Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Koji je najbolji PWM fan control program za CPU sa grafickim slajderom, znaci kao Asus fan expert?

P.S.

Steta sto Asus software nece da radi na Gigabyte ploci :(
 
Sa easy tune-om 5 i 6 nisam uspeo da napravim profil, jednostavno ne reaguje na promene a speedfan spustim obrtaje na broj koji hocu ali ne uspevam da napravim profil iako sam pogledao sve moguce tutorijale na jutjubu. Zaista mi je zao sto nemam neku malu ROG plocu sada :(
 
Uspeo da sam da sredim stvar sa Easy Tune-om 6 tako sto sam podesio SMART u BIOS-u na auto. Stajalo mi je podeseno na PWM a imao sam opciju voltage i auto. Na kraju sam pokusao sa auto i sada savrseno radi Easy tune, verovatno mi zbog tog podesavanja nije radio ni speedfan(program mi se extremno vizuelno ne svidja zbog nepostojanja grafickog interfejsa i bespotrebno komplikuju sa nepotrebnim opcijama koje programu nisu namena nego tu su eto da bude jos bolji :D ) kako treba. Koliko sam upoznat ako SMART regulisem preko voltage-a ne mogu precizno da odredjuem broj obrtaja, to mogu samo preko PWM podesavanja u BIOS-u. Posto u Easy Tune-u mogu dosta precizno da odredim broj obrtaja cenim da mi na auto podesavanju za SMART radi preko PWM-a a ne voltage-a. Ako sam smarao sa regulacijom broja obrtaja - nije mi bila namera :(
 
Poslednja izmena:
Mozda ti ovo pomogne sa speedfanom.
 

Prilozi

  • speedfan.jpg
    speedfan.jpg
    354.2 KB · Pregleda: 99
Yes, ali to je grafikon za video kartu a meni treba za CPU, ja ne videh nikoga na jutjubu da koristi graficki interfejs za odredjivanje broja obrtaja na Speedfanu za CPU(doduse za bilo sta).
 
Poslednja izmena:
Ovo sam samo stavio kao primer, u pitanju su ventilatori prikljuceni na plocu.
Ti sam biras za koji ces senzor (na GPU, CPU , HDD....) vezati brzinu okretanja ventilatora.

Edit: Evo ti malo detaljnije, mislio sam da si se igrao malo sa programom.
 

Prilozi

  • speedfan1.jpg
    speedfan1.jpg
    250.8 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
prekomplikovan je speedfan nepotrebno. stvarno je dobar program, ali bi trebalo da ga neko uradi za siroku populaciju
 
pozdrav ljudi, jel zna neko koji od ventova na našem tržištu ima provereno nisku startnu voltažu, yate loon na antec-u od 350w nije baš najispravniji, pa pravi neki iritirajući zvuk, probao sam da ga zamenim sa thermalthake-om sa big typhoon-a ali moram ručno da ga poguram svaki put pri paljenju računara, tako da on nije rešenje...
 
AC F12 kod mene radi na 5V, za manji napon ne znam.
 
Poslednja izmena:
Dajte neku preporuku za tihe 14cm ventove
 
U Emiju ih je bilo. Ja sam pre 20 dana uzeo jedan, ali tek danas uzeo da montiram...i poludeo kad sam video da u skrnavo kuciste ne moze da stane. Iako ima izbusene i rupe za 12", kuciste ima malu stampanu plocu na prednjoj masci od koje ne moze da se uklopi. Sad mi zao da ga prodam, a dok se nakanim da premestam tu plocu, pre cu promeniti celo kuciste.
 
Bilo ih je do juce u em*iju i u pobedipobedi, sve je otislo..
 
Da video sam da su odmah nestali, mada su u medjuvremenu i poskupeli, ja sam cekao da izmerim voltazu koju napajanje daje ventilatoru pri paljenju i ovaj ludi antec by delta daje samo 3,9v ventilatoru dok se ne zagreje, tako da ujedno i pitanje: zna li neko za neki ventilator sa ovako niskom startnom voltazom, a da moze da se kupi kod nas?
 
Sta ce ti toliko niska startna voltaza, na tako malom naponu ti je bas slab protok, cesto je i 5V malo.
 
Kako se kaci ovaj AC F12? U opisu pise 3pin, ali jel ima adapter za moleks?

Planiram da opremim kuciste i popunim ga do kraja (5x120mm venta), ali imam ogranicen broj moleksa slobodnih, tacnije samo 1. 3pin na kucistu je zauzet, ali video sam neke ventove koji se kace na moleks, a imaju i nastavak za moleks dalje. Moze li ovaj AC tako ili da jurim neki drugi (koji?) za 500-600 dinara?
 
Moze, ako imas 3pin na molex. Ne secam se da li adapter stize uz vent (imam 2 komada AC F12),
 
Sad sam nasao na netu, ne ide adapter uz njega, a ne znam da li cu moci da nabavim neki. LM, jel uopste moguce postaviti ventove ovako kako zelim, 5 u nizu na jedan moleks?

Jedino sto sam uspeo da nadjem su neki jeftini (250-300 dinara) 120mm ventovi. Ne znam koliko su dobri, ali imaju moleks i nastavak za dalje kacenje (moleks, zenski).
 
Poslednja izmena:
To su kineski obicni, malo vise galame....videces vec.
 
Pa stavio bih za pocetak (za zimu) 2 venta plus ovaj na kucistu, ali koji da uzmem, malo kvalitetniji, a da mogu da ga povezem?
P.S. Na kraju cu da uzmem ovaj AC F12, pocupam konektore i nakacim zicama...
 
Nemoj da cupas nista mislim (ubedjen sam) da ja imam te nastavke. Pogledacu sutra pa cu ti javiti. Casti kuca
 
Hvala! Moram prvo da vidim da li ima F12 trenutno da se uzme, ali hvala u svakom slucaju! :)

Jos mi na pamet pada da uzmem i CM R4-S2S-12AK-GP, uz njega idu 3pin - molex. Po specifikaciji je slabiji od F12, ne znam koliko je dobar?
Mada, u svakom slucaju, za svih 5 venta ce najverovatnije morati neko seckanje i lemljenje... :D

Kakav je ovaj AC F12 Pro PWM? Jel moze to da se nakaci napred, da uduvava vazduh u kuciste. Ima malo cudan dizajn, ne znam da li moze da se menja smer vazduha. Kaci se na molex, vidim da ga preporucuju za stranice, ali meni treba da moze da uduvava vazduh napred na kucistu i jedan da duva pravo na graficku (drzac/hladnjak za grafu u kucistu).
Edit: Nije molex, ovo se kaci na 4pin CPU fan, a ima neke produzne kablove za ostale fanove koji su 3pin sto izgleda interesantno.
 
Poslednja izmena:
Imas i ovako nesto za molex
K PC napojni M - 2x3pol 12V + 2x3pol 5V
 
Uvozice nadam se ovaj arctic 12cm ponovo, rasprodali su i sve paste one jeftinije do 200din i one skuplje od preko 400din..
 
ja se izvinjavam za prethodnu poruku, nisam okacio link nikakav. firma je mikro princ pa potrazi.
 
Nazad
Vrh Dno