Šta je novo?

Veliki problem-Molim za pomoc.

Btw, skinuo sam neki Drive Sitter i pokrenuo u njemu neki test !?!? Cudno mi je to sto test traje manje od sekundu ali evo "rezultata" u attachu pa ako po ovome neko moze da zakljuci da li je HDD u ispravnom stanju-odlicno a ako ne, onda dajte neki link za neki drugi programcic za dijagnozu ispravnosti HDD.
 

Prilozi

  • report.txt
    1.7 KB · Pregleda: 64
samsung je napisao(la):
Sto se tice flash-a, to sam uradio sa onim gore navedenim biosom.

Samsung, djecace... :) Jesi li ti skinuo mrak toj ploci? ;)

:D :D :D
Ima da castis, jos ako ides na Bench Lan Party, ima da :bottle: 2L tonica na tvoj racun :d

Novi bios bi trebao da ti obezbedi pravilniji rad HDD-a i da, mozes da stavis 120Gb
 
:)..Boli te... Tebi komp sljaka za takmicenje a mene muchi danima i josh me za....vash..:):):):) Salim se..;)
Ova citava akcija me izludjuje.Imam osecaj kao da sam na samom pocetku. Totalno sam se pogubio..;)
A to sto se tice tog biosa tj flasovanja-kao da ga nisam ni flashovao.No, nije ni vazno.
Elem, vidi prijatelju, posto si mi ti najvishe pomogao ajmo ovako.
Evo tebi lepo u attachu izvestaj o ploci,chipu, biosu i harddisku iz AIDa32. Pogledaj ti to lepo, pa mi reci jel ima uopste sanse da ja nateram ovaj HDD da radi u DMA modu ili da kupujem novi a ako moram da kupim novi koji maximum mogu da stavim, i koji bi bio kopatibilan sa ovom plocom.
 

Prilozi

  • izvestaj.txt
    13.5 KB · Pregleda: 987
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nisu Teac i HDD na istom kablu.
Joj ne znam koji je kabl..Ima one sitne,sitne zicice...:(

Gde ti nestadoshe poruke?..:):):)
 
Poslednja izmena:
jesu li teac i hard na istom kablu?
molba
idi u prodavnicu i potrosi 100din na udma66/100 kabl
nisam citao postove ali to sto tvoj kabl radi u udma modu nista ne znaci - i 40zilni kabl je udma ali udma33
 
cisto da i to iskljucimo kao mogucnost i da se ne natezemo vise oko toga
 
Filo je napisao(la):
cisto da i to iskljucimo kao mogucnost i da se ne natezemo vise oko toga
Da,da naravno.Idem odmah da ga kupim,pa na posao, pa cu uvece da ga probam...
 
Kupio kabl+turio kabl=jok. :wall:
Naravno, pokusao sam sa reinstalom prim ide chanella i josh par stvari=jok
:wall:
 
Sve lepo izvrtih ALI:
"Compatibility testiranje u Microsoft-u su pokazala da aktiviranjem DMA na nekim drajvovima moze prouzrokovati data corruption ili umanjiti sistemsku stabilnost. Tako da tu nema nacina za korisnika da aktivira DMA na tim drajvovima."

Znaci, crva nije ni bilo.
Sad znam definitivno na cemu sam.
Aj sada pomozite do kraja te preporucite kvalitetan model HDD najveceg kapaciteta koji moja ploca podrzava pa da zavrshim sa ovom mukom i nastavim sa uobicajenim aktivnostima na racunaru a i da ne smaram vishe ljude okolo :D :(
 
Znas sta je kod tebe izgleda problem :) jedan od pinova na hdd-u si gurnuo "unutra"
sa vec pominjanim ASom je to bio glavni problem pin pri sredini sam ugurao unazad i on se nije ubadao u kabl (a ugurao sam ga tako sto sam pospan stavljao kabl naopacke pa ga je ono prazno mesto na plastici gurnulo), uvek je ishao u pio mod posle toga, posle sam pokusavao da vratim pin, uspelo je prvi put ali sledeci vec nije pa je pin pukao itd itd uglavnom hdd je zavrshio u kanti :(
Pregledaj pazljivo sve pinove na hddu jel neki gurnut unazad odn da nije u ravni sa ostalima ?
 
mb4 je napisao(la):
Znas sta je kod tebe izgleda problem :) jedan od pinova na hdd-u si gurnuo "unutra"
sa vec pominjanim ASom je to bio glavni problem pin pri sredini sam ugurao unazad i on se nije ubadao u kabl (a ugurao sam ga tako sto sam pospan stavljao kabl naopacke pa ga je ono prazno mesto na plastici gurnulo), uvek je ishao u pio mod posle toga, posle sam pokusavao da vratim pin, uspelo je prvi put ali sledeci vec nije pa je pin pukao itd itd uglavnom hdd je zavrshio u kanti :(
Pregledaj pazljivo sve pinove na hddu jel neki gurnut unazad odn da nije u ravni sa ostalima ?

BRAVO MAJSTORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sinoc, kada sam stavljao novi kabl, ucinilo mi se kao da fali jedan pin.
Malopre sam skinuo HDD, i nashao jedan pin koji je bio uvucen.Posto nisam mogao da ga izvadim pincetom, odsrafio sam onu plocicu, i vratio ga u prvobitan polozaj.Pri tome sam ustanovio, da je onaj njegov delic koji je na plocici ( |||||||||||-- tako su poredjani,nadam se da razumesh o cemu pricam)--pukao, ali nije odvojen od plocice nego je samo malo pomeren.On je i dalje crvst, te sam ga malo vratio (ali nije u podpunosti legao na svoje mesto) Sve sam lepo vratio,stavio kabl u HDD, vratio ga na mesto, pokrenuo komp.....:(..Nista...Pio mode...Skinuo sam prim IDE granu, restartovao,restartovao, pogledao device menager--prim ide chanel i imao sta da vidim__ULTRA DMA MODE5!!!! :banana: :banana: JUHU!! Odmah sam probao da kopiram nesto--sjlaka kao sat!!!!
Hvala ti majstore puno, sretan sam kao malo dete sada... :wave:
Nema vishe vadjenja HDD... :D

Sve u svemu, hvala vam svima na pomoci koju ste mi pruzili. :wave:
 
Hehehehe

I meni je drago sto si uspeo da sredis HDD :whip:

Sada si spreman za BLP :D

@mb4 svaka cast na ideji! Danas sam naucio nesto novo :)
 
Poslednja izmena:
Verujem da je svima drago :D
Eto, sada sve sljaka kao i pre.
Hvala ljudi josh jednom. :wave:
 
Vrh Dno