Šta je novo?

Viber - batch delete ili brisanje poruka starijih od nekog datuma

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,292
Poena
1,365
Prebacujem jedan Viber na drugi uređaj i hoću da prenesem backup, ali samo poslednjih nekoliko meseci. Svaki chat koji nije imao kontakt duže od 6 meseci, može delete.
Kako da uradim batch delete svega starijeg? Ili da uradim backup samo novijih poruka?
 
Izgleda da nisam jedini. Videh ovaj Reddit post . Lik ima ozbiljan tefon i ima isti problem kao i ja. Izgleda da trenutno imaju neku lošu verziju.
Inače nakon 28h je na 99%.
 
Ti imaš problem sa restore. Meni je potreban batch delete. Nisam siguran gde su zajedničke tačke, osim shity app :)
 
Ja mislim da je jedina solucija da obrises sve to sto ti ne treba, uradis backup , pa onda restore na novi telefon. Mislim da ne postoji mogucnost da se izvrsi selekcija stvari koje zelis da back-upujes. Najgora aplikacija ubedljivo u svakom smislu i pogledu...
 
Baš to sam i tražio, lakši način da obrišem nekoliko hiljada poruka, pre nego što uradim backup ovih nekoliko stotina koje bih želeo da sačuvam.

Nema šanse da brišem jedan po jedan chat, nekoliko hiljada komada.
 
U kom je formatu viber backup ? Jel sve u jednom fajlu ili je svaki chat poseban direktorijum ili fajl(ovi) ?
 
Baš to sam i tražio, lakši način da obrišem nekoliko hiljada poruka, pre nego što uradim backup ovih nekoliko stotina koje bih želeo da sačuvam.

Nema šanse da brišem jedan po jedan chat, nekoliko hiljada komada.
Ako nema druge probaj sa Viberom na desktopu i nekim softverom za automatizaciju miša, snimiš makro koji će brisati poruku po poruku dok ga manuelno ne prekineš.
 
Da li imaš predlog za neki sw za automatizaciju?

Brisanje na desktopu zahteva potvrdu za svaki chat. To bi značilo desni klik, pomeranje na delete, klik, pomeranje na OK, vraćanje na poslednji chat.
 
Pa da, besmislen je backup svega i svačega od Isusa Hrista.

A viber je od svih najmanje loša aplikacija jer je sa njim najlakša komunikacija sa novim i starim kontaktima.
 
Da li imaš predlog za neki sw za automatizaciju?

Brisanje na desktopu zahteva potvrdu za svaki chat. To bi značilo desni klik, pomeranje na delete, klik, pomeranje na OK, vraćanje na poslednji chat.
Da, bukvalno svaki korak se može snimiti i po potrebi editovati delay itd, davnih godina sam imao besmislenu situaciju koja se mogla rešiti jedino tako.
Ne sećam se imena konkretnog softvera, vidi šta je danas aktuelno danas pa testiraj.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Hehe, neće ići sa automatizacijom. Viber ima dva različita menija, nisam siguran od čega zavisi. Možda da li je broj još uvek na Viber ili da li je sačuvan u imeniku. Uglavnom, postoje 2 načina za brisanje poruka, jedan je desni klik, pa delete message, gde se pozicija Delete razlikuje nekoliko cm.
Druga je hover na chat, pa sa leve strane selekt kantica, ali neki chat ima dve, neki 3 ikonice, pa se pozicija kantice razlikuje nekoliko mm. Probaću.
 
Ne može. Ali probaću, možda može neka "srednja pozicija" koja će u oba slučaja da hvata ikonu kantice, jednom u gornjoj zoni, a drugi put u donjoj zoni ikonice.
 
Trebalo mi je 10ak pokušaja da potrefim pozicije klikova za kanticu, napravio macro I kada sam ga pustio 100x shvatim da se delete potvrda za grupe nalazi malo u desno od rednovne potvrde 😒
"pomogao" sam mu za tu jednu, na silu mrdnuvši miš. Ostavio sam ga da vrti, pa ako bude još neka grupa, obrisaću je ručno. Uglavnom, 2018.je otišla, trenutno briše 2019. Strah me da ga ostavim da tako klikće, ali zapravo radi posao. Hvala :)
 
Prvu sa spiska koji je @Poolmaker postavio.
Em je bila prva na spisku, em je jedina free :)
 
autoit je free mi smo ga cak za posao koristili za neki deployment sto drugacije nije hteo.
Nisi javio kako je na kraju ispalo. Mislim da mnoge interesuje ako ne mnoge mene JAKO imam 4 godine isti telefon i strah me da se "selim".
 
Pustio sam još 1-2x kraće, pod nadzorom, a onda ga ostavio da sam odradi veći deo. Obrisao sam 4ipo godine poruka, bez problema. S obzirom da sam puštao iz više puta, nisam siguran koliko je chatova obrisao, ali svakako je više hiljada u pitanju. Još jednom, hvala @Poolmaker na ideji :)
 
Da ne otvaram novi POST...Kako da obrisem grupu (VIBER) koju sam ja napravio (administrator) . Vrtim se oko "delete and out", no ja 'ocu da je nema :)
 
Da ne otvaram novi POST...Kako da obrisem grupu (VIBER) koju sam ja napravio (administrator) . Vrtim se oko "delete and out", no ja 'ocu da je nema :)
Pa ako si izbacio sve iz grupe, onda bi trebalo kad klikneš na delete and out da se automatski i grupa obriše jer nema nikoga više u istoj.
 
^ Da, hvala...Uradio sam to jos danas...Nisam javio ;)
 
Nazad
Vrh Dno