Šta je novo?

Vazdušni kuleri - noviteti i diskusije [nije tema za preporuke za kupovinu]

 
ide svaki cm jetflo, umesto do 2000rpm idu do ~2350rpm...
 
index.php

 
 
Ima li možda neko be quiet pure rock 2 fx? Interesuje me kakav je u poređenju sa Id-cooling SE-226-XT? Planiram da uparim jedan sa ryzen 5600, ali da bude dobar eventualno i za 7700 ili recimo 8700 kad bude izašao.
Pretpostavljam da je 226xt bolji jer ima 6 pipes-ova ali gledam i buku i argb. Sviđaju mi se be quiet light wings ventilatori za kućište pa mi deluje zbog toga ovaj pure rock 2 fx kao logičan izbor.

 
Primer pravog support -a i odnosa prema kupcima. Pošto su poslali Thermalright Assasin 120 bez AMD kačenja, javili su se i kao problem im je poslati samo kačenje, kupi ti drugi cooler i mi ti refundiramo u celosti. Svaka im čast. Ne pada mi na pamet da kupujem drugi, ionako je AIO rešio problem.

Screenshot_20230525-134438.png
 
Gde si kupio kuler? Nisam znao da imaju EU predstavništvo...
 
Amazon UK.
 
 

8 heat pipeova, novi ventilatori, kazu da su 8 godina radili na njima. Videcemo, ako ponovo ne odloze izlazak, trebalo bi da se pojavi za manje od godinu dana.
 

Kakav je ovo kuler? Gledam nesto jeftino i ovo izgleda OK, 180TDP i 26db
 
Kao da su pravili svemirski brod a ne parce lima. :D
Aj da zagrizem udicu, shvatam da ovo dostignuce izgleda smesno u odnosu na svemirski brod, ali ne treba potcenjivati, jer nije lako unaprediti nesto sto je ekstremno jednostavno.
Unaprediti auto? Komplikovano ali vrlo moguce, 1000 razlicitih delova, sve kompleksno, sigurno nesto moze bolje.
Unaprediti viljusku ili kasiku? Vrlo tesko, toliko je prosto i vec unapredjeno da nema mnogo prostora za napredak.

Zato cenim proizvodjace ventilatora ili automobilskih guma koji zapravo izdaju nesto novo, jer su tu vec vrlo usavrsene tehnologije gde se sada samo traze nijanse koje ce nekako da daju +2% manji otpor vazduha ili -1db.

Noctua ce na kraju da izmisli nesto da se vazduh koji se pomera ne cuje, posto su sa lagerima zavrsili odavno 😁
 
Poslednja izmena:
40-50$ za ventilator, mašala. I onda konkurencija ponudi 95% tih performansi za 60% tih para...jerbo ni oni ne spavaju a i ne troši im se decenija na razvoj ventilatora.
 
ali 95% nije 100% :)
 
Noxtua se oslanja na staru slavu daodrži cepanje na cernama. jedino što ih vadi je kvalitet.
 
pa nema slave bez kvaliteta :)

a ako ih ”vadi” kvalitet kako onda stara slava?
 
Deepcool Assassin IV dostupan na Zapadu, kod nas/Madjara prvo za ~120-125 eur 😅

Cooler Master MA824 Stealth dostupan za pre-order kod nas (u domacim firmama za 115 eur, u Francujskoj prvo za ~110 eur)




 
Ne vidim poentu za ovolikim cudom u kucistu, ni jedan cpu se ne greje toliko da moram da unakazim kuciste ovim. :D
Za svako ozbljinije hladnjenje, vodica, em lepsa, em bolja.
 
Izgled je ok, cak ga razmatram za novi build, ali manju varijantu, ali ova je ludilo. Jedino heavy OC zahteva ovu zver.
 
Ja posle ovog videa nisam imao dilemu šta ću da stavim na moju novu mašinu. Belu verziju, naravno.


Jeste assassin IV lepši i, verovatno, bolji, ali cenom zalazi među solidna AIO rešenja.
 
Stigao kuleriška,nekako ostavlja utisak nešto kvalitetnijeg proizvoda....naročito me obradovao adapter-kontroler za argb,pošto moja ploča ne podržava argb ovako ću sad nešto iskombinovati...

Sutra mi stiže i noktua pasta,pa montiram kuler...


20230614_153717.jpg20230614_153800.jpg20230614_153858.jpg20230614_154226.jpg
 
1686752762937.png

Vise nego duplo skuplji od Thermalright peerless assassin 120 a sigurno nije toliko bolji.
 
Deepcool Assassin IV je izasao sa 135 eur cenom u Evropi, jos vecom (i vec se rasprodao na Ipon-u)
 
Stigao kuleriška,nekako ostavlja utisak nešto kvalitetnijeg proizvoda....naročito me obradovao adapter-kontroler za argb,pošto moja ploča ne podržava argb ovako ću sad nešto iskombinovati...
Meni danas stigao kuler za novu mašinu, ista firma, ali drugi model. :)

Assassin IV mi je lepši, ali i duplo skuplji od ovog, koji će biti više nego dovoljan za 7800X3D.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 46
  • 002.jpg
    002.jpg
    166.1 KB · Pregleda: 52
  • 003.jpg
    003.jpg
    86.8 KB · Pregleda: 48
  • 004.jpg
    004.jpg
    149.5 KB · Pregleda: 43
Nazad
Vrh Dno