Šta je novo?

usb asicminer 300 Mh/s - > 1 btc

Daje koliko i jedna 7850, koje ce jos malo kostati toliko, ovo je vise za entuzijaste koji posle crkavanja uredjaja imaju jednu uspomenu na ovaj period
 
Mogli su makar 2 chipa da stave za te novce. To bi vredelo necemu. Usb bi imao dovoljno struje da izgura to. Ovako je to samo fino umotana pljacka :d
 
Khm! :)





EDIT: Sto se tice struje, vrlo efikasna stvar, doduse, ne isplati se na male kolicine, jer generalno 2 ova su ko jedna 7970. E sad 8 ovih ce raditi konstantno kao 4 x 7970 a razlika u potrosnji - velika... pa otud i ovakva resenja ljudi... Ko moze da ulozi vise nije lose, jedina mana sto je sve to vezano za BTC a diff moze da "pojede" isplativost ocas posla.
 

Prilozi

  • s0dzfQ3.jpg
    s0dzfQ3.jpg
    650.7 KB · Pregleda: 217
  • C8vsaG0.png
    C8vsaG0.png
    28.3 KB · Pregleda: 202
Poslednja izmena:
Sjajna farmica, posebno ovo s ventilatorima :d
Ali 36btc-a nije to ni mala cifra Sad je makar pala cena coina, sad se vise isplati :D
 
Farmica ili ne, ovo gazi GPU mining rigove po istoj snazi sto se tice potrosnje u svakom smislu. I trenutno je mnogo vise isplativo. Trik je samo uloziti odjednom celu sumu za sve ovo.. :D Jedino ove USB masinice mogu da stignu brzo, sve ostalo se ceka... Bilo bi kul kad bi se moglo prekonfigurisati za LTC nakon rasta diffa zbog povecanja ASIC-a na mrezi...
 
Pohlepa je cudo : )
Svi misle ako uloze vise da ce da zarade vise iako ljudi objasnjavaju da nema zarade ni na jednom ni na 10000 komada : )
Isto kad cujem,mali rudari ce propasti,a veliki nece ,verovatno to ljudi misle jer veliki po defaultu imaju mnogo para za bacanje
btc filozofija je cudo,jednom recju perfektan sistem...
 
na 50 komada cena je 0.89 btc-a + dostava. to je dosta jevtinije od ostrica (gledano $/Gh).


ko je zainteresovan -> pm.

narucio bih par komada, u svakom slucaju.

ps. ova rasprava grafika vs asic mislim da je bespredmetna.
 
Poslednja izmena:
na 50 komada cena je 0.89 btc-a + dostava. to je dosta jevtinije od ostrica (gledano $/Gh).


ko je zainteresovan -> pm.

narucio bih par komada, u svakom slucaju.

ps. ova rasprava grafika vs asic mislim da je bespredmetna.


Ok, dakle 50komada je 44.5BTC, tj. 4450$, a zajedno prave 15GH/s. Sa 15GH/s se pravi 0.39 BTC na dan, a uzevsi u obzir gubitke, poolove, realno oko 0.35BTC u wallet-u. Za 127 dana ce isplatiti sebe, kad ne bi bilo promene difficulty-a, a zbog toga ce realnije za 180dana, to mu dodje 6 meseci. Sad tu je dalje sve stvar odluke. mene iskreno vise brine sto ce to isto za 2 meseca prodavati po 1/2 para koliko danas, pa ce diff za 3 meseca biti 3x veci nego sada, a cena mozda 130-140$. U svakom slucaju, ako vec neko hoce da uzme grafike za 4450$ ovo jeste daleko bolje i vise GH/s, ostaje smao pitanje isplativosti i grafika i ovoga na duze staze, na recimo 6 meseci, jer kako stvari stoje sve ovo polako ali sigurno ide u 3LePiMa
 
Poslednja izmena:
Bice to vise od 6 meseci. Za tih kao 4 meseca otici ce diff bar za duplo. To je samo 8 promena diff-a za 10%, nista nerealno, nista previse, cak je i krajnje optimisticna ova prognoza. Sto vise bude prolazilo vreme taj uredjaj ce gubiti smisao. Glavno deo coina bi morao da povrati u prvih 2 meseca da bi bio isplativ a on to ne moze.
 
Ako idemo tom logikom i racunajuci da vecina ljudi slicno misli kako ce za kratko vreme diff da ode toliko gore da rudarenje sa ovim uredjajima nece da se isplati... zasto ga onda kupuju uopste ? Mislim razumem proizvodjaca, uzece coin-e i stek ali svi ti kupci koji ulazu toliko nemoguce da su toliko glupi i da ne vide (kako za sada ide) da ce diff toliko da pobegne da ovo moze samo da se baci, a ipak ovo se prodaje vrlo dobro... Nesto mi je tu nelogicno..
 
zasto ga onda kupuju uopste ? Mislim razumem proizvodjaca, uzece coin-e i stek ali svi ti kupci koji ulazu toliko nemoguce da su toliko glupi i da ne vide (kako za sada ide) da ce diff toliko da pobegne da ovo moze samo da se baci, a ipak ovo se prodaje vrlo dobro... Nesto mi je tu nelogicno..
A sto su isti taj USB kupovali pre 10 dana po 2BTC ? I tada je bilo nelogicno, te sve "farmice" su placene 2BTC jer se ljudi loze. Sad quqaju ko quqvice po bitcointalku kako su prevareni.
Sve preko 0,5BTC danas je previse za tu spravu po meni. Da se isplati za tri meseca pa da onda zaradi nesto pre nego sto je diff pregazi.

Treba da imas na umu da bi se u narednih 4 meseca trebalo pojaviti
- milion avalon cipova iz preordera 250 TH
- 3 batch Avalona 40TH
- minimum 50TH ostalih ASIC-a
To je skoro 350TH pa dodaj to na sadasnju snagu od 140TH i dobices tezinu od 65 miliona.
Na toj tezini taj USB ce mesecno donositi 0.08 BTC.
 
Rekao sam jos malo, imao si novu za 15k din, uz koju dobijes vaucere koje prodas..

A to sto prodajem za 14 video sam od ostalih nova saph 7970 36.000 a prodaju ih za po 320e polovne
 
Cek cek.. nesic je onaj veselnik sto placa 9 a prodaje po 12-13.5 :)
Rodjace to ti je 3 dana na mesalici i opet budes ne zadovoljan hahahhaha

Malo trolovanja nije na odmet :)
Elem.. ja kao gpu miner vidim jednu prostu cinjenicu i dolazim do jednog krajnjeg jednostavnog zakljucka..

Kako to da se ta nova generacija mining uredjaja toliko brzo rasprodaje? Kako to da se nije pojavio neko ko ce za gomilu kesha da otkupi veliku vecinu tih spravica i da sam napravi vrhunski profit?

Ima oglasa gde ljudi prodaju te uredjaje koji se navodno nalaze kod nas u serbistanu? Pa ako je to toliko ultra mega nasvirano isplativa prica, sto bi onda neko prodao takvu "mini stampariju" novca?

Ljudi ovde se ipak radi o "ozbiljnom poslu" gde pojedini igraci investiraju ozbiljne novce.. a zatim i prihoduju pozamasne cifre.. ja da sam znao da ce naleteti period u btc eri (februar-april 2013.) sigurno bih se pred kraj 2012. godine snasao da dokupujem barem 10x vise grafika nego sto sam inace uzeo.. meni je bas taj period pomogao da zavrsim otplatu ulozenog i da sad, dok ovo kucam, imam lep dzeparac od svega toga.. pri tom znas da imas brdo hardvera najnovine generacije koji ima vrednost.. pa i da sutra cela prica pukne, prodaces za 50% od vrednosti.. dok te spravice o kojima vi pricate mozete da parkirate u kontejner, eventualno da zagadite okolinu bacanjem u neku reku.. ali ipak smatram da je bolje i pametnije da sacuvamo okolinu u kojoj cemo mi a i nasa decica da rastu i uzivaju :D
 
Cek cek.. nesic je onaj veselnik sto placa 9 a prodaje po 12-13.5 :)
Rodjace to ti je 3 dana na mesalici i opet budes ne zadovoljan hahahhaha

Malo trolovanja nije na odmet :)
Elem.. ja kao gpu miner vidim jednu prostu cinjenicu i dolazim do jednog krajnjeg jednostavnog zakljucka..

Kako to da se ta nova generacija mining uredjaja toliko brzo rasprodaje? Kako to da se nije pojavio neko ko ce za gomilu kesha da otkupi veliku vecinu tih spravica i da sam napravi vrhunski profit?

Ima oglasa gde ljudi prodaju te uredjaje koji se navodno nalaze kod nas u serbistanu? Pa ako je to toliko ultra mega nasvirano isplativa prica, sto bi onda neko prodao takvu "mini stampariju" novca?

Ljudi ovde se ipak radi o "ozbiljnom poslu" gde pojedini igraci investiraju ozbiljne novce.. a zatim i prihoduju pozamasne cifre.. ja da sam znao da ce naleteti period u btc eri (februar-april 2013.) sigurno bih se pred kraj 2012. godine snasao da dokupujem barem 10x vise grafika nego sto sam inace uzeo.. meni je bas taj period pomogao da zavrsim otplatu ulozenog i da sad, dok ovo kucam, imam lep dzeparac od svega toga.. pri tom znas da imas brdo hardvera najnovine generacije koji ima vrednost.. pa i da sutra cela prica pukne, prodaces za 50% od vrednosti.. dok te spravice o kojima vi pricate mozete da parkirate u kontejner, eventualno da zagadite okolinu bacanjem u neku reku.. ali ipak smatram da je bolje i pametnije da sacuvamo okolinu u kojoj cemo mi a i nasa decica da rastu i uzivaju :D

Nikako mi mi nije jasno da ti koji si pre vecine video zaradu u bitcoin miningu, toliko negiras postjanje ASIC i FPGA uredjaja.

Ti uredjaji su tu, ima ih i u Srbiji, i to odma platis i nosis kuci. E sad koliko su isplativi to je druga prica. Uredjaj koji je u startu precenjen u odnosu na to koliko moze da zaradi, glupo je kupovati i u njega ulagati, jer ma koliko ulozio, $ ili k$, isto ti je vreme otplate.

Oni koji su imali prilike, ulagali su u takve uredjaje kada je bilo unosnije nego ulagati u GPU, a sada kada su ih otlatili/zaradili na njima prodaju ih. Da li ti je isplatljivije kupiti FPGA koji daje 800mh za 250 ili graficku koja daje isto toliko mh za 350e, pitanje je. Ja mislim da trenutno nije isplativo ni jedno ni drugo. U svakom slucaju vreme BTC mininga (u ovom obliku) sa grafickim kartama prolazi, a specijalizovane masine za to preuzimaju primat. Prva generacija ASIC i FPGA je bila preskupa, svaka sledeca ce biti daleko jeftinija, ali pitanje je koliko ce i onda biti isplativo.
 
Aman zalman covece :D ja nisam rekao da ne postoje takvi uredjaji.. barem ne u ovom prethodnom postu.. vec da mi ne pije vodu prica da neko ko navodno poseduje takve spravice hoce odmah da ih se resi.. zasto?

Ako vec kazu da trose i manje struje i zauzimaju manje mesta.. i da su lako dobavljivi.. pa zasto ih iko onda prodaje ako ce da im donesu novce za nigde nista? Cinjenica je da ni jedna ni druga opcija nisu zanimljive u ovom momentu (citaj gpu i a-sik spravice).. gpu jer trosi vise struje a pri tom moze da radi i skriptu i da se kasnije proda kao polovan hardver, i a-sik koji je stedljiv al kosta dosta i kad ode diff u nebo na btc mozes samo u kantu da ga parkiras jer je neupotrebljiv za bilo sta drugo.. osim eventualno za privezak ;)

Ja bih se bas dobro zapitao sad da mi neko ponudi a-sik ispred mene i da mi kaze to ti je toliko parica.. pitanje je dal bih kupovao takvu glupost jer diff moze da ode vise desetina puta u nebo za kratak period ako se pojavi sve sto se najavljuje mesecima unazad.. tj zadnjih god dana..

Klasicno bi samo mali broj srecnika koji dobiju tu spravu na vreme uspeli da otplate investiciju i eventalno da se ogrebu za zaradu.. dok bi ostali pusili u celoj prici.. ovako gpu rigove prevedes na skriptu i vozi.. pogotovu ako si vec otplatio ulozeno.. i posle god dana nek prsne skripta.. imas grafiku koju mozes da zabodes u svaki komp i da je prodas sa pisanom garancijom.. a do tad si uzimao kajmak :)

Tako da.. sve je vrlo diskutabilno.. svi prave neku matematiku.. svi kalkulisu kako im odgovara.. ima likova koji ce posto zasto da rasprodaju hardver samo da izvuku iole kesa iz price.. ima ih i koji cekaju pravi momenat pa da zavaljaju sve zaradjene koine bas tad.. ima nas raznih..

Imaju ljudi samplove avalon cipova i slicno.. ali svi oni moraju da priznaju jednu stvar, a to je da niko od njih nije video da taj cip radi. Realno nije velika umetnost nastampati gomilu cipova sa par redova teksta i logom.. i onda se pojavi na oglasima neko ko ce da prodaje te cipove bez stampane ploce koja ce pokrenuti taj cip.. pazaris cip i nadjes negde neku plocu i povezes sve i ono ne radi. Ti se zalis prodavcu kako ti je prodao neispravan cip, a on te samo pokopa izjavom da nisi napravio dobru plocu.. pa se ti posle teraj sa takvima..

Ja samo hocu da zakljucim kako smatram da nije preterano pametno ulagati novce u nesto sto realno i ne znas da radi.. ja naravno zelim svakom da zaradi milione na njima ako moze pa posle toga i mene da nauci kako da zaradim deo tog miliona :D
 
100% se slazem. ASIC mineri nisu nesto sto je u slobodnoj prodaji, sto se nalazi u prodavnicama na rafovima. Meni je prosto nelogicno da ako nesto tako "super" pravi pare, da iko zeli da ga proda. Razmislite malo o tome. Veliki broj ljudi je unapred dao BTC za te ASIC minere i onda je odabrana manjina, naravno sa znajem, ali bez kapitala napravila to, rudarila mesecima, uzela 10-20x toliko para i sad kad je diff. otisao 10-15x gore prodaje to, za nerealne pare kako bi jos jednom na kraju zaradila. Po meni SVI koji su preorderovali ASIC-e su teski "sarani" jer su svojom gluposcu omogucili drugima da se obogate, a sami ce dobiti MRVICE + ce ono sve sto imaju u GPU minerima da takoreci upropaste i dovedu do neracionalnosti rudarenja - neisplativosti . To se vec sad na ovih 150-180TH/s vidi jako.... neka, samo i dalje placajte unapred ;)
 
Poslednja izmena:
^^
U potpunosti se slazem.
Sta ces kad su ljudi pohlepni. Svi su mislili da uzmu asic-e i da se obogate na brzinu a nisu razmisljali da tako misle i ovi sto ih prave.
 
risim je napisao(la):
... vec da mi ne pije vodu prica da neko ko navodno poseduje takve spravice hoce odmah da ih se resi.. zasto? ...
Zasto?

Zato sto mu mozda trebaju pare hitno, tj. ne pare nego coini.

Naravno, svi prave matematiku za sebe i prema svojim sposobnostima i uslovima u kojima "rade". I Asic i FPGA je sjajna stvar zbog potrosnje struje i bukvalno nikakvog odrzavanja. Pokrenes i nemas briga dok mi sa GPU rudarima moramo da brinemo za hladjenje, kako cemo da placamo struju i sl. Ne moras mi nista objasnjavati, znam savrseno sve prednosti i nedostatke i asic-a i fpga uredjaja.

Dali je pametno ulagati novac u to ili nije, nebitno je. Bitan je rizik. Ako ne udjes u pricu nema rizika s finansijke strane ali rizikujes da ti posle bude zao. Ako ipak udjes u pricu rizikujes novac ali imas sansu i da lepo profitiras. Uopstalom svi mi to radimo svakom novom kupovinom kartica. I ponovo se vracamo na prvu stranu bitcoin price i onoga: ulozi samo onoliko koliko si spreman da izgubis. Ili zagrizes ili cutis i smrdis ;)

Edit: Stvarno ne razumem vas iz postova iznad. Sta vam nije jasno u vezi preordera ASIC-a? Ako niste spremni za zagrizete i rizikujete onda nemojte ni da se cudite. BTC-a ce nazalost biti samo za asic dok cemo mi raditi scrypt i to je to. Neko je verovao u tu pricu i dao kintu da bi dobio prvi i da bi se obogatio. Neko posle je platio unapred da bi ostao u btc prici... Svako ko je to uradio je imao neki dobar razlog. Ako ne razumete to onda nemojte ni razbijati glavu oko toga.
 
Poslednja izmena:
Bilo kako bilo, izneo sam svoje misljenje o svemu. Ulazem u unapredjenje gpu mininga koji ce se nastaviti na skripti.. tj. alt valutama..

Resavanje problema hladjenja je jedno od optimizacija koje sad zavrsavam.. posle toga ostaje automatizacija kompletnog sistema i postavljanje sto optimalnijih klokova po grafikama :D
 
Ako nekome trebaju pare, prodace bubreg, graficku, tv, auto ali nece prodavati ono za sta je dao veliku sumu novca/bitcoina ne bi li zaradio "velike" pare, po meni ta prica "trebaju mi pare/bitcoini pa prodajem asic miner" mi ne pije vodu uopste i ja u ovom trenutku ne bih kupio taj shittt, prije bih za te pare uzeo graficku.
 
Edit: Stvarno ne razumem vas iz postova iznad. Sta vam nije jasno u vezi preordera ASIC-a? Ako niste spremni za zagrizete i rizikujete onda nemojte ni da se cudite. BTC-a ce nazalost biti samo za asic dok cemo mi raditi scrypt i to je to. Neko je verovao u tu pricu i dao kintu da bi dobio prvi i da bi se obogatio. Neko posle je platio unapred da bi ostao u btc prici... Svako ko je to uradio je imao neki dobar razlog. Ako ne razumete to onda nemojte ni razbijati glavu oko toga.

Meni opet nisu jasni oni koji porucuju nesto unapred i pored toga sto zdrava logika kaze sledece:

1. Davali su u septembru po 150 BTC za neto sto ce sad u junu MOZDA dobiti
2. Difficulty je 10-12x skocio od tada, tako da sad sa tim nece ni priblizno izrudariti koliko su mislili, tj. sad ce im za tih datih 150BTC trebati 6-9 meseci sa ovim diff-om, a sva je verovatnoca da ce tek za 12 meseci biti "na nuli"
3. O tome kako ce za 12 meseci biti na "0" uz BTC koji nece biti ni 150$ sami ce videti. Mogli su onih 150BTC u aprili zavaljati za 30000$ i vise

Sad ce neko da mi prica da baba ima k... bila bi deda, ali to naprosto nije argumentovano. Opet cu napomenuti, SVI koji su dali pare unapred za ASIC minere (BTC u sustini) su TESKI SARANI iz onih ranije navedenih razloga, a to je da je neko (naravno sa znanjem ali bez dovoljno kapitala) sa tudjim parama napravio minere, izrudario sta je mogao dok je vredelo, a sad se "resava" uredjaja jer se vise ne isplate da se drze. Opet neko se nece sloziti sa ovom mojom analizom, ali nema veze, vreme ce pokazati da sam debelo bio u pravu.

To sa davanjem para unapred, gledajte to ovako, zamislite da nekome date pare za graficke karte sada unaped sa pricom o turbo/mega/ultra grafikama koje ce te dobiti za x meseci. Onda on lepo VASIM parama kupi grafike i rudari 9-10 meseci. Pristali bi na to? Naravno da ne bi.... ali ukus zabranjenog voca, zlatna koka nosilja je extra prica koja se 100x kroz istoriju dokazala kao pravi magnet, pa se onda na nju sarani veoma lako pecaju. Cak se i ovde ekipa skupljala da porucuje cipove... hmmm.. gde su cipovi.... kada ce stici... ako su i stigli, kad ce to neko sastaviti i jos bitnije pustiti u rad, a to je samo 1/10 price na koju su naseli oni od ranije. Ove cipove sto ste sada kupovali, to je bukvalno VISAK i njima se sad vise i ne isplati da sastavljaju uredjaje, razmislite o tome. Opet, 100% sam siguran da cu sad dobiti po usima od nekih, ali nema veze, rusim sneska deci, pa eto i red je da iskale na nekome bes. Ovde neke izgleda zivot jos nije naucio zdravoj logiic, a ako je za utehu nije ni u ostatku sveta.
 
Poslednja izmena:
Realno ^^
 
Ne znam za vas, ali ja se uopšte ne bih bunio da mi tek sad isporuče Avalon od 68Ghash koji je koštao 1300$/€ u prvoj turi, zaradio bih velike pare sa tim ;). I ko je platio i 4000$ u drugoj a tek sad dobija će zaraditi, ne znam šta se "bunite". Pa koliko ste vi koji ste pre god-2 dana uleteli sa par hiljada došli do nule sa onom cenom od 8-9€? Pa bar 7 meseci je trebalo zar ne?
Ni meni se uopšte ne sviđa ova priča sa fu*king asicima bilo bi mnogo bolje da ih nema još dugo, ali šta da radimo..
 
Ljudi ovo je forum (mesto gde se razmenjuju misljenja i iskustva, a isto tako i unapredjuju postojeca znanja i iskustva) :D

Ja vise volim sto sam upoznao vise kvalitetnih i ozbiljnih igraca u ovoj igri.. koji su naravno i vrhunski poznavaoci hardvera a i softvera.. nego sto sam zaradio tamo neke koine.. Volim sto sam nesto naucio i na svojim greskama, a isto tako uvideo dosta toga preko tudjih greski..

Ovako znam da cu sa istim tim ljudima ostati u kontaktu oko nekog sledeceg, buduceg projekta poput btc.. jer ja nikog nisam do sada mracio i slicno.. gledam pozitivno na sve.. i sto je najbitnije, umem da se pitam sa zdravim mozgom oko nekih stvari ;)

Usb miner je totalni promasaj koji je pri tom precenjen.. verovatno je neko takve spravice dobro izrabio pa sad kad je cela prica a-sika pocela da tone.. onda ajde da isporucimo ovim saranima koju su se napecali na svetlucavu varalicu... Jos ce proizvodjac takvih spravica biti pozitivac u ocima krajnjih kupaca.. al kao sto rece neko sa mtgoxa jednom prilikom (zagusenje servera usled gomile transakcija kada je bio veliki pad btc): ogroman uspeh i razvoj nas je doveo do kraha.. u fazonu sami smo krivi sto smo toliko uspeli i dogurali da bi na kraju sami sebe unistili..

Ja isto to predvidjam i a-sik spravicama.. sama njihova snaga ce ih satreti sve do jednog.. jer japanac koji je osmislio koncept btc-a, uveo je i promenljivu diff u jednacinu.. i tako izbegao realan ocekivan problem prevelike snage.. isto tako i polovljenje nagrade je uvedeno s razlogom, a to je izbegavanje inflacije valute..
 
da nema "pohlepe" bitcoin bi davno izumreo. svako ko je imao više od 1 grafičke u mašini je bio "pohlepan".

slažem se da su u ovom trenutku asic preskupi. ali tako je sa svakim novim hardverom, pa čak i onim koji se može pronaći u slobodnoj prodaji - grafičke su uvek najskuplje na launchu. pored toga, one high end su često nedostupne, ili dostupne ograničenom krugu ljudi: diveloperima, partnerima, investitorima, novinarima i redakcijama, marketing agencijama, itd.

asic > gpu. i to je tako. ne zavaravajte se: asic neće izumreti pre nego što gpu rudarenje ne odumre. ko je ušao u btc posle onog balona u martu/aprilu, taj verovatno nikada neće otplatiti kartice.

ne znam zasto svaka tema o asic dobije neku mitolosko-misticnu konotaciju: "izmislili su chipove za pohlepu i sada ih prodaju, a mogu da se obogate kopajuci na njima", itd. to nije argument. mislim, to je kao kada bi postavio pitanje "zašto bi iko normalan prodavao zlato"? pa da bi se obogatio - jasno. :)

proizvodjaca i chipova je sve vise, uskoro ce moci da se gotovi moduli kupe na svakom cosku.
 
Poslednja izmena:
Gorane, sta je bilo problem dati 150 coina u septembru i stati u red prvi za uredjaj koji nudi sulude performanse? Taj uredjaj ce se svakako isplatiti. Nije bitno kakva je sad situacija i dali neko kopa tim uredjajem. Za tebe je taj saran, neko drugi ne misli tako.
Sta mislis, zbog cega sam ja naprimer narucio saku ovih Avalon cipova i isto platio unapred?
Suvise razmisljate i jednom pravcu sto se tice asic-a. Ja bih najvise voleo da to nikada nije ni izaslo ali sigurno necu da budem dinosaurus koji ce izumreti vec se prilagodjavam.
 
Gorane, sta je bilo problem dati 150 coina u septembru i stati u red prvi za uredjaj koji nudi sulude performanse? Taj uredjaj ce se svakako isplatiti. Nije bitno kakva je sad situacija i dali neko kopa tim uredjajem. Za tebe je taj saran, neko drugi ne misli tako.
Sta mislis, zbog cega sam ja naprimer narucio saku ovih Avalon cipova i isto platio unapred?
Suvise razmisljate i jednom pravcu sto se tice asic-a. Ja bih najvise voleo da to nikada nije ni izaslo ali sigurno necu da budem dinosaurus koji ce izumreti vec se prilagodjavam.

Reci ti meni jednu stvar, kazes "prilagodjavas se", samo se pitam cemu? Sklopio si ASIC miner, radi ti, kopas sa njime? Da slucajno ne cekas jos na cipove/stampanu plocicu/lokalnog "gurua" da to sve zalemi/sklopi? Javi se kad ga sklopis, a posle i kada otplatis tj. izmajnujes BTC koliko si dao za njega.
 
Nazad
Vrh Dno