Šta je novo?

ventilator na 2600pro

Gorth

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2006
Poruke
3,335
Poena
495
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 11400F + LC-CC-120
Matična ploča
ASRock B560M Pro4
RAM
2x8gb ddr3 3200 Patriot Viper
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
Samsung SSD 980 512gb
PSU
Corsair CX550RGB
Mobilni telefon
Pixel 7
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam Palit 2600pro sonic model, i problem da pri paljenju ventilator pocinje da drlja i da se dere :D i nakon par minuta se smiri.
Skinuo sam vent u nameri da ga podmazem, ali su braca kinezi zaboravili da ostave gumeni poklopac na lezaju
i zaptili su plastikom tako da jedino mogu da izbusim rupu...:crash::zgran:
Htedoh da skinem vent i da skarabudzim 8cm vent preko kulera, ali mi nije uspelo...
Pa bih vas zamolio za neke predloge kako to da izvedem ili kako vent da podmazem :)
Nadam se da je vec neko imao prilike da resi slican problem...

P.S. Pozeljne su slike da mi daju ideju oko montaze 8cm venta ;)

:wave:
 
Slobodno izbuši ako misliš da je običan ležaj (kuglični ili valkasti). Samo da nije neko "like Noctua" rešenje. Posle okoliš te rupe dobro očisti od masnoća i starog lepka od nalepnice i tu rupu prelepi izolirom.
 
Sumnjam da je na ovako jeftinu karticu stavljeno neko takvo resenje :)
To sam mislio kao poslednju opciju, radije bih nabudzio 8cm vent radi pretvaranja iste u 2600xt :)
Mada je tisina racunara najbitnija :D
 
Poslednja izmena:
Resio sam buku tako sto sam gumicama za tegle zakacio jedan 8cm vent koji radi na 5v i ne cuje se :D temp pri igranju igara ne prelazi 50C, dok u leru radi na 37C nije lose...
Dok ne napravim neki nosac za ovu 8icu drzace ga gumice :D
 
Samo jedan info, te gumice za tegle znaju od temperature (50°C pa naviše) da oslabe i popucaju, meni se to desilo davno kada sam vrele Maxtor diskove držao na gumicama ("pertla mod") i nešto kasnije kada sam isto kao i ti sada vezivao ventiš na neki Titan (NTK-32, tako nekako) heatpipe cooler... ;)
Ako nađeš neku unutrašnju gumu od automobila ili još bolje bajsa, isečeš 1 tanak krug da izgleda ko gumica za tegle i to ti je "doživotno" rešenje, neuporedivo izdržljivije nego ove kuhinjske gumice... :D

:wave:
 
Poslednja izmena:
E sjajno hvala za info :) znaci mogu i one crne deblje gumice koje koriste kada kupujes jaja na pijaci :D
Evo i slike, a za tu gumu od bicikle cim nadjem menjam...
Ali sam najradije raspolozen da uradim neki mod sa lemilicom, tipa da zalemim nosace na rebra od kulera, i onda lepo usrafim vent :D
 

Prilozi

  • IMG_0918.jpg
    IMG_0918.jpg
    164.8 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
To tek kada se dovatim lemilice i napravim neku skalameriju :D
Ali to ce verovatno sacekati februar, da prodje ispitni rok :)
 
Vrh Dno