nisu kao kod CRT monitora, ali razliku smatram zanemarljivom. Ipak, ne koristim PhotoShop profesionalno, pa ljudima koji zele da im se u stampi pojavi tacno ona boja koju vide na ekranu preporucujem dodatno istrazivanje.

- Monitor ima VGA (D-sub) prikljucak, nema DVI. Posto nisam imao prilike da koristim monitor sa DVI prikljuckom neznam kakve prednosti ovaj prikljucak donosi. Sa druge strane nije mi zafalio...

- LCD monitor sam kupio jer mi je CRT previse zamarao oci posle 10 i vese sati koriscenja. U ovom smislu, investicija je vise nego opravdana.

- Jedino sto mi se ne svidja kod ovog monitora je previse osetljiv ekran (koliko sam uspeo da shvatim, ovo je slucaj sa svim LCD monitorima). Isecem se svaki put kada treba da ga obrisem.
 
A da li ima iko garanciju za 1 subpixel?
I ja sam pre mesec dana uzeo isti monitor i veoma sam zadovoljan istim. Za te pare, ne bi razmisljao ni o jednom drugom. U svakom slucaju za nekoga ko nema prevelike prohteve i treba mu za svakodnevnu upotrebu, ovaj monitor je odlican. Jedino u zatamnjenom prostoru zna da smara zelena LED-a, ali i to se moze resiti :)
 
Nazad
Vrh Dno