Šta je novo?

Video converter

I Don't Know

Cenjen
Učlanjen(a)
21.08.2013
Poruke
475
Poena
170
Imam video koji zauzima 2.5GB iz nekoliko djelova. Treba mi neki program sa kojim bih mogao da konvertujem u neki drugi format pa da se smanji memorija snimka? Makar na 700MB. Sad je u MPEG formatu.
 
Format Factory je jedan od jednostavnijih za početnika.
Provuci taj fajl kroz MediaInfo i postavi ovde screenshot, članovi će ti dati optimalna podešavanja sa kojima ćeš konvertovati video tako da bude što manji fajl/ovi a da zadržiš kvalitet snimka na ok nivou.

Edit:
Moja greška, može brisanje poruke mislio sam da je reč o windows sekciji foruma.
Savet inače stoji, postavi koji je format/container, rezoluciju fajla i bitrate da bi ti preporučili sa kojim podešavanjima da ga konvertuješ.
Naravno ako ti je od značaja što bolji izlazni kvalitet u što manje gabaritnom fajlu.
 
Poslednja izmena:
To je za Mac samo 32bit, zaostalo :)
 
Može da proba i Aimersoft Total Media Converter ili recimo iSkysoft iMedia converter… premda je handbrake sasvim OK, ili recimo Avidemux...
 
Da li neko zna konverter koji bi mi dao mogućnost da fiskiram veličinu fajla, a da on na osnovu toga izračuna bitrate, pošto svi za koje ja znam daju opciju određivanja bitrate-a, a na osnovu toga prognoziraju veličinu fajla.
Dakle, jednostavan free konverter koji ima opciju da mu zadam rezoluciju koju hoću i veličinu fajla, a on odradi sve ostalo.
 
To ti je dobro pitanje, ali ja nisam uspeo da nađem nešto tako a i meni je to padalo na pamet. Konkretno, baš da mu zadaš veličinu u bajt a on sve sam da skocka teško da postoji takav program, ali pojedini programi daju nekakvu orjentiacionu veličinu na osnovu postavljenih parametrara.

Za handbrake sam pribegavao strategiji 5% rendera = toliko i toliko MB x 20 = prilično tačan finalni zbir MB.

Ovde problem u proračunu ume da napravi početna špica, naročito ako je duža, sa dosta teksta i jednobraznim pozadinama nalik na odjavne. Onda se za prvi 5% dobije znatno umanjeni rezultat u MB jer su ovi frejmovi jednostavni za renderovanje i hvataju manje bajtova. Ali ako toga nema, proračun je solidno tačan.

U principu kada provališ setovanja za kvalitet, prilično siguran možeš biti da recimo neki video neće prebaciti 2GB ako ti je to cilj i tome sl.

Evo recimo kako ja to obično namestim kod mene (vidi sliku) i ovo je setovanje koje u principu prepolovi ukupnu veličinu originalnog fajla, a da pri tom otkine vrlo malo od kvaliteta slike.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2014-01-31 at 6.52.00 PM.png
    Screen Shot 2014-01-31 at 6.52.00 PM.png
    196.8 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Ta opcija Target Size je izbačena… Ja to ne vidim nigde u ovoj finalnoj verziji koju imam...
 
Ranije je bilo dosta konvertera sa dotičnom opcijom.
Nikada mi nije zatrebala pa nisam u toku ali kada budem za kompjuterom (ako se do tada ne reši situacija) pronaći ću njih par koji imaju traženu stvar.
A do tada može poslužiti i starija verzija Handbrakea, može se sigurno pronaći na oldapps i/ili sličnim sajtovima.

edit:
Ponovo sam u Mac softveru..
 
Poslednja izmena:
Ono što ja hoću je da veliki broj mkv HD ripova koje imam svedem na veličinu koju mogu da narežem na 1 DVD, 4,37 GB.
Dakle, imam npr. film koji je na 5 GB, 720p, a ja bih da uradim remux na 4,37 uz promenu bitrate-a (koji će da bude nešto manji), a sve ostalo bi trebalo da ostane identično.
Inače, pokušao sam sa starijim verzijama Handbrake, ali neće da rade po Mavericks-om, 0.9.8 puca kada pokušam da učitam source file. Isto tako i 0.9.7, starije nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Pa skini zadnji HB i podesi kao gore na primeru. Ako ti je video fajl veličine 5GB sa onim podešavanjima koje sam ti gore okačio, trebalo bi da ti izađe pola od toga, znači 2.5 - 3.0GB, a to staje na DVD. Ako još malo to sabiješ, moći ćeš i dva filma da režeš po disku, eto…

BTW, ne znam koje to filmove nameravaš da sabiješ, ali proveri za svaki slučaj dal nešto od toga postoji na yts.re

Odatle možeš skidati filmove u 1080p koji su oko 1.6GB u proseku a sasvim solidnog kvaliteta, što je bolje nego da se zezaš i sabijaš te koje imaš a koji su ti pride još i u 720p. :p
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam našao rešenje - HandBrake 0.9.6, ali na Win-u... ima opciju da se fiksira veličina output fajla, trenutno radim re-encoding, videćemo kako će da ispadne.
 
Nazad
Vrh Dno