Šta je novo?

Ventilator

  • Začetnik teme Začetnik teme Deleted member 70647
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Четврта срећа, на Бањици су добили већи број од 2-3 комада као на Видиковцу и Ади .
 
Mi Smart Standing Fan 2 radi fino i tiho.
imam ga i ja, meni je sasvim ok...može da se stavi breeze mode kome je prejak kao običan ventilator...jedino me neko vreme zeza jer neće da se pojavi u google home pa ne mogu da ga kontrolišem glasom, iz aplikacije radi...
 
žrtvovao sam se za tim.
ventilator je definitivno samo za one kojima odgovara poseban način korišćenja.
podrazumeva imanje sitne dece koje vole da guraju prste ili olovke u elise ventilatora (koliko god sa su uski prorezi ka njima).
nivo izbačenog vazduha nije ni približno kao kod običnih ventilatora ali i to ide u prilog osetljivih mališana.
prednost je i veliki broj podeoka za podešavanje jačine, posebno kod rada noću gde je praktično bešuman.
 
Hajde opet da osvezimo temu s obzirom da nam dolazi pakleno leto. Treba mi preporuka za ventilator (stubni ili obican) za spavacu sobu, da je jak i da nije mnogo bucan. Imamo klimu u sobi ali se ukocim ako je drzim celu noc upaljenu.
 
Da ne bismo nagađali, odi si u sobu, polegni se na krevet, i uključi ventilaciju.
Na skoro svim uređajima, pa verujem i na tvom, možeš podesiti razinu puhanja, pa si nađi kompromis između strujanja i huke.
Najbolje tako.
 
Odlična ceba, obično ga nema ispod 7500din, dobat u kombinaciji sa klimom.
 
Uzeo sam do sada taj koji si linkovao i još dva razlišita. Onaj mali stoni bez rotora:
vent.webp
Ovaj mali stave kada spavaju nede na stočić pored kreveta, upale led svetlo i puste da im lagano pirka.
I pre neku godinu isti ovakav bez rotora, ali onaj najveći (bio je oko 9000, ima metar i nešto visine).
Taj mi je najbolji ali ga nema odavno.
Meni lično su ti stubni bolja opcija.
Uzmi slobodno, ja sam prezadovoljan. Daljinski, tajmer, rotacija, neki natural režim, kao vetar, malo pirka pa smanji itd...
Imam i neki podni propeleraš ali više mesta zauzima i meni lično nekako prejako duva, uglavnom mi smeta.
Inače nemamo klimu i ništa ne fali sa ovim ventilatorima.
 
Ma ja imam klimu koja mi je u dnevnoj sobi, ali ovo bih za spavacu, nocu da malo "pirka" kada krenu tropske noci, a da ne ostavljam klimu da mi radi preko noci.
Nista, hvala na preporuci, uzecu onda sledece nedelje taj iz Lidla pa cemo da vidimo 🙂
 
I kod mene je jedino u dnevnoj sobi klima, ja sam uspeo da te razumem da ti je u spavaćoj klima pa sam napisao da nemamo u spavaćoj 🙂
Ja klimu baš retko uključujem (severna strana, stara gradnja, pored reke...) ali zato ventilatori umeju danima da rade na lagano kada nema promaje.
Nije nešto skup a ume da bude prilično korisna stvar.
 
Ja sam skoro kupio nov stubni sto prodaju u Lidlu 3000 din. ima crni ili beli, standardno daljinski, 3 jacine, obrtanje i jos neke opcije koje ne koristim. Na prvoj jacini je dosta tih na drugoj je jak i bucan ko moj stari na brzini 3, treca mi je prejaka. Po meni ok, nista specijalno standardno bucan i funkcionalan ko svaki stubni ventilator. Jedino se malo osecao miris baterije/plastike na pocetku par dana ali je izvetrelo, verovatno jer je nov. Tronic, 50w 3g garancije.
 
I ja sam uzeo taj iz Lidla na kraju, ali nisam nesto odusevljen. Mislim radi ok, samo oni modovi su glupost. Sleep mode je isto sto i normalan rad na 1 samo sto ovde ugasi ventilator na 5 sec ili koliko vec, pa kao ne radi non stop. Efekat baš nikakav, bolje da radi non stop na kecu. Jedino sto ja nisam osetio nikakav miris prilikom rada.
Sve u svemu nista posebno, valjda ce raditi posao u spavacoj kada krenu tropske noci.
 
Nazad
Vrh Dno