Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Da, tebi trebaju samo 2 za molex, 12V i uzemljenje. To su zuta (12V) i crna zica sa napajanja i uglavnom crvena (12V) i crna na ventu. Najlakse ti je da uzmes ovaj 3pin na molex adapter, odseces sa 3pin konektora na adapteru plastiku tako da moze 4pin da stane i prelepis izolirkom, cisto ako ti nekad zatreba da povezes na 4pin konektor i da ne kasapis kabal s venta. Znam da ovih adaptera ima u Mikro princu.
 
fhp141-34.jpg

po informacijama koje dobih, uskoro u srbiju stize ova zverka... do 171 cfm...
 
14" vent sirok 4cm, ako ovo stavis racunaj da treba kuciste da usrafis u pod :D
 
Imali osetne razlike temp. u odnosu na orginal Phanteks-ove ventove:)

Veruj mi da mi stoje neotvoreni(otvoren samo jedan za slikanje kada su stigli i vracen, nisam ni povezao da probam) u kutiji na ormanu jer nemam sta da 'ladim :) Vozim Phenom II X4@4GHz-a na 1,4V i za to mi zavrsava jedna 12-ica Cooler Master @1170RPM-a u Linx-u max 58 stepeni sa njom i nemam volje veruj mi da stavljam ove 2 azdaje na mrtvog Fenoma :( Mislim da nema zesci fan za CPU od TY-143 samo da se napravi fan profile u nekom softveru za kontrolu CPU fan RPM-a i 100% je dooobra razlika, mislim nisam merio jer nemam na cemu ali licno vrujem :)

PS Treba i da lapujem bazu heatsinka ali nemam adekvatan CPU gde bih mogao da primetim dobitak performansi - ukratko kada je temperatura veca tipa 80-90 stepani sve se mnogo vise primecuje, mislim na pastu, lapovanje, fanove, broj obrtaja... Cim bude nesto bilo od adekvatnog CPU-a postujem rezove :wave:
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi kaze koji kuler bi bio odgovarajuci da ga stavim sa druge strane Hyper 212 Evo? Da ima one stipaljke i da ga samo nakacim, isto kao i fabricki...
 
Isti koji je i napred
 
Bravo, ti si genije....

Gde da ga kupim? Koja je oznaka? Ne vidim nista na njemu..
 
Bravo, ti si genije....

Gde da ga kupim? Koja je oznaka? Ne vidim nista na njemu..

a ti si jos veci...
covek ti to kaze jer postoje 2 varijante kulera, sa 2 razlicite brzine ventilatora na njemu. pa ti uporedi sta ti pise na kutiji sa ovim, pa ces videti koji je i koja mu je oznaka.
 
Bravo, ti si genije....

Gde da ga kupim? Koja je oznaka? Ne vidim nista na njemu..

Kako zasluzujes, odlican si odgovor i dobio. A sad ukljuci ganglije, skini vent, pogledaj oznaku na njemu i takav trazi. Ne ocekujes valjda i da trknem da ti kupim?
 
Bravo, ti si genije....

Gde da ga kupim? Koja je oznaka? Ne vidim nista na njemu..

Vent je XtraFlo... e sad zavisi koji 212 imaš. Postoji američki i evropski model...
Pretpostavljam da ima evropski pošto nisi u ameriKama.... Evropski ide vent na 1600 obrtaja, oznaka mu je A12025-16CB-4BP-F1.
Nažalost nemam pojma gde ima da se kupi taj vent kod nas... Tj bilo koji Cooler Master XtraFlo.


Btw, nevezano za 212 Evo, totalna preporuka za nove Scythe GlideStream ventilatore.

:wave:
 
10e po komadu. Dobio sam na testiranje od Scythe-a, ali imaš na QuietPC-u tri modela. Nažalost oni nemaju PWM model, nego samo sa fiksnim obrtajima.
Super je što imaju 120 i 140mm modele pa ih možeš lepo ukombinovati u kućištu.
 
Imaju 3 modela od 140mm, ukljucujuci i pwm varijantu. Kostaju 11e.

E sad pitanjce ako si upucen. Model od 1600 obrtaja bez pwm, da li radi DC kontrola obrtaja?
 
taj sliverstone ne sumnjam da je brutalan, ali isto tako im je i cena brutalna :D
 
Radi naravno... 120mm 1600rpm model sam spustio na 700 bez problema.[/QUOTE

pa to. videcu da narucim par komada. vec neko vreme trazim neki 140mm koji se kaci na 120mm. ni ovi nisu bas nevidjeno jeftini, ali nisu preskupi. ako su stvarno dobri kao sto kazes, onda ce biti sjajno.
 
Sta preporucujete za radijator od H60 ?
I jel moze neko da mi kaze gde kod nas ima 140mm da se kupe ? Osim AC
 
Radi naravno... 120mm 1600rpm model sam spustio na 700 bez problema.

pa to. videcu da narucim par komada. vec neko vreme trazim neki 140mm koji se kaci na 120mm. ni ovi nisu bas nevidjeno jeftini, ali nisu preskupi. ako su stvarno dobri kao sto kazes, onda ce biti sjajno.

Pazi, ova tri primerka koji su stigli kod mene su super izbalansirani, ne tresu se i imaju velik protok. 120 i 140mm modeli daju 1-2°C niže temperature od NF-P12 i NF-P14... naravno uz malo više buke, recimo neprimetno više buke. Imaš recenziju na "jednom domaćem portalu" o 120mm modelu ako te zanima sve u detalje.
 
Nazad
Vrh Dno