Šta je novo?

Vazno Obavestenje - Amithlon!!!

ssale

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
161
Poena
619
Dakle ovako. Posto nisam bio u mogucnosti da dam neke blize informacije vezane za Amithlon, evo sada u novom forumu.
Prvo, Amithlon je stigao u YU 11.decembra 2001. (za one koji vole istorijat vezan za Amigu na prostorima YU) :) Konfiguracija na kojoj je pokrenut je:
TBird na 1Ghz
ASUS A7v 133-c
256 MB NCP
DVD NEC 12/40
Maxtor 40gb (7200)
SB PCI 128
ostalo nebitno.
Posto (verovali ili ne) jos nisam stigao detaljno da ga istestiram prvi utisci su - FANTASTICNO!
Probati pod obavezno!

Dalje, kako da dodjete do svog primerka Amithlona?

Prvo resenje:
Preko piratskog ftp-a:
Prijavite svoj user/pass koji zelite da koristite na [email protected] i za par dana pokusajte da se logujete na rain.mine.nu.
U direktorijumu /Utilz/!Emulation/Amithlon_ISO/ naci cete ono sto vam treba i to u vidu 17 arhiva po 20mb i ostatka od 3mb.Poskidate i narezete, i stvar je gotova.
Najbolje resenje za sve preko grane (Srebrni, za tebe idealno! ).

Drugo resenje:
Pomoc sa moje strane:
Posto imam zaista previse obaveza :( :( mogu da vam pomognem na sledeci nacin:
Nadjite negde u BG (iskljucivo) na nekom serveru gde mogu da vam ispucam 350 MB koliko je potrebno za arhive, pa svi skidajte odatle naknadno kod sebe.Posto se nalazim u Nisu, pozeljno je da veza ide preko YUBC (preko info sky-a nema leba) kako bih mogao u roku od nekoliko sati da vam isporucim sve.Sto se tice rezanja diska, rezac kuci nemam, a zbog nedostatka vremena nisam ni u situaciji da vam svima saljem, zato nemojte to ni da trazite od mene.Znaci da rezimiramo:
Prvo resenje kako kome po volji.Za drugo dogovorite se, pa mi posaljite adresu servera u BG, user/pass za pristup i za par dana ce na vasim masinama da se sepuri AMITHLON!
Verujte mi, vredi svakog megabajta prenesenog!
Inace za sve koji vole Amigu, ja svoju jos uvek aktivno koristim.Najnoviji softver za nju mozete naci na gore pomenutom serveru. Uzivajte!

Pozdrav!
 
Amithlon!

Ako se svi ostali sloze OK.
Ti onda preuzimas odgovornost za sve ostale koji traze.
Ljudi izjasnjavajte se!
 
Apsolutno,ocu da igram Pole Valki...
 
Je l' se to radi o nekom emulatoru? I ja bi' to da probam. :)
 
Ako je ovo prijavljivanje onih koji zele da dobiju kopiju preko Stevsa, i ja se prijavljujem...
 
Ajde da se dogovorimo ovako. Bolje je da neko iz BG-a preuzme na sebe da iskopira te diskove zbog distribucije. Verovatno će se 10 puta više ljudi javiti iz BG-a nego iz KG-a. Nesharm ako si raspoložen da obavimo to preko tebe?
 
U principu moze, ali ne izgubite iz vida i sve ostale koji nisu iz BG-a i sl...
 
Predlazem da neko sa jakom vezom ili skine sa doticnog servera ili da dobije direktno od ssale -ta.
Onda bi svi mogli da se grabimo kod njega :)
Pozdrav svima i hvala ssaletu.
 
Šta ste se dogovorili, ko ima Amithlon? Kako da se nabavi?
 
Amithlon!

Ja imam dobru vezu.I mogu za otprilike 1 sat da vam ispucam svih 350MB (nista me vise ne pitajte :) ) ako mi date toliko prostora na nekom serveru u BG preko YUBC-a (znaci dolazi sve u obzir sem info sky-a).
Ili ostaje varijanta da nekome posaljem cd pa da svima distribuira!
Kakav je krajnji dogovor?

Pozdrav!
 
A jel to cela verzija...Sa AmigaOS-om, verzijom emulatora za QNX i Win ili samo emulator?
 
Amithlon CD

delimir je napisao(la):
A jel to cela verzija...Sa AmigaOS-om, verzijom emulatora za QNX i Win ili samo emulator?

Ima SVE sto si naveo plus Art Effect (zadnja verzija) plus Amiga Writer 2.20 (import word-ovih dokumenata i jos dosta toga). Oba nisu krekovana ali to nije nikakav problem.A da OS je 3.9.
Cak ima neki inicijalni test za tv kartice, mada nisam stigao da se nesto udubljujem u problematiku.Zvucna podrska bez problema direktno AC 97 i sb pci128 ili emulacija paule (sve preko AHI). Ma milina jedna. Samo kada bi imao vremena gde bi mi bio kraj. Ubodes direktno amigin hard i vozis. (Paznja: ako pokrenes win sistem mozes da se oprostis od podataka sa amiginog harda jer glupi win prebrise cini mi se prvi blok na disku!). Ako imas dovoljno memorije on ti amigin OS drzi direktno u ram-u, pa restartovanje traje citave 3 sec! Rezolucija kod mene na 1280*1024 u 32 bitnoj paleti na 710P bez problema.Kada testiram u sysinfo on toj rejting dovede do pola ekrana.Sta da ti pricam!

Pozdrav!
 
Dodatak..

A da zaboravio sam da je tu kompletan Storm C sa sve razvojnim bibliotekama (iliti C i C++ kompajler)

Pozdrav!
 
Amithlon - mail!

Ja se stvarno svima izvinjavam po pitanju mail-a :( . Znaci ako hocete da skidate sa rain.mine.nu mail za slanje user/pass je [email protected] (umesto q gore treba da stoji g), a onda na rain.mine.nu

Desava se u brzini.

Pozdrav!
 
Nemas razloga da se izvinjavas jer u obe adrese je g tj obe adrese su identicne! (slova q nema u tim adresama) ;)
 
AMIGA Forever

Ako neko nabavi Amithlon u BG, neka se OBAVEZNO javi - veoma sam zainteresovan.

mail : [email protected]

Da li je Amithlon bolji od kombinacije najnovijeg WINUAE-a i AIAB? Ja ovo koristim odavno i izuzetno sam zadovoljan - skoro sve radi.
 
Ja se mogu ponuditi za dobijanje CD -a od ssale -ta, ali je malo bezveze jer ja nemam snimac. Najbolje bi bilo da uzme CD neko ko ima snimac. To bi olaksalo distribuciju.
Treba puno vremena da se skinu 350MB modemskom vezom, tako da to otpada bar za mene.
Inace svidja mi se sta sve ima na Cd -u.
Pozdrav svima, pa da se dogovorimo.:)
 
Amithlon!-slanje

Dakle ovako. Moj meil je [email protected]
Cim bude obezbedjen prostor javite , ako dobijem meil do 16h Amithlon ide istog dana, nakon tog vremena stize sutradan.

Pozdrav!

P.S.
Bilo bi pozeljno kada bi svi mogli da skidaju sa te adrese, ili pravite neku drugu kombinaciju.
 
Re: AMIGA Forever

Aragorn je napisao(la):
Ako neko nabavi Amithlon u BG, neka se OBAVEZNO javi - veoma sam zainteresovan.

mail : [email protected]

Da li je Amithlon bolji od kombinacije najnovijeg WINUAE-a i AIAB? Ja ovo koristim odavno i izuzetno sam zadovoljan - skoro sve radi.


Ja ovo ne bih komentarisao :) :) Bolje da sam vidis o cemu se radi. Stvarno bih voleo da sto veci broj vas ovo proba, e sad sto sam ja u velikim obavezama pa ne mogu svima da izadjem u susret :( :( :(
 
Piratski sajt

Moze jedno pitanje?

Hteo sam, preko prijatelja, da skinem Amithlon direktno sa piratskog servera. Poslao sam e-mail na pomenutu adresu i covek me pita ko sam ja i zasto bi mi on dao pristup.

Sta da mu napisem?

Pomozite mi ako imate vise iskustva sa ovim stvarima!
 
posto je ssale uploadovao amithlon kod mene bilo bi pozeljno da neko ko hoce isti, ostavi poruku (ne p.m. to retko citam :) ) Posto nemam vremena da narezujem svima posebno mogu da narezem 2-3 a onda vi sirite dalje...

dakle, ko je zainteresovan neka kaze pa da se dogovaramo.. :)

ajd..
 
gambler je napisao(la):
posto je ssale uploadovao amithlon kod mene bilo bi pozeljno da neko ko hoce isti, ostavi poruku (ne p.m. to retko citam :) ) Posto nemam vremena da narezujem svima posebno mogu da narezem 2-3 a onda vi sirite dalje...

dakle, ko je zainteresovan neka kaze pa da se dogovaramo.. :)

ajd..

Evo ja bih da preuzmem na sebe posao oko prosledjivanja zainteresovanima u Novom Sadu,....
 
Poslednja izmena:
Sirenje!!!!

Slicno kao gambler, mogu da preuzmem na sebe narezivanje 7-8 komada za ljude u Beogradu. Jos par ljudi i mozemo relativno brzo rasiriti Amithlon svim zainteresovanima!


Javite se!!

[email protected]
 
Dajte samo link na koji ste ga uploadovali i skinucu ga ja satelitom, a posle sve zainteresovane u NS ceka kopija u "Milenium"-u na severnoj tribini stadiona Vojvodine
 
Cisto da ne bude nesporazuma (posto su mi se ljudi vec javljali):

ja jos nemam ISO (ni CD), cekam da mi se javi neko ko to ima u Beogradu (npr. gambler) pa cu onda moci da sirim.
 
Ajde dogovorite se više i lepo postujte ko će kako da doturi kopije. Računajte da ćete jednu morati da pošaljete :) . Na mail dogovor oko cene itd...
 
Re: Piratski sajt

Aragorn je napisao(la):
Moze jedno pitanje?

Hteo sam, preko prijatelja, da skinem Amithlon direktno sa piratskog servera. Poslao sam e-mail na pomenutu adresu i covek me pita ko sam ja i zasto bi mi on dao pristup.

Sta da mu napisem?

Pomozite mi ako imate vise iskustva sa ovim stvarima!

Dakle ovako. Sajt je opremljen najnovijim softverom (barem vecim delom) sto se tice Amige (da, da jos uvek se razvija softver za Amigu verovali ili ne, i to kompaktan, stabilan, bez XXX problema koje srecemo svakodnevno na PC-u) i vrlo tesko se dolazi do adrese i pristupa ovom sajtu (elite member). Kada sam se ja prijavljivao, prosao sam bez ikakvih pitanja, vec mi je samo otvoren nalog, tako da nisam ni znao tacno kada je otvoren (sto je u sustini praksa). Verovatno razlog zasto si dobio ovakvo pitanje, je cinjenica da sam ja naziv sajta i nacin pristupa pustio u etar, pa je veci broj vas poslao nalog za otvaranje, sto je verovatno kod coveka izazvalo sumnju i podozrenje. Zato za sve vas koji dobiju ovakvu poruku, pokusajte da posaljete poruku tipa:
prvo da ste adresu ftp sajta dobili od fana amiga zajednice sa userom na ftp serveru ssale, da ste clanovi amiga zajednice u YU, i da niste bili upoznati sa ovim sajtom.Dalje, da imate kuci Amige koje volite (za vas info server radi na nabudzenoj amigi sa mediator dodatkom na kojoj se nalazi vudo 3 kartica i sb pci 128) i imate softver koji biste zeleli da podelite sa drugima, kao i da bi ste rado preuzeli ono cega nemate.Ovo bi trebalo da pomogne. Samo bih zamolio na kraju sve vas koji budu slali poruke i komunicirali sa tipom, da ne pljuju po coveku ako im slucajno ne otvori nalog ili ih provuce kroz set pitanja, pre nego sto im otvori nalog, jer cete u suprotnom ugroziti moj nalog koji ce verovatno biti trajno ugasen.

Ako bude bilo jos nekih problema postujte.

Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno