Periferni uređaji Usb audio interfejs za gitaru oko 150 evra

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

suncica2222

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poena
18
Koji usb interfejs sa 1-2 ulaza za kacenje gitare na racunar do 150 evra preporucujete? U najuzem izboru mi je Focusrite solo 3rd gen ali kod onog Juliana Krause na YT sam video da ima distorziju na slusalicama sa manjim otporom, a ja vec imam ATH M30 od 50 oma. Takodje sam citao da prethodne verzije imaju problem sa drajverima na amd procesorima.

Razmatrao sam i Motu M2 od 230 evra ali me buni sto nema lepo hi-z instrument switch na ulazu nego kao nesto automatski prepoznaje, ne svidja mi se to.

Sta jos mogu da pogledam u ovom cenovnom rangu?

[Mancha]

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poena
38
Focusrite je možda i najbolja opcija što se latencije tiče u toj klasi, Motu M2 ima najbolje konvertere, a mene je lepo služio i Audient iD14 koji je nedavno dobio i MK2 verziju, pa je i osnovni iD4 prilično poboljšan.

suncica2222

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poena
18
Imam vec Spider V mk2 uzeo sam ga bas zbog te interface opcije u teoriji, medjutim u praksi to je laz jer u softveru ne postoji taj interfejs switch, prinudjuju te da koristis njihove simulacije, najbolje sto se moze je da improvizujes od nekog neutralnog clean preseta pa da to teras u DAW. I sam zvuk je los, veoma je suv nema prirodan sustain i punch. Ima to pojacalo jos mana kao na primer zadnja verzija aplikacije uopste i ne moze da se instalira, moze predzadnja a i ona je polufunkcionalni krs secam se da jednostavno selektovanje preseta je problem dal bese dupli klik ili tako nesto, dalje izlaz za slusalice ce zapaliti slusalice ako je odvrnut preko 1/5, high gain zvukovi su neupotrebljivi, generalni utisak igracka od 200 evra.

Audient Sono izgleda interesantno mada je 3x skuplji od Focusrite, ima smisla u odnosu na Motu jer je specijalizovan za gitaru, a kosta slicno. Vredelo bi dati 3x vise jedino ako postoji znacajna razlika u kvalitetu zvuka. Ne svidja mi se sto mi komplikuje stvari npr preset ce biti podeljen izmedju knobova na lampi, Audientove simulacije i glavne simulacije u DAW-u, sa Focusrite ne ih imao to komplikovanje ceo preset ce uvek biti u DAW-u.

Koje simulacije mi preporucujete osim Revalvera 4 npr, koje su jos aktuelne?

[Mancha]

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poena
38
Meni Sono nema nikakvog smisla, jer to dodatno što ima je upotrebljivo samo ako sviraš clean. Dobar čist instrument ulaz je sasvim dovoljan.
Što se simulacija tiče, Helix Native i TH-U (konkretno Rig player koji je poput Kempera) su meni lično sve što ti treba, mada se dosta ljudi loži i na Neural DSP stvari.

lexluthor91

Flash Drive
Učlanjen(a)
07.05.2021
Poena
1
Ako je polovno opcija, preporucio bih Scarlett 2i2 2nd gen. Cesto se pojavi za oko 100e.
Audient EVO 4 je solidna opcija, koja moze da se nadje nova za taj budzet, ali 2i2 2nd gen ima malo bolje pojacalo za slusalice, ako me secanje sluzi lepo.
Sto se simulacije tice, za metal mi je Nalex Ninja neprevazidjen, uz NadIR i IR-ove sa njihovog sajta koje preporucuju uz Ninju.
Revalver mi je odlican, a imas i na YT kako da dodjes do Neural DSP bez mnogo para :)
Scuffham sam probao, i bio je najbolji crunch, najbolja dinamika, ali je preskup.

suncica2222

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poena
18
Uzeo sam Focusrite solo 3rd gen, naisao sam na problem cuje se pucketanje dok je laptop na punjacu, kad je na bateriji ok je nema suma. Kako ovo da resim? Nije valjda jedino resenje da sviram 2 sata dok traje baterija? Sumnjam da punjac nesto falican, da kupim drugi isto ce biti.

suncica2222

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poena
18
probao sam neural dsp gojira, dosta bolji zvuk nego revalver, mana je sto nije previse versatilan, samo 3 pojacala

sve simulacije koje sam do sada probao imaju neki kako bih ga nazvao "digitalni sneg" koji se cuje u pozadini glavnog tona, nije to sum interfejsa nego jednostavno posledica digitalne distorzije

druga stvar koja mi smeta nema zategnutog basa i puncha nego samo distorzija, neke frekvencije tu fale, isto i ovo na svim simulacijama koje sam probao

nasao sam i piratizovan helix native ali nisam se usudio ono da instaliram, ne deluje mi bezbedno

Vrh Dno