Šta je novo?

Utilizacija grafičke i procesora,problem

Rakisha

Zapažen
Učlanjen(a)
02.09.2021
Poruke
10
Poena
24
Pozdrav svima,na skoro kupljenoj RX 580 nitro + i starom procesoru Intel I7 2700k sam menjao termalnu pastu gde sam sa 78 stepeni na grafičkoj pao na 62 stepena pri punom opterećenju i sa 84 na 76 stepeni na procesoru pri punom opterećenju,sad mislio sam da ce mi to rešiti problem u vezi pada FPS u igrama(primer GTA 5) jer se desavaju freezovi i fps dropovi na sekund pa onda normalno,ali nije,da li je moguće da mi se stvara bottleneck negde medju komponentama jer sam pratio da Utilizacija na grafičkoj ide sa 0 na 78,90 pa dole,takodje imam LC 600w napajanje.
 
Procesor je dosta mator i slab, otud potencijalni bottleneck...kolika ti je utilizacija na procesoru?
 
Nije procesor slab. Ja imam i7 2600K i GTX 1060 6GB i nema bottleneck-a. RX 580 je tu u klasi sa 1060.

@Rakisha
Ako nisi klokovao procesor, udji u BIOS, podesi overclock mnozioc na 42 slobodno. I to samo u slucaju ako imas bolje hladjenje na procesoru. Za to ne moras da cackas napon i sl. I OC zavisi od primerka procesora. Mozes da naguras i do 5GHz, ali uz menjanje drugih parametara, ukljucujuci i voltazu. Ali, opet moze da gekne procesor zbog toga, jer....primerak.
Ako nemas bas neko hladjenje onda stavi mnozioc na 40. I usput proveri da ti nije slucajno klokovao i ram memoriju. Ako nije, odlicno. Ako jeste, ukljuci XMP.
 
Najobičniji kuler mi je na procesoru tako da moro bi da pazim oko klokovanja, a sto se tiče utilizacije procesora gura i do 100,95,80 % snage,al grafička ide gore dole i dalje i FPS muca,stvarno ne znam šta da radim.
 
Ako ti je procesor u igrama zakucan na 90-100%, probaj da ga klokneš, eventualno pogledaj neki jeftin a bolji kuler, imaš za 1500-1600 din. LC Power LC-CC-95. Ako i dalje koči, ne gine ti apgrejd.
 
Evo sad posmatram malo detaljnije fps tokom gaminga,trenutno u GTA 5 graficka sto bi rekli spike-uje,gore dole sa 99 na 40 % pa na 3% pa ponovo skoci na 90% i tako non stop,a procesor ne ide iznad 75 %
 
Ako usage pratis MSIAfterburner-om moras da stikliras Enable unified usage monitoring u opcijama , uobicajen problem sa(starijim) AMD kartama i Afterburnerom.
 
Nazad
Vrh Dno