Šta je novo?

Vazdušni kuleri - noviteti i diskusije [nije tema za preporuke za kupovinu]

Sa AK620 može ( upravo gledam i "vizualizujem" skidanje hladnjaka ), ali sa Assassin IV ne znam, jer ga nemam. :) Mada, sudeći po snimku, verujem da može bez problema kada se skloni grafička karta. Pristup šrafovima je neometan, a između hladnjaka i ivice kulera ima dobrih 4-5 santimetara.Bar je tako što se tiče AK620, a Assassin nije mnogo veći.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    146.3 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Sa AK620 može ( upravo gledam i "vizualizujem" skidanje hladnjaka ), ali sa Assassin IV ne znam, jer ga nemam. :) Mada, sudeći po snimku, verujem da može bez problema kada se skloni grafička karta. Pristup šrafovima je neometan, a između hladnjaka i ivice kulera ima dobrih 4-5 santimetara.Bar je tako što se tiče AK620, a Assassin nije mnogo veći.

Izvini, nisam dobro pročitao dio sa AK620. Valjda ćemo ubrzo imati slika NH-D15 Gen2 i DRP5 na matičnim. Mene bi lično odbio CPU cooler koji bih morao ukloniti da stavim drugi NVMe.
 
Ne verujem da će NH-D15 Gen2 biti toliki da ne može da se petlja sa prvim M2 slotom. Štaviše, ne verujem da će NH-D15 Gen2 biti uopšte veći od "klasičnog" D15, jer je čitava poenta tog kulera u novim ventilatorima, više nego u veličini ili obliku. Osim što će, verovatno, biti nešto viši od dna do ventilatora kako ne bi ometao RAM.
A i svaki noviji dual-tower kuler je dovoljno podignut da ne ometa visoke RGB RAM stikove. AK620 od dna do "rebara" i ventilatora ima 4,7 santimetara, što je sasvim dovoljno da prekrije RAM stikove bez problema i uništi im osvetljavanje. :)
 
@Arthur Morgan @Sass Drake Thermalright je najsuperiorniji po ovom pitanju sa Peerless Assassin 120/SE kulerima. omogucavaju neogranicen pristup prvom M.2 slot-u i bez skidanja graficke, i M.2 kulere neogranicene visine.

Sad jedino sto Deepcool beli izgleda malo lepse mozda xD:

61SiEn+MikS._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
 
Poslednja izmena:
@Arthur Morgan @Sass Drake Thermalright je najsuperiorniji po ovom pitanju sa Peerless Assassin 120/SE kulerima. omogucavaju neogranicen pristup prvom M.2 slot-u i bez skidanja graficke, i M.2 kulere neogranicene visine.
Peerless Assassin je bukvalno 5 milimetara manji od AK620 ( videti slike ). A onaj ko uspe prstima da dohvati i namesti M2 SSD u ovom prostoru između grafičke i kulera ja mu čestitam na rukicama i dugim prstima, jer prosečni dinarid kao ja svojim ručerdama bi polomio nešto u pokušaju da izvede bilo šta bez skidanja grafičke karte, za šta je potrebno, otprilike, 20ak sekundi sa sve šrafovima. :)
Ipak mi se AK620 više sviđa od Peerless Assassin zbog četvrtastih, "popunjenih" ventilatora i diskretnih DC logoa naspram ogromnog natpisa firme THERMALRIGHT. No, to je subjektivna stvar.
 

Prilozi

  • PA.jpg
    PA.jpg
    105.8 KB · Pregleda: 29
  • AK.jpg
    AK.jpg
    114.5 KB · Pregleda: 62
Da, baš bi smetali natpisi pored POWERCOLOR. :D
 
Istina, ali ovde je reč o kuleru... :)
 
Ako može procena, šta najbolje hladi 5900x: AK620 vs PA120SE vs FC140?
 
Šteta što ih nisu montirali na matičnu da se može jasno vidjeti da li i koliko zaklanjaju prvi M.2 slot i DIMM slotove. Po svemu sudeći NH-D15 Gen2 će imati prednost zbog nezaklanjanja M.2 slota, ali vidjećemo kad se pojave.
Pa zar nije vec to reseno sa D15S? Imam ga i skroz je odmaknut od graficke i rama, vidi se prvi m.2 slot. Ali zato ako hoces nesto na vrhu ploce da dotaknes ili ukljucis, a gore jos imas izduvni ventilator, pripremi se na potencijalno krvavu saku. :LOL:
 
Da li je Noctua NH-U12S SE-AM4 sa 2 ventilatora, dovoljno dobra da drzi pod kontrolom Ryzen 7 5800X3D ?
 
Guru3D test za DRP5 i DRE.

Sumnjiva mi je znatna razlika u temperaturama između DRP5 i DRE za CPU default test.

 
 
Cooler Master T620S i T600 upravo pobedili u poredjenju 19 kulera na expreview sajtu. Proglaseni absolutnim pobednicima za ~$30 za cenu T620S i ~$18 za cenu T600.

2c bolji od Deepcool AG620 i 3c bolji od Thermalright Peerless Assassin 120 SE

 
minimum :D
 
Meh, ruzni su do bola. :D
T600 nista lepsi/ruzniji od drugih, a ti uzmi Hyper 622 Halo, za tebe su samo izbacili njega prvo za ~80 eur
Sc3f6a835844a4c13aad5d121e8138d8fJ.jpg
Sa325afe8d522433c8a306642108e1fabJ.jpg
3061684_coolermaster-hyper-622-halo-fekete.webp

@jurodivi @illidan Kod nas je i Thermalright preskup xD dual 120mm nam je 75 eur (ono kratko sto je bio PA isto bila ogromna cena). Al zato ima jeftin ID-Cooling xD, samo za nas poklon od brata Orbana, svi drugi u Evropi isto moraju preko brata Orbana da uzimaju, nama je najeftinija dostava (osim mozda Slovacima) xD

SE-206-XT za ~41 eur
FRozn A620 za ~58 eur
SE-207-XT ARGB za ~62 eur

2116988_id-cooling-se-206-xt.webp
3095981_id-cooling-frozn-a620-fekete.webp
3077746_id-cooling-se-207-xt-argb.webp
 
Poslednja izmena:
Kakav je taj Frozn u poređenju sa AK/AG? Samo kozmetičke promene ili...?
 
 
 
AP1-V


Screenshot 2023-12-21 234028.pngimage_2023-12-21_234206184.png3050448-n2.jpg
 
Poslednja izmena:
Svlaci se ova aluminijumska kutija rekao bih. Naleze na okvir ventilatora. Vidi se iza lopatica na poslednjoj slici
 
 
Nazad
Vrh Dno