Šta je novo?

Viber aktivacija problem, need HELP!

geoneo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2019
Poruke
430
Poena
85
Imao sam Viber na Samsungu i deaktivirao sam account da bih se prebacio na iPhone. Medjutim, nikako nece da se aktivira. Jes' da sam na iPhone vracao BackUp od nprethodnog iPhonea ali to je uvek besprekorno radilo. Probam prekjuce da aktiviram Viber i cvrc. Ni da makne. Niti mi salje aktivacioni SMS niti dobijam Call. Radio sam uninstall aplikacije kao i reboot telefona pa ponovni instal i tako u krug i nista. Jutros sam resetovao iPhone i odradio clean instalaciju celog telefona a bez ikakvog bekapa i opet nista. Popodne oko 16:50 istice 12H pa da probam ponovo. Pisao sam i Viber podrsci gde su mi u par navrata davali istu (izgleda sistemsku) poruku da su mi oni poslali aktivacioni SMS i da ako se za par minuta ne pojavi pokusam opet tek za 12H i to je to (izem im podrsku).

Moze li neko da mi da savet/POMOC za ovu situaciju jer mi je Viber portreban zbog posla jer tamo imamo grupu gde mi stize i raspored rada i ostala obavestenja vezana za pogon u kom radim :(

Hvala unapred.
 
ne znam sto si morao da ga deaktiviras, imas li mozda neki telefon jos da probas da aktiviras? ako nece na dva telefona onda nije do telefona.
 
Ja nikad ne deaktiviram viber, samo instaliram na drugom telefonu i on se sam deaktivira.
 
krastavac sada, šta je tu je.
Neće da se aktivira ni na Androidu pa sam im poslao mejl i rekli su da su mi resetovali account pa da pokušam ponovo za min 12H :(
 
Nekad ke bilo 24 i nije nista pomagalo sem cekanja .
 
Možda sam i ja trebao da sačekam 24H... Tako će i biti.
Jutros sam opet pokušao posle malo više od 12H i neće...
 
Možda sam i ja trebao da sačekam 24H... Tako će i biti.
Jutros sam opet pokušao posle malo više od 12H i neće...
Ako si vise puta probao da aktiviras onda ces morati da sacekas.
Ja sam pre 2 meseca prebacivao viber sa samsunga na iphone i vise puta probao na iphone jer sam zbog nekih problema resetovao telefon vise puta i koliko se secam 3 puta moze za 24 sata da ti dodje aktivaciona poruka i posle 3 puta moras 24h da sacekas za sledecu.
edit: i nisam siguran ako tipa probas posle 15h da aktiviras pa opet nece da li on resetuje pa moras opet da sacekas 24h tako da ako si probao tipa u danas u 7 ujutru nista ne diraj do tipa 10h sutra da bi bio 100 posto siguran da ce proci.
 
Upravo je 100% prošla SMS Aaktivacijaaaaa i to iz 1ve, ali je od poslednjeg pokušaja prošlo 27H a ne 12H kao što Viber support savetuje!
Hvala svima!
 
Ja imam sličan problem,restartovo sam telefon na fabrička podešavanja i posle toga nikako nisam mogao da dobijem kod za aktivaciju.Sada mi je br izgleda blokiran.Poslao sam im poruku oni mi poslali kod (i ako ne mogu da dođem do tog koraka gde se unosi kod) i rekli da probam posle 12h.Probao posle 12h i dalje isto.Moraću da čekam izgleda do sutra tačnije 24h i više.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211128-093233_Viber.jpg
    Screenshot_20211128-093233_Viber.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 21
Ja imam sličan problem,restartovo sam telefon na fabrička podešavanja i posle toga nikako nisam mogao da dobijem kod za aktivaciju.Sada mi je br izgleda blokiran.Poslao sam im poruku oni mi poslali kod (i ako ne mogu da dođem do tog koraka gde se unosi kod) i rekli da probam posle 12h.Probao posle 12h i dalje isto.Moraću da čekam izgleda do sutra tačnije 24h i više.
Najsigurnije je da sacekas 24h pa onda da probas da aktiviras opet tako da....neka ipak prodje tipa 27h od pokusaja i onda ce proci sigurno pod uslovom da pre tih 27h uopste nisi pokusavao.
 
Ja, ipak, mislim da je do Viberovih servera nesto u pitanju i da nema veze sa nama kao krajnjim korisnicima tj. sa nasim telefonima, nalozima ili operaterima.
Za ovo je potrebno strpljenje i min 24H proteklog vremena od poslednjeg pokusaja.
 
Posle 24h i više,ponovo radi viber...znači samo čekanje i to je to.
 
Znaci da su ponovo za***nali sa serverima nesto.
 
Nisu ništa ukakili, nego antispam (ili koja već) zaštita radi svoj posao. Zašto je trigerovana ta zaštita? 100 ljudi, 100 ćudi...
 
Instalirao sam Viber, prvi put sa novim brojem i sve je prošlo dobro... Ali, nije hteo da odmah šalje poruke. Tipa javio sam se par ljudi i pored poruka stoji ikonica sata pa tek posle nekog vremena pošalje... I tako je slao na odloženo praktično.

Rekoh, daj da ga reinstaliram, kad ono sad neće da prođe aktivaciju... Piše "aktiviranje nije uspelo"

Nije valjda da su mi možda blokirali broj? Da l' da čekam 24h ili šta?
 
Nazad
Vrh Dno