Šta je novo?

Viber restore

fluxy

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poruke
173
Poena
320
Ljudi pokušavam da odradim restore viber backupa. Sam backup je veličine 15mb (samo poruke bez slika i videa) i taj restore traje evo već par sati. Ne znam dal je to normalno. Chat history je star sigurno 6-7 godina i ima stotine hiljada poruka ali mi je prosto neverovatno da mu ovoliko treba. Da li je iko imao slična iskustva.
 
Stotine hiljada poruka i još se čudiš? :)
Ja kad restore radim sa par hiljada čekam po 20 minuta.

Odmori i sačekaj, kao da možeš nešto drugo i da uradiš povodom tog pitanja.
 
Pre dva sata je bio na 63% a sada je na 69%. Prosto mi je suludo da toliko vremena treba. Samo se plašim da mi na kraju ne izbaci poruku da je backup corrupted. Ovim tempom će mu trebati više od 24h da odradi sve. 15MB backup file! Neverovatno. Radio sam ovo i pre godinu dana i sigurno nije trajalo ovoliko
 
Znaš ti koliko teksta može da stane u 15MB fajla. :) Nije to mali tekstualni fajl koji se treba sinhronizovati, plus je verovatno enkriptovano sve, pa dekripcija, itd. Verovatno postoji efikasniji način, ali na jačim mašinama od telefona.
 
Dogurao sam do 86% woohoo 🎉🥳
Šalu na stranu nešto mi govori da ovo ne bi trebalo ovako da radi. Namerno ću ga pustiti baš da vidim dal ce odraditi restore. Pisao sam supportu ali sem restarta telefona nisu imali neki konkretniji predlog
 
Dobar dan. Imam Huawei P 30 lite i od skoro ne mogu da uradim backup poruka na viber-u.Do skoro su se cuvale na google nalogu a od poslednjeg azuriranja,kada otvorim viber i idem na backup,pocne da kopira i na oko 60% pise da postoji problem sa Huawei cloud-om,proverite vezu.Sve sam povezao ali vidim i na netu da mnogo ljudi u svetu ima isti problem.Ne moze se vise napraviti backup na google nalogu a huawei cloud ne radi.Da li neko zna kako da napravim kopiju poruka kao sto je to moglo ranije,kako bih mogao da ih vratim ukoliko promenim tel itd?
Hvala.
 
Dogurao sam do 86% woohoo 🎉🥳
Šalu na stranu nešto mi govori da ovo ne bi trebalo ovako da radi. Namerno ću ga pustiti baš da vidim dal ce odraditi restore. Pisao sam supportu ali sem restarta telefona nisu imali neki konkretniji predlog

Da li ti je uspeo restore do kraja? I ako jeste koliko je vremenski sve trajalo?

Ja sam probao restore ali ide neverovatno sporo. Za 24 sata vratio restore je dosao do 89%. Javio je gresku/problem sa gmail nalogom i da probam ponovo. Kada sam pustio ponovo do 50% dodje za 15 sekundi i do 90% mu je trebalo nekih 13 sati. Otisao na spavanje, telefon se zakljucao i opet pukao restore.

Neverovatno mi je da za restore poruka mu treba vise od 48 sati.

Ako nesto znaci backup je velicine 33.5mb.
 
Isti problem pre 3 dana - rešenje je da se ugasi lock i screen saver na tlf, i da se tako pusti restore.
 
Ista stvar, skipovao sam ga. Ostao bekap na desktop verziji. Mijenjao sam mnogo telefona i ovako nije nikada bilo.
 
Da li ti je uspeo restore do kraja? I ako jeste koliko je vremenski sve trajalo?

Ja sam probao restore ali ide neverovatno sporo. Za 24 sata vratio restore je dosao do 89%. Javio je gresku/problem sa gmail nalogom i da probam ponovo. Kada sam pustio ponovo do 50% dodje za 15 sekundi i do 90% mu je trebalo nekih 13 sati. Otisao na spavanje, telefon se zakljucao i opet pukao restore.

Neverovatno mi je da za restore poruka mu treba vise od 48 sati.

Ako nesto znaci backup je velicine 33.5mb.
Odradio je restore nakon 30 sati. Za to vreme nisam uopšte koristio taj telefon, viber je sve vreme bio u foreground. Povremeno sam otključavao telefon da bih video kako napreduje. Primetio sam da mi nije u potpunosti uradio backup. Par poruka od tog dana mi je falilo. Ko zna dal fale i neke starije. Samo to sam uspeo da primetim.

Ovo iskustvo mi je samo učvrstilo stav da je viber najgora od svih messaging aplikacija koje koristim. Uopšte mi nije jasno kako je postao tako popularan. Telegram je keva a najmanje je popularan nažalost
 
Evo ja veš dva dana pokušavam da vratim poruke i stalno mi puca posle nekog vremena. Meni samo za poruke napiše da ima 3.4GB ranije je bio mali fajl koji vrati za minut.
 
ista prica i na samsungu , nesto je viber poceo u zadnje vreme opasno da baguje...
 
To zadnje vreme je poslednjih 10 godina? :d

Ovaj problem sa bekapom je komentarisan i na VoIP temi pre nekog vremena. Ja sam pre oko godinu dana radio restore na novi telefon i nisam znao za ovaj problem, pa je na kraju aktiviran na novom uređaju bez istorije
Odradio je restore nakon 30 sati. Za to vreme nisam uopšte koristio taj telefon, viber je sve vreme bio u foreground. Povremeno sam otključavao telefon da bih video kako napreduje. Primetio sam da mi nije u potpunosti uradio backup. Par poruka od tog dana mi je falilo. Ko zna dal fale i neke starije. Samo to sam uspeo da primetim.

Ovo iskustvo mi je samo učvrstilo stav da je viber najgora od svih messaging aplikacija koje koristim. Uopšte mi nije jasno kako je postao tako popularan. Telegram je keva a najmanje je popularan nažalost
Ako ćemo da teramo mak na konac, Telegram je slično đubre, ali da ne idemo ovde u off-topic, imamo drugu temu za to ;)
Što se restora od nekoliko GB i istorije od par godina tiče, teško je proveriti da li je sve odrađeno kako treba, osim ako baš ne tražiš specifičnu poruku ili fajl. Ranije je Viber imao "send chat to email" ili tako nešto, pa je to bila korisna opcija za neke stvari. Ne znam da li je stvar bolja sa backup programima (bilo za Droid bilo za PC), ali sve u svemu, ako su neke poruke na Viberu zaista bitne, ispada da je screenshot i ručno arhiviranje najpouzdanija opcija. Jer nema izgleda da će nešto menjati u trenutnim podešavanjima (na bolje, na gore teško da može)
 
Nazad
Vrh Dno