Šta je novo?

Vaš HTPC software setup

jox

Čuven
Učlanjen(a)
07.01.2003
Poruke
2,103
Poena
680
Poz svima...

Sklopio sam HTPC cija ce namena biti muzika, filmovi, serije i tv-surf :)

Elem, pre par dana sam počeo da gledam, češljao sam bench, čeljao i druge forume, međutim, i dalje sam izubljen u moru HTPC Interface-a, a možda i ja tražim previše.

Treba mi 10foot interface, koji bi prepoznavao filmove i serije sa komp-a, skidao meta-data automatski, covere, prikazivao im normalna imena (ne imena fajlova, koja su uglavnom scene-release imena), prepoznao ako ima titla, eventualno grupisao epizode jedne serije nekako. Naravno podrška za h.264 se podrazumeva. Za muziku, Flac i APE su formati koje gajim, pa bi valjalo i njih da pusta.

Elem, XBMC, MediaPortal, WindowsMediaCenter, ....
Ko zna šta sve nisam probao, ali izgleda da se prava stvar dobija tek kombinacijom nečeg od ovoga sa plugin-ima, tako da pravo pitanje ovog threada je:

Šta koristite od software na svom HTPCu?
Koju kombinaciju interface-a, plugin-a i codec-a koristite?
 
Media portal je sa te strane otvoreniji nego ostala dva (pluginovi, veca pokrivensot 3rd party resenjima).
Iako sam se navikao na njega, IPAK u zadnja 3 meseca korisitim samo XBMC zbog jednostavnosti koriscenja.
 
jox : nemoj gledati scene rls ... ni jedan codec niti ista drugo nece napraviti da ti rlsovi imaju dobar PQ(picture quality)
jes offtopic al koristan je savet veruj mi ;)


Internal (CtrlHD) vs Scene (IMMERSE)



razlika je prevelika i za 4:3 17"monitor a kamoli nesto vece
 
Poslednja izmena:
To mi najlakse da skidam, ai dovoljan mi je taj kvalitet, bar za filmove i serije...
Za muziku je nesto drugo vec...
 
Mislim da je MeediOS najbolji, ja sam sve probao i uvek se vracao na njega. Izmedju ostalog on koristi tvoj omiljeni player sa svim kodecima i podesavanjima koji ti trebaju. Postoji MeediOS Ultimate verzija koja instalira sve sto ti treba, ti samo uneses putanje gde ti se nalaze filmovi, serije, slike, muzika i ostalo, i on sve sam odradi. Idi na njihov forum i tamo ces naci sve sto ti treba.
 
Boxee koristim vec 2-3 godine i radi odlicno. Samo se naviknes na odredjen nacin imenovanja
fajlova i sve ce prepoznati bez problema.

Ukoliko imas veliku nesredjenu kolekciju filmova i serija preporucujem: http://code.google.com/p/mediarenamer/
 
Nazad
Vrh Dno