Šta je novo?

US Mail --> Serbia

magick

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.01.2001
Poruke
5,202
Poena
770
Nisam bio siguran gde ovo da postujem, pošto se nigde ne uklapa, a stvarno mi je potrebna pomoć pa molim za razumevanje.

Elem, neki ljudi iz Kanade treba da mi nešto pošalju ovamo pa me zanima da li neko ima iskustva sa takvim stvarima i kakva je procedura sa carinom. Jedni kažu da siže regularno na poštu, gde možeš da podičneš, a drugi pak pričaju o nekakvom Surčinskom Aerodromu i špediterskoj službi. Da li je neko već primao ovakve pošiljke? Maršale, kako je tebi stig'o CPU?

Raspitao sam se kod DHL-a i cena je bezobrazna ( ~ 10000 din. ). Verovatno će ići regularnom poštom, koliko je to bezbedno?
 
magick je napisao(la):
Raspitao sam se kod DHL-a i cena je bezobrazna ( ~ 10000 din. ). Verovatno će ići regularnom poštom, koliko je to bezbedno?

Kad si vec spomenuo DHL, jedno najobicnije pismo od Nemacke (Berlin) do Beograda kosta blizu 100 eureka!
Da deru, deru.

P.S. Ne mogu ti pomoci, al reko' bar da iskritikujem DHL! cheers
 
magick je napisao(la):
...da li neko ima iskustva sa takvim stvarima i kakva je procedura sa carinom.

Samo ne rece ti o kakvim stvarima je rec, ali u krajnjem slucaju nije ni vazno!
Spediterske sluzbe koriste samo pravna lica, sto ti verovatno nisi!
Ako je nesto lomljivo u pitanju ne preporucujem postu, pogotovo nasu (pa oni su najobicnija stoka - bacaju pakete kao da je u njima slama!FX )
Posta iz Sev. Amerike dolazi avionom preko Surcina i kao takvu carina ima pravo da zadrzi dok ne pozove primaoca da je otvori ,da bi se ustanovilo da li ista podleze placanju carine, sto pak i ne mora da se desi - SELEKTIVNA SRECA!
U svakom slucaju najbolje bi bilo kada bi imao nekog da ti prenese istu (sto opet ne garantuje nista:( , ali je daleko sigurnije)!

Srecno!

P. S. Da nije mozda u pitanju PARHELIJA!!!!:) :wave;
 
Re: Re: US Mail --> Serbia

Aponen je napisao(la):
Ako je nesto lomljivo u pitanju ne preporucujem postu, pogotovo nasu (pa oni su najobicnija stoka - bacaju pakete kao da je u njima slama!FX )

E kad si i ti rekao ovo!
Bash sam danas bio u posti da jednom decku sa benchmarka posaljem VS .net. Odem tamo lepo upakujem i jos onu glupacu FX boom pitam lepo dal treba da napisem negde da je lomljivo. Ona rece u stilu, posto saljes kao vrednosno "pismo" (a oni sve ispod 2,5 KILA tretiraju kao pismo???boom ) to ne treba da pises jer kao ta naznaka ne ide na pisma. Ja reko dobro, a ona uze lepo one CDove i sa jedno 3 metra ih sibnu iz sve snage u nekakvu korpu sa pismima. E, kad je tad nisam OBESIO!!!! Ako su se slomili neki CDovi sad ispade ja grbav!!

Glupaca, glupa! E kao da su bogovi tamo, lakira nokte, sva je fina i onda kao baca trojke sa mojim diskovimA!!! boom FX

E bash su stoka!


Pozdrav!

P.S. Odoh ja da mi presade kosu, posto ovu izgubih danas....u posti...... e da vam ispricam sta je danas jedna postanska sluzbenica uradila sa mojim diskovima.........:D
 
Ne znam sta da ti kazem prijatelju, kada sam citao ovaj tvoj post nisam bio siguran da li da se smejem ili da placem! (e j**i ga, nema onog zbunjenog smajlija!)

P. S.
Jedino ti ostaje da :cool: i presadis kosu (samo nemoj rasad da ti uzimaju sa pogresnog mesta!) :D :D :D
 
magick je napisao(la):
Nisam bio siguran gde ovo da postujem, pošto se nigde ne uklapa, a stvarno mi je potrebna pomoć pa molim za razumevanje.

Elem, neki ljudi iz Kanade treba da mi nešto pošalju ovamo pa me zanima da li neko ima iskustva sa takvim stvarima i kakva je procedura sa carinom. ...........................


Znaci, stize Parhelia........ :)

Danas su valjda usvojili nekakav propis ili dopunu zakona o carini .........
Uglavnom, poentaje da se roba za domacinsto i licnu upotrebu u vrednosti do 3000$ carini po jedinstvenoj stopi od 10% u odnosu na vrednost.

Dakle, za nesto vrednije, posiljaoc bi trebao da ti to posalje ovamo u Beograd preporuceno, sa osiguranjem i jos avionom da bi stiglo na Surcin.
Tamo te "carina pozove", tj. posta u okviru koje je carina, zatim carinik otvori paket pred tobom, ili je vec otvoren.... (je*i ga, yuga) i onda ti odrezu carinu. Kako ne bi dolazilo do nekih konfliakta, najbolje je da posiljaoc prilozi ozbiljan racun iz radnje u kojoj je roba kupljena, a i nije zgorega poneti neke casopise (strane) iz kojih se jasno moze videti cena, po mogucstvu na deset mesta. Uglavnom, jos uvek je sve individualno i zavisi od carinika........ Pravo zalbe je zagarantovano, ali tek kad stignes kuci..... >:)
 
Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

luka.l je napisao(la):
E kad si i ti rekao ovo!
Bash sam danas bio u posti da jednom decku sa benchmarka posaljem VS .net. ............................................
.....................................................................
......................................................................
Pozdrav!

P.S. Odoh ja da mi presade kosu, posto ovu izgubih danas....u posti...... e da vam ispricam sta je danas jedna postanska sluzbenica uradila sa mojim diskovima.........:D




Ako je to sto saljes lomljivo, tvoje je da to zapakujes u kartonsku kutiju, i ako su diskovi u pitanju, osiguras diskove izmedju dodatnih kartona..... Tako se svuda radi...... Tu nema pomoci, sta mislis, kako tek ta "pisma" izbacuju iz postanskih vagona u dzakovima, na ona kolica sto nose postu.....
 
Re: Re: US Mail --> Serbia

Mica je napisao(la):
Danas su valjda usvojili nekakav propis ili dopunu zakona o carini .........
Uglavnom, poentaje da se roba za domacinsto i licnu upotrebu u vrednosti do 3000$ carini po jedinstvenoj stopi od 10% u odnosu na vrednost.

To je bas lepa vest!:)
Sada mogu da se dogovorim sa prijateljima da mi posalju onu DELLovu kombinaciju (P4 na 2GHz na nekoj 845xx ploci, sa 256GB RAMa, hardom od 30GB, ....., crn XX inch monitor, crno kuciste) koja se reklamira na DSFu, i to za 799 Ojra, jos plus 10% carina, to mu dodje nekih 880 Evropljanina, ajd da kazemo 900 :) , u odnosu na cene kod nas VELIKA usteda, MALO LI JE NA OVU BEDU!!!:D

:wave;

P. S. To luka.l - we can call you curly!:D
 
Re: Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

Mica je napisao(la):
Tu nema pomoci, sta mislis, kako tek ta "pisma" izbacuju iz postanskih vagona u dzakovima, na ona kolica sto nose postu.....

Ma, ali da ga ona zafrljaci sa 3 metra u neku kutiju nije isto kao i kad to sa gomilom papira upadne u neku vrecu!
U ostalom, neka se slomi u vozu, al' ko je ONA da se tako bahato ponasa!

Pozdrav! cheers
 
Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

Aponen je napisao(la):
To je bas lepa vest!:)
...koja se reklamira na DSFu, i to za 799 Ojra, jos plus 10% carina, to mu dodje nekih 880 Evropljanina, ajd da kazemo 900 :)
Da nisi mozda malo zaboravio poreze ??? :D
 
Re: Re: Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

luka.l je napisao(la):
Ma, ali da ga ona zafrljaci sa 3 metra u neku kutiju nije isto kao i kad to sa gomilom papira upadne u neku vrecu!
U ostalom, neka se slomi u vozu, al' ko je ONA da se tako bahato ponasa!

Pozdrav! cheers


Ona je njeno velicanstvo, nadrndana salterska sluzbenica, "dremus pauzus" na latinskom, i jedini lek za to je primena sile proporcionalna njenom bezobrazluku......
 
Nemar sa posiljkama nije samo nasa specijalnost. I ljudi u SAD se cesto zale da im stvari ne dolaze (postom) citave, al` tamo je s ticajem okolnosti to cest nacin transporta (lomljivih stvari). U svakom slucaju treba racunati na to i dobro zapakovati...

Elem, kumasinu mi je preko poste nas drugar iz SAD (iz jedne hardwerske firme), u 2 razlicita paketa poslao intelovu plocu (intel 810) sve sa celeronom i ecc sdram-om, rezac sony8x, hd maxtor, i jos par sitnica. Rezac i ploca su dosli ok (u pitanju je klasican paket, nije placeno nesto mnogo, posto je drugar ove stvari obelezio kao pokvarene), medjutim kada smo otvorili maxtor samo sto nisam ubio nekog: Ivica kucista hd-a (od celika) je bila tako savijena ko da ga je neko cekicem jako udario, a plastika konektora za napajanje je bila polomljena. Sva sreca sami konektori su bili ok, i uspostavilo se da je hd sasvim ok (evo radi vec godinu i kusur bez problema). Izgleda da je carinicima hd ispao kada su otvorili zastitnu kesu (sa vazdusnim jastucicima), koja je bila veca od hd-a i nekoliko puta obmotana (da bi stitila!).

Hocu da kazem da ako je hrdware u pitanju mislim da je bitno da se preskoci originalno pakovanje, ako ne zeli da se plati puna carina.

Inace, burazer mi iz britanije cesto posalje u paketu (za koji ne placam nista, posto on sve plati) kosulje, do 5-6 cd-ova i slicne sitnice. Papirce me saceka u sanducetu, i onda sa licnom kartom to podignem u svojoj posti (ne moram da idem na centralnu)

U svakom slucaju, ako je nesto vrlo delikatno (a ide preko poste), mozda bi trebalo konsultovati one koji rade u centralnoj (zeleznicka stanica - bgd) posti.

DHL-om mi (od administracije jedne njihove ustanove) je stigla papirna dokumentcija u vreme kad mi je trebala americka viza, i stvarno je bilo brzo (tri dana pre toga me njihova sekretarica nazvala i rekla da je poslala). Oni su placali, pa mi nije bilo uopstte bitno.

Kada su mi bile potrebne neke od (bio)hemijskih supstanci (vrednost od par hiljada $), koje moraju da se transportuju na suvom ledu (cvrsti CO2, -70C), onda sam sacekao da neko od nasih dolazi u bgd, pa mi je rodjaka predala paket od stiropora (koji je i izolacija) na surcinu.
 
Re: Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

drapin je napisao(la):
Da nisi mozda malo zaboravio poreze ??? :D

880*1.2=900*1.2-20*1.2=1080-24=1056 Ojra (kakav sam ti ja matematicar!ctp; )

Ajde da vidimo ko u zemlji Srbiji nudi ovakvu konfiguraciju po ovak'oj ceni! :p :(

P. S.
Pa jos ako uzmemo da dobijas legalni Win XP, i po koji sitan programcic (ako je to nekome ovde vazno, a sto ne bi i bilo!?)
 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

Mica je napisao(la):
Ona je njeno velicanstvo, nadrndana salterska sluzbenica, "dremus pauzus" na latinskom, i jedini lek za to je primena sile proporcionalna njenom bezobrazluku......


UH! A nekome sam dao tu knjigu, i nikad je vise nisam video.....:( Bash je bila dobra. Uboli su ih ali sve!

Pozdrav! cheers
 
I americka i kanadska i manje vise sve poste na svetu (pa i nasa) su iste, da se ne zanosite previse...

Napolju niko normalan ne salje postom nista sto nije od papira. Za kabastije stavri se obicno koriste spedicije (koje imaju "svoje" puteve), a za manje stvari se koriste UPS, TNT, DHL i slicna civilizacijska dostignuca.
Mada sam imao slucajeva da su proizvodjaci nekih uredjaja iz USA imperativno zahtevali da mi isporuce posiljku od oko 150kg iskljucivo DHL-om, inace odbijaju da priznaju garanciju !!! Jedva smo se nekako nagodili, nakon dugih pregovora, oko jednog speditera koji se njima cinio dovoljno pouzdan a meni dovoljno jeftin...

DHL naravno i kod nas koriste svi, ne samo pravna lica, sto neko rece. Posto ga redovno koristim, da korigujem netacne tvrdnje, posiljka dokumenata od 1kg za evropske destinacije je oko 3000din. Jednom sam slao za Bliski Istok, ispalo me oko 4500din.
Za tehnicku robu je naravno skuplje. Iz Londona sam pre nekih mesec dana primio plocu (velicine MBoard-a, ali nije za PC :( vec neki terminal), kostalo me oko 5000din, placeno ovde kao prepaid.

Sve u svemu, morate da shvatite da ne moze i da ...radite "ono" i da vam...ma znate vec sta...:p
To sto je nesto u Americi jeftinije mozete u 99% slucajeva da okacite macku o rep, to sljaka samo ako imate nekog da stavi u torbu i donese, po mogucstvu i da ne stavi doticnu torbu u skener na aerodromu, if you see what I mean...:)

Sve ostale kombinacije su ili krajnje rizicne ili skupe.
 
Mogu reci da sam ja zadovoljan. Kada mi je rodjak slao neke pakete iz USA - stigli su mi na gajbu i niko me nije cimao sa carine i sve je vec bilo placeno [sto naravno zavisi od posiljaoca], znaci nema nikakvih problema oko toga.
 
Re: Re: US Mail --> Serbia

Aponen je napisao(la):
Samo ne rece ti o kakvim stvarima je rec, ali u krajnjem slucaju nije ni vazno!
Spediterske sluzbe koriste samo pravna lica, sto ti verovatno nisi!
Ako je nesto lomljivo u pitanju ne preporucujem postu, pogotovo nasu (pa oni su najobicnija stoka - bacaju pakete kao da je u njima slama!FX )
Posta iz Sev. Amerike dolazi avionom preko Surcina i kao takvu carina ima pravo da zadrzi dok ne pozove primaoca da je otvori ,da bi se ustanovilo da li ista podleze placanju carine, sto pak i ne mora da se desi - SELEKTIVNA SRECA!
U svakom slucaju najbolje bi bilo kada bi imao nekog da ti prenese istu (sto opet ne garantuje nista:( , ali je daleko sigurnije)!

Srecno!

P. S. Da nije mozda u pitanju PARHELIJA!!!!:) :wave;


Da razjasnimo par stvari: roba koju naši građani primaju iz inostranstva ili sa sobom donose radi lične upotrebe a čija vrednost ne prelazi 100 usd NE PODLEŽE plaćanju carine i drugih dažbina pa prema tome sve što vam neko pošalje i što košta uključujući i shipping do 100 dolara podižete u pošti ili kako već stiže bez plaćanja. Sve što je vrednije od toga a do 3000 USD podleže plaćanju carine i to po jedinstvenoj stopi od 15% (još uvek, videćemo šta će da urade ovih dana u skupštini sa tim izmenama carinskog zakona). Kad lepo obračunate 15,5% dodajte još i 20% poreza i nešto istno troškova (140 + 70 dinara) i to je to.

Što se DHL-a tiče, savetujem izbegavanje te kompanije koja je pre svega nešto najbezobraznije što može da se zamisli. Od tih courrier-a ima i UPS (United Parcel Service) svoju ispostavu ovde tako da vam iz inostranstva mogu slati i preko njih.
 
Samo da kazem da postoji mogucnost da ti se stvar "zagubi" a posta je duzna da ti nadoknadi samo ono sto si naveo kao stvarnu vrednost paketa. Ako navedes pravu stvarnu cenu, onda transport ispadne neverovatno skup (bas kao i kod DHL-a), a ako ne rizikujes gubitak, sto je realna opcija.
 
Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

giovanni je napisao(la):
Što se DHL-a tiče, savetujem izbegavanje te kompanije koja je pre svega nešto najbezobraznije što može da se zamisli. Od tih courrier-a ima i UPS (United Parcel Service) svoju ispostavu ovde tako da vam iz inostranstva mogu slati i preko njih.
Radim vec godinama iskljucivo sa DHL-om i kao firma i privatno, i nemam dovoljno reci pohvale za njih: efikasnost, poslovnost, usluznost, pouzdanost...jednostavno nemaju manu.
To sto njihove usluge nekome izgledaju skupe, to je posledica naseg ekonomskog stanja, njihove cene su u celom svetu iste (spomenuo sam u prethodnom postu slucaj posiljke iz Londona, prepaid placene ovde, provereno ista cena i da je posiljalac platio u Londonu).

I UPS i TNT imaju svoje toboz "predstavnike" ovde, ali ne u vlasnistvu kompanije, nego je neko samo osnovao privatnu domacu radnjicu koja ima ugovor sa kompanijom da ovde distribuira posiljke.

Jednom mi se desilo da se neko zeznuo i poslao mi posiljku UPS-om. Nedao vam Bog takvo iskustvo: nakon nedelju dana iscekivanja, urgiranja, trazenja i gluvih telefona, na kraju su me zamolili da li bi mogao sam da dodjem do njih da uzmem postu jer su im se pokvarila kola ili tako nesto. Odem ja na datu adresu, ono neki privatan stan, opsti haos, posiljke razbacane po kujini, kupatilu i spajzu, nekako su uspeli da je nadju nakon pola sata preturanja...
TNT se pojavio pre par meseci, nesto deluju kao profesionalno, donose bogate prospekte o svojim uslugama, nude ugovore o saradnji, cak su i nesto jeftiniji od DHL-a...al' jednostavno nemam poverenja...ne menjam tim koji pobedjuje.
 
drapin je napisao(la):
DHL naravno i kod nas koriste svi, ne samo pravna lica, sto neko rece.

Nisam rekao da DHL koriste samo pravna lica, vec da speditere koriste pravna lica! Sto volim ovakve pametnjakovice!!!FX

Spediter = carinski posrednik.

DHL > spediter, oni su i transporteri, kuriri i spediteri.

...a drugi pak pričaju o nekakvom Surčinskom Aerodromu i špediterskoj službi.

Iz ovoga sam ja razumeo da magick govori o situaciji kada je roba vec stigla na Surcin, pa mu onda treba spediter, pa sam skladno tome i odgovorio!

:cool:
 
Re: Re: Re: US Mail --> Serbia

giovanni je napisao(la):
...................................Sve što je vrednije od toga a do 3000 USD podleže plaćanju carine i to po jedinstvenoj stopi od 15% (još uvek, videćemo šta će da urade ovih dana u skupštini sa tim izmenama carinskog zakona). ................................


Pa bilo je juce na svim vestima, pogotovo "poslovnim" da su usvojili izmenu tog zakona, tj. spustili na deset posto carinu...
 
Prvo želim svima da se zahvalim na odgovorima, dosta ste mi pomogli. A sada da dam malo više detalja. Prvo nije Parhelia u pitanju, to sam već jednom rekao u nekom drugom threadu, a drugo stvar uopšte nije nova već je kupljena kao polovna preko Ebay-a.

Daklem stiže mi polovna matična ploča koja je kupljena tamo preko Ebay-a i plaćena kreditnom karticom, tako da nisam siguran da postoji račun. Uostalom šta bi bilo da mi čovek šalje svoju staru ploču? Radi se o Dual ploči sa i840 čipsetom, što znači da se tako nešto odavno ne proizvodi i ne prodaje, a u svoje vreme je koštala prilično ( bar $500 US ). Kako ja sada to da provučem a da me carina ne odere?

Mislio sam da mu kažem da unutra priloži pismo u kome se kaže da mi, eto, šalje svoju staru matiču ploču koja njemu više ne treba, a da će meni sigurno obavljati posao. Nije loša ideja i da kao navede da je malo defektna, tj da joj ne radi ovo ili ono i da se ponekada sama od sebe restartuje. :) Uopšte, kako ja našem glupom cariniku da objasnim da je i840 čipset zastarela stvar i da se takve ploče odavno ne proizvode i ne prodaju, odnosno da je to polovna roba? Zamisli lika pogleda negde koje su cene slicne robe i kaže da prosečna Dual Xeon ploča danas košta oko $500-$700!!! Pa šta da mu čovek onda radi? FX

Pitanje za DS9: kako je to taj vaš drugar obeležio komponente kao pokvarene?

Ploča je plaćenja $200 USD pa me zanima šta mi je činiti i koliko bi iznosili troškovi u kom slučaju. Da li da regularno prijavimo vrednost robe i time se zaštitimo od eventualnih oštećenja i zagubljivanja pošiljke ili pak navedemo vrednost ispod $100 i time pokušamo da izbegnemo carinu i komplikacije. Koliko bi me okvirno izašlo kada bi prijavili stvarnu vrednost, a koliko ovako? Mislim da će ploča teško proći tek tako pošto je zaista ogromna, 30cm x 30cm, a njena kutija je još veća ( ~ 40cm x 50 cm ). Šta mi je činiti?
 
Pa pazi ako je 200$ plus shipping, na to placas carinu, valjda je taj 10-15% koliko kazu ovde na forumu.
Ako ti ne carinu za cenu, ili ako je taj ko ti je poslao stavio da je manja od 100$ ili je nije stavio uopste, postoji mogucnost da je stave na vagu i mere, jedino sto ne secam tacno kako se tada tarifira.
Na kraju uvek mozes da odstampas ebay html kao neki racun ili nesto slicno pa da im to pokazes.
Pretpostavljam da ces moci da ih ubedis da je zastarela (kako ti to kazes, jedino ne znam sta ce ti onda zastarela oprema :D ) posto i na ploci i na kutiji najverovatnije pise godina proizvodnje.
Inace sam opusteno, imas 4. mogucnost:
1 zvace te u surcin
2 u postu kod zel. stanice
3 u tvoju postu da preuzmes paket i eventualno platis carinu i nekih 100tinak dinara posti
4 donece ti postar na vrata i platices njemu tih 100tinak dinara
Jedino ako su 1 i 2 gledaj da odes sto pre da ne bi placao lezarinu.

Inace bih ti preporucio DHL za ubuduce (ako ti stize nesto lomljivo) a i manje se zajebavas oko svega, jedino sto je malo skuplje.
E da, video sam par puta po Beogradu kamioncice FedEx-a http://www.fedex.com/yu/ pa bi mogao da se raspitas i kod njih posto su odlicni.
 
Sto se DHL tice i njihove cene. Uzmes lepo parice i kupis jedan veci limeni kofer (oni ko u filmovima kad nose pare) i lepo spakujes plocu u njega i mozda i ustedis 50-tak $?? Ko zna!

:D

Pozdrav!
 
magick je napisao(la):
........................................matična ploča koja je kupljena tamo preko Ebay-a i plaćena kreditnom karticom, tako da nisam siguran da postoji račun. Uostalom šta bi bilo da mi čovek šalje svoju staru ploču? Radi se o Dual ploči sa i840 čipsetom, što znači da se tako nešto odavno ne proizvodi i ne prodaje....................................................................................................................................................


Jedan moj drugar je vec par meseci pokusavao da proda takvu plocu, i to mislim da je bila original Intel.
Koristio ju je za Digisuite........ Trazio je oko 300 DEM, i na kraju je prodao nekom klincu za 150 maraka mislim.....

Inace, uzeo je Dual Athlona sa dva, milsm da su MP 2000 procesora.....

:)

Pozdrav........
 
DusaN je napisao(la):
Pa pazi ako je 200$ plus shipping, na to placas carinu, valjda je taj 10-15% koliko kazu ovde na forumu.
Ako ti ne carinu za cenu, ili ako je taj ko ti je poslao stavio da je manja od 100$ ili je nije stavio uopste, postoji mogucnost da je stave na vagu i mere, jedino sto ne secam tacno kako se tada tarifira.
Na kraju uvek mozes da odstampas ebay html kao neki racun ili nesto slicno pa da im to pokazes.
Sva sreća da sam sačuvao taj HTML kao web archive for email ( *.mht ) i imam ga ovde, ali to je skroz glupo, mogao sam tako da im podmetnem i neku desetu stvar ili da se poigram u nekom Web editoru ili PhotoShop-u.
Pretpostavljam da ces moci da ih ubedis da je zastarela (kako ti to kazes, jedino ne znam sta ce ti onda zastarela oprema :D ) posto i na ploci i na kutiji najverovatnije pise godina proizvodnje.
Pa nisam baš siguran za godinu proizvodnje, a i mislio sam da mi je ne šalju u njenojn originalnoj ambalaži da ovi stvarno ne istripuju da se nova. Što se tiče ubeđivanja, nisam baš siguran da carinika možeš da ubediš u bilo šta osim ako nemaš mnogo jake argumente ( €, $, £, i.t.d. ). :) :(
Inace sam opusteno, imas 4. mogucnost:
1 zvace te u surcin
Ako prijavimo pravu vrednost ( 0 ) ili ako je carina uzme na zub, verovatno 'oće i to je najmanji problem. Možda i bolje da je odmah tamo preuzmem nego da pustim ovim našima da je vucaraju i skladište kojekuda.
2 u postu kod zel. stanice
Ne verujem, jer bi je slali avionom. Jel' uvek sve pošiljke stižu na tu poštu il' se raznose po lokalnim? Mislim da je više verovatno pod 1 ili 3.
3 u tvoju postu da preuzmes paket i eventualno platis carinu i nekih 100tinak dinara posti
To bi bilo super, ja sam na to i računao.
4 donece ti postar na vrata i platices njemu tih 100tinak dinara
E to bi stvarno bilo super, al' ako uzmeš u obzir dimenzije paketa ( 40 x 50 cm ) čisto sumnjam. :D
Jedino ako su 1 i 2 gledaj da odes sto pre da ne bi placao lezarinu.
Ma doleteću do Surčina, ako treba, a železnička stanica mi je blizu.
Inace bih ti preporucio DHL za ubuduce (ako ti stize nesto lomljivo) a i manje se zajebavas oko svega, jedino sto je malo skuplje.
Malo skuplje!?!?!?!?! Pa čoveče u DHL-u mi traže 10000din za tu pošiljku, a njima tamo skromnih 200 kanadskih dolara odnosno istih tih 0 USD.
E da, video sam par puta po Beogradu kamioncice FedEx-a http://www.fedex.com/yu/ pa bi mogao da se raspitas i kod njih posto su odlicni.
Pogledaću, mada je sve to dosta skuplje od obične pošte.
 
magick je napisao(la):
mada je sve to dosta skuplje od obične pošte.

Sta da se radi. Rizici su sledeci, stavis malu vrednost, mala ti je carina, ali ti onda verovatnoca da ce ti ploci nesto faliti neverovatno raste.
Druga varijanta ti je DHL i ostali ctp; koze koji su skupi al' znas da ti je ploca safe, mada, ipak za te pare si mogao i ovde da je kupis (pod uslovom da je bilo).

Sve u svemu, svodi se na to da moars nesto da platis.

P.S. Jel hoce neko samnom da bijemo onu sto mi je bacila diskove? ;) :D :D


Pozdrav! cheers
 
Aponen je napisao(la):
Nisam rekao da DHL koriste samo pravna lica, vec da speditere koriste pravna lica! Sto volim ovakve pametnjakovice!!!
Znaci bas volis sam sebe ! :D
Jer kako god jezicki okrenes nisi u pravu...rekao si:
Spediterske sluzbe koriste samo pravna lica, sto ti verovatno nisi!
- sto ni po tvojoj definiciji pojma jednostavno nije tacno !

(Koliko sam samo desetina puta uvozio uredjaje za licnu upotrebu na sopstveno licno ime i prezime i uvek davao spediteru da sve formalnosti zavrsi, ja samo dodjem da platim racun i uzmem robu...)
 
drapin je napisao(la):
Znaci bas volis sam sebe ! :D
Jer kako god jezicki okrenes nisi u pravu...rekao si:
- sto ni po tvojoj definiciji pojma jednostavno nije tacno !

(Koliko sam samo desetina puta uvozio uredjaje za licnu upotrebu na sopstveno licno ime i prezime i uvek davao spediteru da sve formalnosti zavrsi, ja samo dodjem da platim racun i uzmem robu...)
E ajde majke ti reci kol'ko si plaćao te špediterske usluge i koliko bi mene izašlo za ovu moju ploču?
 
Nazad
Vrh Dno