Šta je novo?

Vertikalne linije - KVAR ili nesto drugo...

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Primetih danas vertikalne linije iz levog dela LCD-a ka desnoj strani, koje se postepeno gube nakon sredine ekrana...
Izgledaju kao "resete" zatvorske, jasnije i uocljivije su bile skroz levo i postepeno pocinju da blede i da se gube nakon sredine ekrana.
Gledao sam Tv na digitalnim kanalima, vertikalne linije su se u nekom trenutku pojavile, bila je ta "deformacija" slike na nekoliko kanala (svim koje sam promenio) i u "STRAHU" od kvara sam ugasio tv.
Nakon ponovnog paljenja, jedan minut kasnije, vertikalne linije su nestale i slika je potpuno normalna.
Sta je to?
Sta bi i od cega moglo to da bude?
Hoce li mi trebati garancija?
Tv je nov, nekih 2 meseca star maximalno, LG 32LW5590.
 
Poslednja izmena:
Evo se opet desilo , al' sad sam uspeo i da snimim linije...
Narocito se dobro vidi na zelenoj boji, pomalo na plavoj...
Nestale su kada sam ugasio tv i ponovo ga upalio.
Zasto se ovo desava i sta je to...?
 

Prilozi

  • IMG_0002.jpg
    IMG_0002.jpg
    406.6 KB · Pregleda: 2,583
  • IMG_0003.jpg
    IMG_0003.jpg
    408.2 KB · Pregleda: 1,461
  • IMG_0004.jpg
    IMG_0004.jpg
    434.9 KB · Pregleda: 1,350
  • IMG_0005.jpg
    IMG_0005.jpg
    399.3 KB · Pregleda: 654
  • IMG_0006.jpg
    IMG_0006.jpg
    369.5 KB · Pregleda: 1,626
Poslednja izmena:
A da nije to do kablovske ili sta vec koristis...? Probaj na obicnom tv-u...
 
Ovo je na digitalnim kanalima.
Nema na analognim kanalima linija (nisam primetio).
Nisam mrdao kablove, komp (koji je tu u blizini...), tv ...
Jednostavno se pojavilo i bilo bi tako ko zna dokle...
Ja sam samo ugasio LCD i upalio i linija nestalo, zato pomisljam da je do tv-a.
Istina bilo je to "samo" 2x, ali i to je previse, barem za moj ukus...
 
Da probam da te utešim, mada si dao premalo podataka za ovakvu situaciju. Nisam majstor, nego evo kako bih razmišljao da mi se to desi. Prvo, kako gledaš digitalnu? Pomoću integrisanog digitalnog tjunera ili preko risivera koji si dobio od provajdera? S obzirom da imaš SK Prime, počađam da nisi kod Ikoma kod kojeg su digitalni kanali free, nego npr. SBB, što će reći da gledaš preko risivera. Kakava je veza risivera sa tv-om? Skart? Promeni to, stavi neki bolji skart ili AV kabl, pa vidi šta se dešava. Kao da imaš neke smetnje koje nestanu kada ugasiš tv i posle se opet pojave iz nekog razloga. Može da bude i risiver u problemu. Može i komp da pravi problem, ako je u vezi sa tv-om. Promeni strujnu utičnicu, da ne budu na istoj. To mi ovako prvo pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
Kablovska kod R. Vektor-a , digitalna preko CAM modul-a u CI slotu od LCD-a, nista njihovi prijemnici, dekoderi i dodatni budjavi daljinski upravljaci...
Komp nije prikacen na tv, uticnica za struju bi vec mogla biti ista (isti produzni kabal i kutija sa uticnicama)...
Direktno komp i tv nisu nicim povezani sem indirektne veze sa strujom (krastavac ne moze drugacije i ovako je previse kablova svih vrsta)...
Nije me mnogo briga ako je to neki spoljni uticaj koji iz nekog razloga "smeta" signalu, jedino me brine da nije nesto unutar tv-a sto bi moglo trajno da osteti tv (ekran ili nesto od "nezamenjivih" komponenti) a sto netsane iz nekog razloga kada ugasim uredjaj...
 
Ok, ako imaš njihove "prijemnici, dekoderi i dodatni budjavi daljinski", eto prilike da testiraš tv. Nakači to njihovo, pa ako nema smetnji znaćeš da je do tv-a i onda reklamiraj. Moguće da je vrisnuo digitalni tjuner u tv-u, dok je analogni preživeo. To je najgori scenario. Varijanta 2, možda je do CAM-a. Ako imaš neku varijantu da digitalnim tunerom uhvatiš RTS, sve će ti biti jasno;)
 
pa nista
ako si pazljivo citao to se do sada desilo 2x (dakle 2x previse sto se mene tice)...
cekam da se NE DESI vise nikad, al eto ako se ipak desi (pupupu nikad bilo) znacu sta jos da probam i proverim...

inace "ono njihovo" hvala lepo ne bih da kacim ni pod "moram"... (fuj... onolika skalamerija, daljinski dodatni ... bljak, jos i jos kablova svih vrsta... uzas):d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno