Šta je novo?

Video conferencing i web like server - PREDLOZI!!!

smoke

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2007
Poruke
304
Poena
319
... evo sef mi sad doso i jos nisam ni opravio ono sto ne radi sa backupom a on vec oce nove stvari da dodaje na sistem.... 3 dana na poslu i nisam jos nos izvadio iz servera a on oce nove....

Ajde ako bi i vi mogli da pomognete razmisljanju...


terbaju nam dve stvari:

1. nekakvo resenje za video konferenciju... imamo jednu conference room koji treba da pretvorim u video conference room da bi mogli da se vide sa HQ i nekim korisnicima. (velike avio kompanije su korisnici :S:)
Ono sto ne dolazi u obzir je Skype ili tako neki slican public video chat. Firewall je jak u HQ i oni ne pristaju na takve opcije. Znaci nesto sto bi bilo safe a korisno. Dal i sta bi trebalo da je na serveru ili kakav servis da naprabvim da to radi na mrezi i ide preko interneta do HQ i korisnika?

2. sef je to nazvao web server ali ja ne znam dal bi ga bas tako nazvao.... pa evo da opisem sta im treba pa vi predlozite:
Potreba je da postoji web accesable privatan prostor na kom bi programeri, korisnici, ljudi iz HQ imali pristup da ostave komentare, fileove, misljenja itd o projektima na kojima zajednicki rade. Dakle nesto u fazonu onaj iz amerike se nakaci preko weba na 'nas project forum', loginuje se, okaci novu verziju filova, word dokument, pdf ili sta vec i ostavi poruku. Onda se neko drugi nakaci iz Indije i ima mogucnost da skine te filove, procita i ostavi komentar.... itd. Shvatate?
Neko je ovde spomenuo wiki kao resenje... ja ne znam kako to radi posto nisam video ali ako neko zna malo vise samo vicite. Ovo bi trebalo da radi sto jeftinije... ako ima neko free resenje onda super, ali mora da je safe tako da niko drugi nema neovlasceni pristup. Takodje, postoji mogucnost da platimo nekom da to hostuje (ako je to po vama bolje) ili da sami to teramo. Ako je predlog da sami radimo onda kakva makina nam treba? (predlog) i kolko mislite da tako necemu treba odrzavanja tj kolko cu dnevno sati provesti terati ga da radi?


e ajd... ja sad odo da popravljam sta ne radi.... onda cu da se vrnem da vidim predloge ,)

thanks guys!
 
po svemu sudeci ta firma je u totalnom haosu i najbolje resenje je da ti lepo neke stvari uradis od nule...pre svega prvo sredi mrezu...dhcp..dns...kad to sredis bekap ce ti raditi 100% to to garantujem...sledece...mozes da podignes neki lokalni forum i ftp...sve to mozes da obezbedis autentifikacijom user-a na postojecem hardveru...nemoj da sredjujes gluposti vec sredi mrezu po svojim standardima
 
Jesi li pogledao možda Microsoft Live Communications Server i Sharepoint?
 
@sakall

pa ovde po mom nekom licnom uvidu jeste blagi haos. Ali je problem sto je to u ovakvom stanju bilo od kad oni znaju za sebe. I to je kolko tolko radilo uvek. Ne mogu ja sad da uletim (radio za njih cela 3 dana) i pocnem da pravim haos... vec se koskam sa sadasnjim adminom oko nekih stvari... i ne svidja mu se sto mu prduckam da ovo i ono ne valja. :)

@Marvin Freestyl

jes ga ti koristio? ako jesi aj daj neka iskustva... bolje nego da samo citam sta ms kaze.
 

Fala... naso sam ja ovo jos pre neki dan... interesujeme i dalje ako neko ima iskustva s datim programima... malo sam u poslu pa nemam vremena da se ovog trenutka zanimam sa instalacijom.

Ako neko zna kako ovo radi i sta tacno radi ajd please samo dve tri recenice.

Cheers
 
Sharepoint sam koristio i koristim. Pored ostalih stvari, mojim korisnicima se izgleda najvise dopada Wiki (najvise ga koriste). Vrtim ga na zasebnom serveru, ali se integrise sa Exchange 2007 tako da ima gomila korisnih stvarcica koja moze da se izvede. Ne znam sta te konkretno zanima.

Sto se tice LCS nisam ga koristio do sada, ali evo spremam se da ga podignem danas.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sharepoint sam koristio i koristim. Pored ostalih stvari, mojim korisnicima se izgleda najvise dopada Wiki (najvise ga koriste). Vrtim ga na zasebnom serveru, ali se integrise sa Exchange 2007 tako da ima gomila korisnih stvarcica koja moze da se izvede. Ne znam sta te konkretno zanima.

Sto se tice LCS nisam ga koristio do sada, ali evo spremam se da ga podignem danas.

Pozdrav

Sta nama treba:

share filova u okviru lokala ali i sa remote officima kojih ima na vise strana sveta. Znaci najidealnije bi bilo ako bi pristup mogao da ide preko interneta. Project sharing... u smislu svi koji rade na jednom projektu su u stanju da ostavljaju updatove, zamerke, preporuke itd. Opet nesto sto moze da radi preko weba bi bilo idealno resenje.
Wiki je nesto sto mi je zvucalo kao interesatno resenje za neke stvari. I to mi se svidja sto ga ma.
Ono sto me interesuje jeste kazes da se integrise sa Exchange? Na zalost nama neko hostuje exchange sto ce reci da nije u nasem officu i ja jedino imam web pristup njemu za kreiranje inboxa itd. Da li je to problem za ovu varijantu?

I trece kako je sa cenama? Kolko ce me kosta to zadovoljstvo?

PS Javi kako radi LCS!!!

Fala puno!!
 
Znas kako ako radis u ozbiljnoj firmi a sef oce free resenja, daj otkaz (prethodno nadji novi posao naravno)

za 2. ti jeste resenje share point

za 1. Pa ako vec hoce sve to sa takvim klijentima i da bude kvalitetno, uzmi cisco resenje.

Sve sto probas da "iščačkaš" da radi jeftino i da bude mimo standarda, obiće se tebi o glavu na kraju
 
Meni se cini da ste izvukli thread iz naftalina, ali ajd.

Wiki je definitivno najbolje resenje. Bilo bi definitivno preopsirno da pocnem da ti objasnjavam kako se podize i instalira, a i bespotrebno jer cim ga skines, procitas README i sve je jasno. Instalacija je uradjena vrlo user-friendly - dakle, ne boj se. (skoro) Sve iz browsera.

Za razmenu podataka najbolje da koristis CVS server. Svako kaci svoje, nista se ne brise bez dozvole, mogu postojati isti fajlovi razlicitih verzija... Sve u svemu, odlicna stvar za korporativan posao ;) Imas nekoliko mogucnosti da dignes CVS, najbolje pitaj google za pravu stvar.
 
Pa da znas da je izvuceno iz naftalina. Kad mi je terbalo niko ni da gukne a sad eto.... :)

Ne mari! Firma jeste ozbiljna ali je vode Indijci (jedan od dva glavna bosa je from India) tako da ... oni su gori neg srbi.... ako moze nesto da se krpi oni ce biti drugi u redu odma iza nas!

Kolega je pokusao da instalira Wiki i batalio.... kaze tesko je.. pa je na kraju instalirao forum, sto radi polovicno za sad. Sve to je nakrpio na Ubuntu.... i onda oso nazad za Spain tako da ja sad sam vadim oci pokusavajuci da opravim sto ne radi. :)
Sve u svemu za sad ovo ljudi koriste... a sefovi su ipak odlucili da je bolje da idu na sharepoint samo sad jos treba da odobre budget pa ce valda biti nesto.

Sta od cisco resenja predlazete za video conferencing? Ja sam video neke uredjaje (ne cisco) i mogu vam reci... to kosta!!!! bar ova resenja koja su nama ponudili!
 
Kolega je pokusao da instalira Wiki i batalio.... kaze tesko je.. !

Zao mi je sto ovo moram da kazem, ali: sram da ga bude. Instalacija Wikija je laksa od instalacije programa pod linuxom: jedino sto treba da se rucno podesi (u konzoli) pre instalacije je R/W pristup konfiguracionom fajlu (chmod), a nakon instalacije samo R mod.

Stavise, vrlo je moguce da je lakse podici Wiki nego forum...

A sto se tice indijaca, znam kakvi su. Jedan kolega me je sochno za*ebao na zajednickom projektu (ja bio sivonja, a on ruke u vis)... :mad:
 
Nazad
Vrh Dno