Šta je novo?

USB - The drive cannot find the sector requested

Starter21

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
570
Poena
330
Kingston DT400 4 GB

Prilikom kopiranja fajlova sa HDD-a na USB (povremeno, ali sve ucestalije) dolazi do error-a i poruke "The drive cannot find the sector requested". USB je u upotrebi neka 2 meseca, uvek FAT32 formatiran. Opisan problem javio se vec posle 2-3 nedelje koriscenja.

Malo sam ispitivao i utvrdio da se problem uglavnom javlja kod kopiranja foldera/fajlova vecih od 1GB, iako to nije egzaktno pravilo. Podvlacim ovo foldera, jer se kod njih greska javlja cak i kada je svaki pojedinacni fajl u njima manji od navedene velicine. Ipak, npr. 700Mb nekog divx-a ce proci uredno u 5/6 pokusaja, znaci ne uvek.

E sad, izvrsio sam testiranja sa "Check Flash 1.05" i "Flash Memory Toolkit 1.2". CF mi je pokazivao izvesne error-e, ali nakon par full formatiranja to vise ne cini i kaze da je sve ok! Sto se tice FMT-a, on izvestava da postoje 24 read/write errors-a.

Kako mogucnosti za reklamaciju proizvoda nemam, ostaju mi samo vasi saveti/predlozi.
 
Poslednja izmena:
Da sam na tvom mestu ja bih prvo skinuo HP-ov softver za formatiranje usb memorija i uradio bih format u NTFS-u samo sa tim softverom mozes uraditi taj format.Kada bih zavrsio formatiranje uradio bih Chekiranje USB memorije da vidim da li bih mi windows prijavio neku gresku.Ako bi i posle toga imao problem,pretresao bih memoriju sa ADware SE Profesional da vidim da li je neki manji virus usao u memoriju koga ni format ne moze da izbrise.
 
Nazad
Vrh Dno