Šta je novo?

Viber i novi broj telefona

Mladen922

Poznat
Učlanjen(a)
24.12.2021
Poruke
64
Poena
40
Pozdrav, imao sam veoma neprijatno iskustvo danas, naime otisao sam u A1 poslovnicu i kupio pripejd broj telefona. Dosao sam kuci i ubacio karticu u telefon koji je bio vracen na fabricka podesavanja. Posle instalacije i podesavanja Vibera salje mi stiker "Hello" nepoznata osoba cije ime ovde necu navesti sa kojom nemam apsolutno nikakvih dodirnih tacaka. Naravno odmah sam blokirao i prijavio poruku posto ovaj broj nema apsolutno niko podvlacim.
Kako je neko mogao da mi posalje poruku na viber ako nijedna osoba ne znam ovaj broj telefona?
 
Poslednja izmena:
Reciklirani broj, a ta osoba ne zna da to više nije stari korisnik tog broja, pa si dobio "Hello".

Sad zavisi šta je sve lik koji je taj broj imao ranije radio? Možda dobiješ dicpic, a možda i uterivače dugova. :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Reciklirani broj, a ta osoba ne zna da to više nije stari korisnik tog broja, pa si dobio "Hello".

Sad zavisi šta je sve lik koji je taj broj imao ranije radio? Možda dobiješ dicpic, a možda i uterivače dugova. :)
Da li ja mogu sutra da tuzim A1 posto ja nisam dobio nikakav ugovor, kopiju ugovora ili bilo kakavu informaciju da je broj koji kupujem, naime po vasoj prici nije privatan i da ga poseduje nepoznat broj osoba? Dobio sam samo fiskalni racun.
 
U njihovim opštim uslovima ima i taj deo... Imaš verovatno na pakovanju tog broja neki info o opštim uslovima i da se korišćenjem tog broja slažeš sa istim.

7.11. Nakon prestanka ugovornog odnosa sa korisnikom A1 ima pravo da pretplatnički broj koji je postao slobodan dodeli drugom Pretplatniku. Pretplatnici su dužni da odmah nakon prestanka pretplatničkog odnosa obaveste sva lica koja su im na pretplatnički broj redovno ili po automatizmu dostavljala podatke (banke, poslodavce i sl.) da nadalje prestanu sa dostavom podataka jer Pretplatnik više ne koristi predmetni pretplatnički broj. U vezi s tim, sav rizik i odgovornost za eventualnu nezatraženu dostavu podataka novom Pretplatniku kome pretplatnički broj bude dodeljen, snosi raniji Pretplatnik pretplatničkog broja. Pretplatnik je na ovaj način upoznat sa mogućnošću da je njegov pretplatnički broj ranije koristio drugi Pretplatnik i da mu u vezi s tim, bez krivice i odgovornosti A1, mogu biti dostavljeni nezatraženi podaci/pozivi.
 
U njihovim opštim uslovima ima i taj deo... Imaš verovatno na pakovanju tog broja neki info o opštim uslovima i da se korišćenjem tog broja slažeš sa istim.


Upravo prvi put citam dokumenat, kad nadjem deo koji se odnosi na ovaj slucaj javljam.
U njihovim opštim uslovima ima i taj deo... Imaš verovatno na pakovanju tog broja neki info o opštim uslovima i da se korišćenjem tog broja slažeš sa istim.


Ovaj ceo dokument se odnosi na postpaid pakete, nema nigde da se napominje pripaid tarife.
 

Pogrešio sam dokument (taj mi bio prvi na rezultatu i odnosi se na fiksnu telefoniju), ali isto piše i u drugom ispravnom.
Tačka 7.10
Dobro, ovo su hokstapleri vratice mi pare sutra milom ili silom. A gde su oni meni predocili da je moj broj koristla druga osoba, to mene interesuje. Sta sam ja trebao sam da se informisem da citam Opte uslove itd itd za kupovinu pripejd broja, pa znas sta cu da joj uradim sutra ide u novine Alo A1 zbog ovoga.
 
Javi kad bude članak, nemoj samo da bude hronika. :p

Al' ozbiljno, sa srećom. Javi je l' si makar uspeo da zameniš za drugi broj.
 
Pritom, nemoj da misliš da drugi provajderi to ne rade.
 
Danas gotovo da i ne postoji neki "novi" pre paid broj koji nije recikliran. Obezbedili su se oni kroz opšte uslove :) U principu jeste zeznuta situacija, jer nikad ne znaš ko je bio prethodni vlasnik. A što se prijavljivanja medijima tiče, od toga nema ništa. Posebno u novinama koje inače kubure sa reklamama i jedni od retkih koji masno plaćaju oglašavanje su mobilni i kablovski provajderi. Niko ne seče granu na kojoj sedi.
 
Pritom, nemoj da misliš da drugi provajderi to ne rade.
Rade itekako, pre nekoliko godina je moj brat uzeo postpaid broj kod Telenora i morao da ga zameni posle dva dana. Broj koji je dobio je izgleda pripadao nekom prevarantu ili nekome ko je dugovao novac. Kako je uključio broj isti dan su počeli da mu šalju preteće poruke i da ga zovu i vređaju. Telenor mu zamenio broj čim se žalio.
 
Odavno je to tako, realno verovatnoća da će da se naleti na neki broj koji pravi problem je mala, a onda ga prosto zameniš za drugi. To što će neko da te pozove jednom mesečno greškom može da se desi na svakom broju.
 
Ja sam ugasio broj u Mts-u pre nekih 8 godina. Pozvao sam pre jedno 2 meseca iz cimanja, da vidim da li ga neko drugi sad koristi, kad i dalje je nepostojeci.
Cini mi se da je Mts tu najkorektniji...
 
Isti slučaj kod vip pripejd broja, zvao da mi zamene broj i nisu imali razumevanja.
Samo je bilo vađenje iz aparata i kanta.
 
Ovo nema nikakve veze sa Viberom.
 
A ni sa A1. Uzmes drugi broj i cao
 
Meni se ova situacija desavala par puta, znalo je nekad da bude i simpaticno. Doduse, nije me pao broj nekog duznika, vec izgleda nekih dobrih ljudi. Par poziva, poruka i objasnjenja da ja nisam ta osoba koju traze. Nakon toga nikakvih problema.

Inace, kad god se kupi novi broj mora se znati da je 90% neko pre nas koristio taj broj.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Imao sam jedan mts broj iz 2014. koji mi je prvi put uvaljen uz Box i do prošle godine na njega niko nije zvao. Pokušavao sam sa objašnjenjima da ga taj momak više ne koristi, ali čim sam se priključio Viberu, tu je nastao haos. Preneo sam ga u Telenor, oni me po difoltu deregistrovali, iskoristio 2 meseca gratis društvene mreže i posle on ode u kantu.
 
Imao sam jedan mts broj iz 2014. koji mi je prvi put uvaljen uz Box i do prošle godine na njega niko nije zvao. Pokušavao sam sa objašnjenjima da ga taj momak više ne koristi, ali čim sam se priključio Viberu, tu je nastao haos. Preneo sam ga u Telenor, oni me po difoltu deregistrovali, iskoristio 2 meseca gratis društvene mreže i posle on ode u kantu.
I opet ce ga reciklirati i neko ce naleteti u mts-u da isti uzme pa krece zabava iznova xD
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mozda neko sutra nadje i srodnu dusu ovako. Neka lepa dama se mozda krije iza Hello :)
Evo kao ja npr, prešao u MTS pre 2 nedelje i odmah po aktiviranju Vibera dobio poruku od Djine j******e fine 😁 Gde ćeš bolje 🤣
 
Mozda neko sutra nadje i srodnu dusu ovako. Neka lepa dama se mozda krije iza Hello :)
Nisam nasao srodnu dusu preko Vibera, ali mi se desilo da sam uspostavio jedno drugarstvo. Trazio covek osobu koja je nekada koristila taj broj. Obostrana normlna konverzacija je ocigledno doprinela tome.

A desavalo se da me, kada ne nadju odredjenu osobi i pitaju me odakle sam, pitaju da li u mom kraju ima rakije i kajmaka na prodaju... LOL
 
Nije me niko zvao na telefon niti je jos ko slao poruke na drustvenim mrezama, hvala za komentare LOL.
 
Nazad
Vrh Dno