Šta je novo?

USB 3 radi kao USB 2

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Imam situaciju, imam 4 Transcend ex hdd od 1TB USB 3, takođe imam i Asus Tuf X570+ i Ryzen 5 5600X i u koji god USB port da ubodem externi hard, Speccy čita da je USB 3 konekcija podržana od strane hdd ali da isti radi na USB 2, gledao sam i po BIOSu i nemam pojma kako da nateram komp da radi transfere punim brzinama. 🙄

Bez naslova.jpg

 
Kojom brzinom mozes da prebacis podatke sa hard diska na racunar(po mogucstvu SSD)? Mozda sam hard disk nema podrsku za SATA 3, dok fioka ima.
 
USB nije SATA! Znači radi kao SATA II ne kao USB II.

Disk je Sata III, da bi ga konektovao direktno na ploču radio bi kao Sata III, a pošto je konektovan preko USB adaptera radi sporije, jer USB ne postiže te brzine. Probaj da ga ubodeš nazad u ploču u USB 3.2 Gen 2 konektore, možda će raditi brže.
 
Poslednja izmena:
Ma jok ista je priča, ubo ga ja napred ili nazad. Hardovi imaju USB 3 konekciju, plava je utičnica i napred i nazad i USB kablovi su plavi, nema šta.
 
a kolika je brzina prilikom kopiranja na taj ext HDD, po mogućstvu sa SSD-a? probaj i USB 3 i USB 2 port. kopiraj neki fajl od 2+GB
 
To plavo ne mora da znači. Imam ja kineske usb3 fioku i konektor sa plavim konektorimom, pa prebacuje sa usb2 brzinama - jer čajna namba van.

Ali kod tebe pošto je eksterni Transcend (posebno ako je od onih plavih, zelenih... ne znam sad model napamet) to je sigurno usb 3.

Za početak bih reinstalirao chipset drajvere, jer oni nose i usb3 zezancije sa sobom.

 
Levo je brzina sa harda na ex hdd, a desno sa ex hdd na ssd


2.jpg3.jpg
 
Ne može brže kako vidim svi Transcend eksterni su USB 3.1 Gen 1, a ne znam i da ima brže sa hdd-om, ima USB 3.2 Gen-2 sa SSD-om.
 
Poslednja izmena:
OK, hvala svima, misterija rešena. :)
 
Nazad
Vrh Dno