Šta je novo?

utorrent 2.0.1 slowdown

Chinaski

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
10.03.2005
Poruke
5,930
Poena
495
uaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ogroman thumbs down za 2.0.1. vidim opale mi drasticno brzine, ne prelazim 100KB/s, katastrofa. odem na njihov forum i vidim kako gomila ljudi kuka kako im je 2.0.1. verzija us*** brzinu. i sada mi ostaje da ili provodim sate i sate gledajuci kako moze da se otkloni steta ili da se vratim na 2.0 ili stariju verziju. sve u svemu, ne prelazite nikako na 2.0.1. :mad:

http://forum.utorrent.com/viewforum.php?id=11

ako nekoga ne mrzi da isprobava i nadje resenje moze ovde da postuje i pomogne drugima koji imaju isti problem. ja nemam zivaca. probao sam nekoliko stvari i vec sam se smorio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Koristim 2.0.1 i nemam pomenutih problema. Mada ne arčim redovno torrent, niti skidam sa privatnih trekera. Samo javni, ograničenje upload-a na 10-15 i svaki solidniji torrent dostiže maks. download.
 
evo su ovde sve ranije verzije:
http://www.oldapps.com/utorrent.php?old_utorrent=31#Download

inace, stavio sam sada 2.0 i ide do 650KB/s (sto je opet daleko od maximuma obzirom da imam 8Mb/s). videcu sutra Lost kako ce povuci...
eto, pa da znate ako vas zadesi a zadesilo je brdo ljudi (kako nekoga zadesi a nekoga ne - beats me). ja cu problem resiti vracanjem na stariju verziju :)
 
Da,da... Nažalost, izgleda da ljudi na forumu govore istinu !
I ja sam primetio malfunkcije gore pomenutog torrent clienta...
Već dugo, dugo, dugo koristim isključivo utorrent, i do sad nisam imao primedbe...
 
Poslednja izmena od urednika:
inace, stavio sam sada 2.0 i ide do 650KB/s (sto je opet daleko od maximuma obzirom da imam 8Mb/s). videcu sutra Lost kako ce povuci...
eto, pa da znate ako vas zadesi a zadesilo je brdo ljudi (kako nekoga zadesi a nekoga ne - beats me). ja cu problem resiti vracanjem na stariju verziju :)

kod mene 2.0 radi bez problema :)
 
da li ste iskljucili Enable bandwidth management u BitTorrent kartici?
opcija bi trebalo da sluzhi kao QoS za surf...
 
i meni se cini da je skidanje znatno usporeno novim klijentom.nego brine me druga stvar.kad ugasim utorrent ostane mi u task manageru jedan proces utorrent samo mu je polje description prazno.kada pokusam da ga rucno ubijem javi mi "acces is denied". zauzima oko 14-15mb. da li i vi imate ovaj proces ili sam udomio "podstanara" ?
 
A kao release highlights za ovu 2.0.1 verziju pise: "uTP performance has been greatly improved for a better downloading and uploading experience" :d
Ekspresno sam se vratio na 2.0, a potom i iskljucio "check for updates". Dakle i dalje vazi ono - ne popravljati ako nije pokvareno...
 
meni sve lepo radi, samo sam iskljucio taj Bandwidth management
 
mislim da sam i to iskljucivao i opet nije dalo rezultata ali ne mogu sada da se zakunem. sutra testiram sa lostom 2.0 i mislim da ce sve biti ok...
 
ja sam updatovao na najnoviji i lepo radi. doduse uvek radim update tek kad ga utorrent sam pronadje znaci ne skidam ga sa sajta odmah kad se pojavi ...
 
Sta fali verziji 1.8.5?:) Ovaj novi izgleda malo fensije, sta tu ima da bude bolje.
 
Ne znam da li je do mene, do skora sam imao 2.0 verziju i download je isao malo ispod 500kbsp (5mbita ikom), sa update-om na 2.0.1 ostalo je isto. Nikako ne mogu da predjem 500kbs. (privatni trakeri)

E sada imam i upload problem, t.j nece preko 20kbps pa to ti je (seedujem preko 10 torenata)
 
Ja imam 4mbita i fura mi do 504kbit maximala ! Tebi bi trebalo i brže da ide...
 
ma to je to. meni je islo kao prebijeno, dakle 10-ak % kapaciteta linka. srecom, sa 2.0 je sve ok.
 
1.8.5. je zakon.
 
I meni se vracanjem sa 2.0.1 samo jedan korak nazad DL znatno popravio.
Automatska provera nove verzije mi je sada iskljucena i dok nesto revolucionarno ne bude promenjeno vise ne radim updatesa ove sadasnje verzije.
 
samo da prijavim da je verzija 2.0.2 (build 19648) vratila stvari u normalu tj. sad tera do max., u mom slucaju gde je paket 2048/192 ide na 207k.
 
Upravo to .....i ja da prijavim .....
 
utorrento.jpg


Ima li iko pojma šta mu ovo O: dodje u tabu za download/upload? Nikako da provalim. Nije da me nešto muči sa vezom, samo me kopka šta je.

I da, zar nije beše bila neka priča da limit uploada utiče na limit downloada? Pošto se sećam pre da kako spustim up automatski mi limitira i down. A sada, držim 400/5 bez ikakvih problema. U čemu je vic? :trust:
 
mislim da se to odnosi na trenutni upload Operativnog sistema... tj. ukupan upload sa racunara.

to koristi valjda onaj Bandwidth manager, pa valjda kada npr saljes neki mail, on uspori upload kod utorrenta. e sada kako to izgleda u praksi, mislim da ne radi kako su oni zamislili... jos uvek nista od QoS-a.
 
^
ovo što si ti pisao se odnosi na flags.

O je ovde overhead.
 
a Overhead znači...? :)
 
a Overhead znači...? :)

Uprosteno, sva komunikacija potrebna da bi torrent protokol radio, znaci sve sto nisu sami podatci koji se prenose.

Idi na tab Speed, u padajućem meniju Show odaberi Network Overhead, pa ces videti od cega se sve sastoji overhead: ACK upload/download, Header upoad download itd itd...
 
Ja i dalje koristim 1.7.7. i radi odlično. Jednom sam prešao na verziju 1.8.x, ali sam imao problem sa brzinom, od tada ne diram ništa. Tim koji dobija ne treba menjati :). Btw, ima li nekih bitnijih razlika između ovih verzija, nekih drastičnih poboljšanja zbog kojih bi eventualno poželeo da update-ujem program?
 
Ja i dalje koristim 1.7.7. i radi odlično. Jednom sam prešao na verziju 1.8.x, ali sam imao problem sa brzinom, od tada ne diram ništa. Tim koji dobija ne treba menjati :). Btw, ima li nekih bitnijih razlika između ovih verzija, nekih drastičnih poboljšanja zbog kojih bi eventualno poželeo da update-ujem program?

2.0.x kulje izgleda. :D
 
мени се све чешће појављује проблем access is denied, значи крене да скида, и после пар секунди стане и пријави ми ту грешку.
исто торент сам отворио преко азуреуса, и скинуо је нормално.
 
Nazad
Vrh Dno