Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

To što ti Windows piše slobodno zanemari. Pusti Crystal bench da odradi ceo test pa okači sliku :)
 
Imam problem sa Kingston G4 16gb. Pobrljavio je iz cista mira. Sad mi samo izbacuje da moram da ga formatiram da bih ga koristio ali ne mogu da formatiram zato sto mi izbacuje "The disk is write protected". Kucao na google za resenje, probao preko cmd i regedit ali i dalje isto. Postoji jos neki nacin da probam ili u vecna lovista ?
 
Jesi probao HP tool
 
Idi u cmd i probaj sa diskpart command.
 
Rece da je probao preko cmd. Taj je zavrsio svoje izgleda :D
 
Da RIP je, naročito sa delom "The disk is write protected"... :angel:
 
Mislim da je usb jos pod garancijom ako je ona 5 god. Da li ovo spada pod garanciju ili da se ne blamiram za 1000 din ? :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislim da je usb jos pod garancijom ako je ona 5 god. Da li ovo spada pod garanciju ili da se ne blamiram za 1000 din ? :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Spada, kako ne. Jedini način da se izblamiraš je da odneseš na reklamaciju, pa ti na flešu nađu best of Farma i Parovi folder.
 
Takvog kvalitetnog materijala nemam na usb :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Moj Transcend J700 OD 32 GB je posle 4 meseca počeo da zeza sa brzinom upisa, počne normalno ali posle 300-400MB brzina mu padne na 6MB/s. Pokušajte da merite sa fajlovima od bar 1GB ili bolje 2GB. drastično drugačiji rezultati.
Raklamiram ga i daju mu bez problema zamenu, uzeo sam SanDisk Ultra 32GB (naravno, doplatio razliku). Ovde je sada situacija normalna, upis ide od 25MB/s do 30 MB/s.

E, sad ono zašo sam pisao post, primetio sam uočljivu razliku kada Flash kačim preko USB 3.0 kabela i direktno u port. Kabel br.1 (kupio preko ebay) upis padne na 18 MB/s, Kabel br.2 (drugar uzeo ovde) upis je oko 21 MB/s. Da li je moguće da kablovi prave takvu razliku ?
 
Moguce je itekako, najprostiju razliku pravi duzina kabla cak. A kvalitet plus.
 
Write speed up to 50MB/s.

Fina cena doduse.
 
"Nova" 32GB verzija bi trebalo da upisuje 100 MB/s sekvencijalno (što mogu da potvrdim iz ličnog iskustva - bar dok nije crk'o). Ne znam kako bi "refurbish-ovanje" moglo da utiče na brzinu upisa.
 
Nisam verovao da mogu da budem toliki srecnik da mi crkne treci flash za 4 godine, mislim najverovatnije je crkao ali ajde da iznesem situaciju mozda neko mozda ima resenje. Sinoc je flash bio u TV odgledao film i to je to, malopre pogledam prema njemu na TV ne svetli
(inace svetli kada je prikljucen - a ne radi, treperi pri radu a ne svetli kada je izvadjen), pokusam da ga vidim iz mediaplayer-a sa TV-a, prikazuje da ga ne vidi, ubodem ga u PC samo zasvetli u trenutku konekcije i nema ga, zakacim ga na laptop-u ista situacija stim sto je registrovan u taskbaru da je prilkljucen, kada odem u win.explorer vidi sledece
Sketch.png

kada odem na dvoklik na njega, dobijam sledece
2.png
i to tako traje u nedogled....

kada odem na propertis, dobijam sledece
3.png

kada odem na desni klik pa eject sve odradi kako treba.
JF_Format_Tool ga ne vidi, TranscendElite isto,

pen format, ga vidi kao G i kada mu kazes format on kao radi (penformat) a flash nece da mrdne i to tako traje u nedogled
4.png

Ima li sanse da ovaj moj TRANSCEND Flash 32GB JetFlash 700 TS32GJF700 se ikako povrati jer mu bi iz cista mira, sto bi narod rekao ni "orao ni kopao"?
 
A da ga zamenis u garanciji?
 
Ono sto sam primetio, posle restarta laptop flash vidi kao USB drive,
3 - Copy.png
a ako ga izvdim pa vratim (sve to radi kako treba) onda ga vidi kao G kao sto je u gornjem postu u drugom skrinu.
Sto se tice gurua, ne vidi ga uopste
Sketch.png
Jedino ga penformat registruje ali samo to jer kada mu kazem da ga formatira on pocne da radi ali flash ne trepce.

Zeha@ bilo bi lepo kada bi moglo da se zameni posle isteka garancije....a pre njega sam imao J700 koji je crko posle 40dana i dobio sam ovaj u zamenu, tacno je 4 godine kod mene kao da je programiran da crkne, da sam ga nesto stalno ganjao pa da kazes razgazen ali ne, jedino sto je znao da ostane u TV-u po nekoliko dana, jedino ako je to razlog jer on svetli nonstop kada je ukljucen a kada radi treperi.
Imam KINGSTON DataTraveler II 101 8GB iz 2009.g. sta god da mu radisa nema greske kod njega.


Nisam ocekivao ovo da mi se desi niti sam razmisljao u tom pravcu, sta je danas pristojno od flash-eva a da nije preskupo ne zbog cene vec.... da li ici na 32GB ili 64GB ili pak ici na neki externi HDD, sta je pametno?
Sta vredi od flash-eva a sta od ex. HDD?
 
Poslednja izmena:
Sa ovim drugim bices zadovoljan.
 
Da li ima razlike izmedju 32GB i 64GB, mislim na brzinu i kvalitet samog flash-a?
 
Samo usb3.0 i to oni pravi (vrzi/srednje brzi) ima smisla kupovati od 64GB, a 32GB max mogu usb2.0
 
Nisi mi jasan?
da li http://www.eponuda.com/usb-memorija...xs3-64g-usb-3-1-crni-usb-memorija-cena-369067
i ovaj od 64GB http://www.eponuda.com/uporedicene?ep=DTR30G2+
spadaju u krstene 3.0 ili satro krstene, svestan sam da na trzistu ima skarta koliko ti dusa iste, ovo je strasno pisu jedne brzine a u praksi nema veze sa vezom ili jedno mesec dana tera po deklaraciji i onda obori nekoliko dana pa crkne (iz mog iskustva), sto se tice ovog Kinga gumenog imao sa prethodni model koji je ziveo brzo i tako zavrsio, mislim radio kako je deklarisan jedno mesec dana i mulo, citajuci po netu videh da na veliko hvaljeni Sandisc Extreme na nasim prostorima, poceo da se prodaje refabrikovan, sta dalje misliti o trzistu flash memorije, zato pitam za ova dva znam da postoje i drugi koji po cenama mogu skoro da pariraju SSD-ovima ne zalazim u tu kategoriju.
 
Sada sam ponovo ukljucio i VASKRSO, dokle ne znam, da li neko ima ideju sa cime da ga formatiram ako je do toga?
 
citajuci po netu videh da na veliko hvaljeni Sandisc Extreme na nasim prostorima, poceo da se prodaje refabrikovan, sta dalje misliti o trzistu flash memorije, zato pitam za ova dva znam da postoje i drugi koji po cenama mogu skoro da pariraju SSD-ovima ne zalazim u tu kategoriju.

Za sam predlog flasha: ako gledas cene sa tih ePonuda linkova, bolje poruci SanDisk Extreme CZ80/CZ88, od sinceretytrading-a na eBayu, slicne su cene a mnogo bolje ce raditi.

Da kupujes u Nemackoj, Austriji, Americi, JK, ja bi rekao slobodno uzmi refurbished. Uvazili bi garanciju, a nisu to diskovi kojima je flash los, nego neki delic samo. A primetno bi bili jeftiniji.
Kod nas - zaboravi na to, sa KPa nema nista od garancija za njih (jer oni sigurno uzimaju sa eBaya/GB/AE, gde im na refurbished robu tesko da ce uvaziti garancije bilo kakve), a prodavnice... nix od toga :)
Inace, ako imas dobar USB3 kontroler, i na 32GB se odmoris ako je bolji USB stik.

Ubacio sam X25-E u USB3 kuciste, jeste samo 32GB (i daleko je od flasha, jer je veliki kao 2.5" externi HDD jelte ;)), ali MILINA koliko brze i film kopira. (p.s. nema tako brzo flasha jos uvek!)
 
Vidis alfa, ti meni dajes ideju za sta da iskoristim svoj Crucial M4 od 128GB.
Mgao bi na njega da snimam filmove na LCD-u ili kao sto i ti koristis, da bude vece skladiste za filmove u tv.
Jedina mana je sto bi to moralo da visi pored tv... skuplja prasinu, bude pomerano ... nekako mi ne deluje prakticno.
 
Duzi USB kabl i bude unutra. Ja sam tako sredio kod mojih TV.
 
Da li postoji neki fleš koji se izdvaja po pitanju pouzdanosti?

Potreban je neki od 16gb, najvažnije je da je pouzdan, a tek posle toga da nije mnogo spor i da ima neku zaštitu. Koristio bi se za obračun plata, gde se deo posla radi kući a deo na poslu.

Video sam ove, ali blage veze nemam koji su pouzdani:
https://www.regard.ru/catalog/tovar174546.htm
https://www.regard.ru/catalog/tovar88221.htm

Na tom sajtu postoji veliki izbor pa ako znate neki recite :)
 
Nazad
Vrh Dno