Šta je novo?

VHS video rekorder i zvuk na racunaru

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle imam nekoliko VHS video kaseta koje bih da prebacim na racunar.Nabavio sam potrebne kablove,video rekorder i povezao na moju TV karticu i to video cinc iz videa u VIDEO IN na TV karti,a dva cinca za zvuk preko adaptera cinc na audio bananicu u LINE IN na zvucnoj kartici.Sa ovim setovanjima sve radi OK kada gledam VHS snimak,imam i zvuk i sliku,ali problem nastaje kada hocu to isto da snimim na komp.Tada na snimljenom materijalu nemam zvuk,slika je dobra.Pokusavao sam da menjam u setovanjima zvucne karte recorder device,line in properties razlicita podesavanja,ali zvuka nema.Za grebovanje sam koristio i software moje TV karte,a i corel video studio x3,sa oba programa na snimljenom materijalu zvuka nema,a slika perfektna.O cemu se tu radi?
 
U softveru za snimanje takodje moras da odaberes sa kog audio ulaza zelis da snima. Svojevremeno dok sam imao Leadtekovu karticu bio je dijalog gde imas posebno audio out control i recording

2z8uu7o.jpg
 
U softveru za snimanje takodje moras da odaberes sa kog audio ulaza zelis da snima. Svojevremeno dok sam imao Leadtekovu karticu bio je dijalog gde imas posebno audio out control i recording

2z8uu7o.jpg

Ja imam DTV softver i compro x500 TV kartu,izabrao sam line in u podesasvanjima...
 
Znaci u recording mixer ti stoji - LineIn

a-settings-6.png


Proveri na kom audio ulazu ti stize zvuk prilikom gledanja. Pustis snimak na recorderu a u volume control-u stikliras mute na LineIn kanalu. Ako nestane zvuk onda je to pravi ulaz. Nekad se desi da ne bude line in nego AUX. Ukoliko utvrdis da je ipak AUX onda to stavi u recording mixer u softveru za snimanje.
 
Znaci u recording mixer ti stoji - LineIn

a-settings-6.png


Proveri na kom audio ulazu ti stize zvuk prilikom gledanja. Pustis snimak na recorderu a u volume control-u stikliras mute na LineIn kanalu. Ako nestane zvuk onda je to pravi ulaz. Nekad se desi da ne bude line in nego AUX. Ukoliko utvrdis da je ipak AUX onda to stavi u recording mixer u softveru za snimanje.

OK probam kad stignem kuci,pa javljam...
 
Nazad
Vrh Dno