Šta je novo?

USB Fles prestao da radi...

oggich

Slavan
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poruke
315
Poena
319
Sta se desilo;umetnem flesku u komp,krene da se pokrece,sve bude o.k. Izvadim flesku, i posle pola sata se setim da sam nesto zaboravio da prebacim,fleska ne radi nikako,kao da je prekinut dovod struje na flesku,ne pali se lampica na fleski,a pre se stalno palila kad ubaim fles u komp
Ima li leka ili da kupujem novu flesku? Ili mogu li barem izvuci podatke sa nje?
 
Probaj da ubaciš flash u nekoliko različitih USB portova i ako imaš mogućnosti probaj ga na drugom kompu. Ako ništa od toga ne uspe onda je definitivno umreo. :)
 
Koji je model? 90% da je crkla...
 
U pitanju je Trenscend Jet Flash v30 od 1 Giga. Probo sam i u komp i u sestrin laptop,ali ne radi nikako.

@Vl@da a da li postoji neki nacin da iyvucem podatke? ili da gabatalim uopste,da se ne trudim,posto i ja mislim da je crko' skroz,posto ne dovodi struju?
 
Uvek postoji način. :)
Ja mislim da softverski tu ne možeš ništa da uradiš, na primer da pokreneš neki program pa da ti on izvuče podatke sa usb-a. (neka me neko ispravi ako grešim)
Po meni ti je jedina varijanta da odneseš usb negde gde mogu da ti urade direktno čitanje sa memorijskog čipa ali to sad već zavisi od važnosti podataka koji su ti na flashu pošto ta usluga nije baš jeftina. Mislim da se naplaćuje oko 3-4 hiljade din...
 
odustao sam od toga. Nisam ni znao da je to tako skupo da se izvade podaci sa ostecenih stvari...
 
... otvori ga pregledaj ga, mozda samo negde kontakt se odlemio...
nisi ga ti pokvario, samo se pokvarilo...
 
Hvala na savetima,necu da se akam sa time,kupicu drugi fles,posto mi je taj fles za kevu,tako da mi nije hitno da kupujem novi sada
 
Nazad
Vrh Dno