Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

36$, prodavac je Memorypartner. Ali, kupljen pre godinu dana...
 
Ima li neko ovde Sandisk Cruzer Ultra 32GB (ne Extreme)?

Treba mi nesto solidne brzine za rezervni backup a da moze da se uzme kod nas u roku od par dana, ~2000 dinara max.
 
Imam ja Cruzer Ultra od 32GB. Meni na USB 2.0 upis je 30MB/s, još sam u prošlom veku sa pločom :/ pa nemam 3.0 da tu proverim brzine.
Ako stignem na poslu ću proveriti koliko ide upis na 3.0 pa ti javim.
Inače sam ga platio malo ispod 1k din na nekoj akciji.
 
Imam ja Cruzer Ultra od 32GB. Meni na USB 2.0 upis je 30MB/s, još sam u prošlom veku sa pločom :/ pa nemam 3.0 da tu proverim brzine.
Ako stignem na poslu ću proveriti koliko ide upis na 3.0 pa ti javim.
Inače sam ga platio malo ispod 1k din na nekoj akciji.
Uradi crystal disk mark pa okači sliku. Jedino tako možeš da znaš kakav je zaista. Test kaže sve.
 
Evo na usb 2.0. Nisam stigao na poslu da ga probam na usb 3.0

32GB1.JPG
 
To je cached. Read mozda i moze 30.

Pusti 4GB test, 5X da radi. Ako imas preko 16GB ni to nece biti realno :(

Trebalo bi da se prebacimo na Anvil-ov app. Covek je uradio FS test app bolje nego sto bi ja napisao ;)
 
Jel to ovaj test?
anvilstest.JPG
Ja sam uvek gledao kolika je brzina upisa kada kopiram neki film preko TC-a. Tu se uvek kretalo od 24-30MB/s.
 
TC po defaultu koristi cache za kopiranje, i koristi ga za externe diskove (ukljucujuci USB) ako se to dodatno ne iskljuci. Tako da ni on nije merodavan.

Ali ovo stvarno radi 25MB/s, da taj je test. Cudno da je toliko los random onda. Kao hard disk *mjau**mjau**mjau* :d
 
Piše loš aligment... To može lepo da utiče, formatiraj ga sa SDFormatter-om.
 
Nakon formstiranja sa SDF
anviltest2.JPG

Koliko bi to bilo bolje na usb 3.0?
 
Poslednja izmena:
A ovo je Cruzer ultra 32GB testiran na laptopu. Trebalo bi da je na usb 3.0 testiran mada nema plavi konektor niti SS naznaku na istom.
1GB
sandisktest.PNG
4GB
sandisktest4GiB.PNG
 
Stigao mi je kinez netac 128GB sa joybuy. Evo i linka, ako nekoga zanima, iako ga trenutno nema u tom kapacitetu (platio sam $17.9) https://www.joybuy.com/product/Netac-U903-USB-3-0-flash-drive_600002747.html

Crystal laze kao pas, naravno, realna brzina kopiranja veceg fajla je mnogo bliza ovom drugom benchmarku. Uradicu i h2testw kada mi bude zgodno, i to bi trebalo da pokaze potpunu sliku, ali apsolutno ne ocekujem ono sto sam video na joybuy customer review (postoji tamo jedan screenshot iz h2testw sa 35MB/s za ovaj kapacitet). Moja ploca je Asus M5a97 evo2 (AMD 970).
 

Prilozi

  • Netac OnlyDisk USB Device_123GB_1GB-20180903-1644.png
    Netac OnlyDisk USB Device_123GB_1GB-20180903-1644.png
    114.2 KB · Pregleda: 112
  • Netaccrystal.png
    Netaccrystal.png
    82.6 KB · Pregleda: 88
Таман ја чекам да очакиш рез из h2testw.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Evo i h2testw za Netac 128
 

Prilozi

  • h2twss.png
    h2twss.png
    54.8 KB · Pregleda: 129
За паре колико кошта ово је скроз пристојно.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Realno, skroz pristojno za te pare.
 
Ja sa Netac 64GB dobijam max 11Mb/s, testirao na dva racunara, naravno na 3.0 portovima. Tako da sam poprilicno razocaran, a isto sam ga uzeo na konto 350+ review-ova gde su ga nahvalili na sva usta.
 
To je stvarno malo. Mozda i ti da da probas formatiranje SDFormatter-om, pa ponovo test!?

Mislim da je za testiranje najcesce dovoljno i pustiti h2testw 10-15 minuta. Ostatak vise sluzi proveri ispravnosti/kapaciteta, po mom, doduse skromnom iskustvu.
Mada, evo, i ovaj benchmark koji je alfa predlozio je bio vrlo precizan (on na pocetku pokaze isti broj kao crystal, ali u nastavku pokaze stvarno stanje).

Mislim, uvek je moguce da kineska divljina prosto pakuje u stickove sta im padne pod ruku, pa neko dobije 35, a neko 10 MB/s, mada je u ovom slucaju i kapacitet razlicit (sto ne menja cinjenicu da niko ne ocekuje 11MB/s kada ga kupuje).

Inace, testirao sam svoj i na laptopu (i7 3630qm), i nema znacajnih razlika u odnosu na desktop.
 
Narucio sam na kraju Sandisk Ultra Flair 32GB verziju, presudila je domaca garancija od 5 god i to sto su brzine korektne a uz to je i metalan. Kacim testove kad stigne.
 
Momci, jel ima neko preporuku za neki jeftiniji, nista specijalno usb flash od 64 ili 128 GB, potreban je da se na njega strpaju kompresovani filmovi sa kamere, bocne u TV i da matorci to gledaju (da se ne zezaju sa dvd, ili povezivanjem kamere na tv i slicno).
Znaci, brzina nije toliko bitna (upis neka bude 10 MB/s, sasvim bih bio zadovoljan), bitno je da je dugotrajan, a i cena znaci :)
Na KP ima neki Trandscend 64 GB usb 3.1 (iako mislim da je na TV-u 2.0) za 2900 din, garancija 2 godine - da, garancija je isto bitna, posto i ako crkne, sve te filmove imam na kompu, pa cu lako ponovo da kopiram.

Ima i neki PNY od 128 GB za 3.700 din, ali bez garancije.
 
Imas od 64GB u Win Win Kingston DT106 od 64 GB za manje od 2000, garancija 5 god koliko mi se cini

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Svaki flash ce moci sequential od 10MB/s da izdrzi, ili je downright skart :)
Ja bi pre uzeo neki SanDisk Extreme/EPro sa Ali-a/ebay-a, nego ovde sa garancijom, jer toliko sam placao refurbished SanDisk od 64GB (30$ valjda).

Ali ako te brine garancija, eto gore resenja.
 
Svaki flash ce moci sequential od 10MB/s da izdrzi, ili je downright skart :)
Ja bi pre uzeo neki SanDisk Extreme/EPro sa Ali-a/ebay-a, nego ovde sa garancijom, jer toliko sam placao refurbished SanDisk od 64GB (30$ valjda).

Ali ako te brine garancija, eto gore resenja.

Mozes neki proveren link da okacis?

Mene kopka da probaj ovaj od 128gb kineski, za 20 dolara. Ionako ce biti podaci na njemu, nece se cesto nesto prebacivati na njega.
 
I moj Netac od 128GB danas stigao, ali pošto sam na poslu sutra ću okačiti testove da vidimo ima li značajnijih odstupanja u brzini kod različitih primeraka. Ako budu brzine kao kod Ria biću zadovoljan, za te pare odlično.
 
Nazad
Vrh Dno