Šta je novo?

Uredjaj na koji mogu da povezem slusalice za pc i 2.1 zvucnike i da kontrolisem jacinu zvuka?

glavudza

Zapažen
Učlanjen(a)
07.09.2023
Poruke
12
Poena
4
Pozdrav ljudi potrebno mi je nesto sto bih drzao na stolu negde na sta mogu da povezem slusalice i zvucnike sa racunarom i da tu kontrolisem jacinu zvuka uz pomoc nekog noba ili nekog dugmeta, vidim da se ovde dosta prica o raznim uredjajima (dac, amp, zvucne karte)
jako se slabo razumem u tu vrstu opreme. Mozda bi mi radila posao i zvucna karta i amp i dac al pojma nemam koji i kakav....

Hvala u napred.
 
Ja da sam na tvom mjestu potrazio bi neki budget TOPPING ili SMSL DAC sa pojacalom za slusalice
 
Или повољније звучна карта асус у7 мк2.
 
Hvala na brzim odgovorima svima, video sam ovaj asus ali nisam bio siguran dal je to to sto mi treba, da napomenem da trenutnoi imam microlab fc 330 i planiram da uzmem neke audiotehnikine sluske verovatno MX20 a mozda i neke malo bolje. Ovo sve pisem jer nisam siguran dal su fc 330 aktivni ili pasivni i dal se uklapaju sa na primer ovim M-audio pojacalom ili sa tom asus kartom.
 
Ne zelis Asus, nas je zavrsio u kanti za smece i to na opste zadovoljstvo sina i mene...
 
Ne zelis Asus, nas je zavrsio u kanti za smece i to na opste zadovoljstvo sina i mene...
Iskreno da kazem ne bi da ispadnem nekorektan, al kad sam video da na yt samo mi i rusi i po neki indus cini mi se rade review za tu spravu bio sam rezervisan dosta :D

A sto se tice ovog koji ste vi predlozili da li mi treba jos neki kabl ili neka medju sprava da bih povezao sve to sa racunarom ?
 
Lepo od tebe ali nema potrebe za persiranjem :)
Dobijas usb kabl koji ubodes u komp i to je to.
Zaobidji yt i clanke jer vecina su placeni botovi.
Odes na Thomann, Amazon, eBay i citaj sta pisu korianici, tu imas najmanje placenih botova.
M Audio je entry klasa koja ti daje max za dati novac.
Imam Audient id4 koje je i do 4x skuplji, ali ne daje toliko vise + kvalitet plastike bolji kod M.
Moze ti biti bitno, M gura bez problema 250 oma sluske.
 
Lepo od tebe ali nema potrebe za persiranjem :)
Dobijas usb kabl koji ubodes u komp i to je to.
Zaobidji yt i clanke jer vecina su placeni botovi.
Odes na Thomann, Amazon, eBay i citaj sta pisu korianici, tu imas najmanje placenih botova.
M Audio je entry klasa koja ti daje max za dati novac.
Imam Audient id4 koje je i do 4x skuplji, ali ne daje toliko vise + kvalitet plastike bolji kod M.
Moze ti biti bitno, M gura bez problema 250 oma sluske.
Sad sam negde video da moraju biti aktivni zvucnici da bi radili sa tim m-audio uredjajem ovi moji su pasivni aktivan je samo vufer
zapravo prodavac mi je rekao da ne bih mogao da povezem te zvucnike koje ja imam nego da mi trebaju aktivni zvucnici, sta ti koristis sa tom kartom

DukeLander?​

 
Prodavac je u pravu, trebaju ti aktivni ili pojacalo izmedju sa pasivnim.
Sa kartom su probani Kali LP-6 i trenutno su IK Multimedia iLoud Micro na njoj.
 
Prodavac je u pravu, trebaju ti aktivni ili pojacalo izmedju sa pasivnim.
Sa kartom su probani Kali LP-6 i trenutno su IK Multimedia iLoud Micro na njoj.
Kao sto rekoh uopste se ne razumem u audio opremu, kakvo pojacalo da gledam?
Malo sam istrazivao i izgleda da mi treba dac i amp zapravo, posto su mi zvucnici pasivni a vufer aktivan, jel ima neko neki savet ili link ka nekom tutorijalu kako sve to da povezem?
 
Bilo bi dobro da napišeš tačan model zvučnika i vufera
napisao je već
microlab fc 330
ovi se vode kao aktivni. u sabvuferu je pojačalo


da ne komplikujemo, treba zvučna/DAC koja pozadi ima izlaz na koji mogu da se povežu računarski zvučnici. predloženi ASUS Xonar U7 će raditi posao, pogotovo nakon instaliranja drajvera (to je potrebno pošto Windows nema ugrađenu podršku za USB Audio class 2 ili noviji). treba proveriti do koliko oma podržava U7 MK2, zbog slušalica.
doduše, ne znam da li odgovara cena €75+ u Srbiji

slušalice M20x su na 47 oma, podržane su na U7
 
Poslednja izmena:
napisao je već

ovi se vode kao aktivni. u sabvuferu je pojačalo


da ne komplikujemo, treba zvučna/DAC koja pozadi ima izlaz na koji mogu da se povežu računarski zvučnici. predloženi ASUS Xonar U7 će raditi posao, pogotovo nakon instaliranja drajvera (to je potrebno pošto Windows nema ugrađenu podršku za USB Audio class 2 ili noviji). treba proveriti do koliko oma podržava U7 MK2, zbog slušalica.
doduše, ne znam da li odgovara cena €75+ u Srbiji

slušalice M20x su na 47 oma, podržane su na U7
Hvala na savetu, cena je ok, sve do recimo 200 bi bilo ok.
Samo me i dalje zbunjuje posto od ulaza-izlaza na zadnjoj strani te asus karte a i mnogih drugih ne vidim gde bi isao sub vufer i kako bi to zapravo povezao. Da li bi in-out (jedno od ta dva) islo kroz asus karu ili mi trebaju jos neki kablovi uopste mi nije jasno.
 

Prilozi

  • IMG_20230909_010842.jpg
    IMG_20230909_010842.jpg
    217.9 KB · Pregleda: 18
FC-330 su obični računarski zvučnici. preko RCA kabla se povezuju sa izvorom stereo zvuka (u ovom slučaju Xonar U7). sami zvučnici razdvajaju zvuk na satelite (levi i desni) i subwoofer.

znači, na Xonar U7 staviš RCA na levo (Front L, beli) i desno (Front R, crveni), na zvučnicima utakneš RCA u input
Screenshot_2023-09-09-14-49-50-228_com.android.chrome.jpg


kabl ovakav neki:
Screenshot_2023-09-09-14-53-43-715_com.android.chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
FC-330 su obični računarski zvučnici. preko RCA kabla se povezuju sa izvorom stereo zvuka (u ovom slučaju Xonar U7). sami zvučnici razdvajaju zvuk na satelite (levi i desni) i subwoofer.

znači, na Xonar U7 staviš RCA na levo (Front L, beli) i desno (Front R, crveni), na zvučnicima utakneš RCA u input
Pogledajte prilog 404057


kabl ovakav neki:
Pogledajte prilog 404060
I nije im potrebno dodatno napajanje ? Neki amp ili tako nesto?
 
ne znam gde si našao da su ti zvučnici za računar pasivni. možda si pročitao da su sami sateliti pasivni, što i jeste tačno no dobijaju signal i snagu od pojačala koje je ugrađeno u subwoofer.

za taj M-Audio biće ti potreban drugi kabl za povezivanje sa zvučnicima: na jednom kraju 2x RCA, na drugom 2x bananica (3,5mm). a za slušalice ne piše da podržava preko 32 oma. inače, taj M Track DUO je više za snimanje zvuka nego za slušanje


ima i drugih marki, spomenute su već
 
Negde sam nasao da su "active sub, pasive satelits", cini mi se na nekom domacem sajtu, a sada vidim u prodavnici u kojoj sam kupio da pise da su aktivni, nov sam u audio vodama :).
Da li postoji nesto sem tog asusa, video sam da dosta ljudi prica o raznim dac/amp uredjajima
ne znam gde si našao da su ti zvučnici za računar pasivni.
za taj M-Audio biće ti potreban drugi kabl za povezivanje sa zvučnicima: na jednom kraju 2x RCA, na drugom 2x bananica. a za slušalice ne piše da podržava preko 32 oma. inače, taj M Track DUO je više za snimanje zvuka nego za slušanje

 
šta će ti AMP kad već imaš aktivne zvučnike?

postoje mala stona stereo pojačala koja se preko USB povezuju na računar i koja u sebi imaju pojačalo za slušalice. no, kao i za svako pojačalo, i ovde važi da ćeš morati da nabaviš par pasivnih zvučnika i eventualno zasebno sabvufer, pošto se ne mogu koristiti aktivni zvučnici poput tih FC-330. mislim da cena takvog novog pojačala ide od €300 i na to dodati cenu zvučnika...


pored spomenutog ASUS-a, i Creative ima svoju ponudu USB zvučnih kartica, no nisam siguran da se zvanično prodaju u Srbiji


tema o DAC-ovima
 
šta će ti AMP kad već imaš aktivne zvučnike?

postoje mala stona stereo pojačala koja se preko USB povezuju na računar i koja u sebi imaju pojačalo za slušalice. no, kao i za svako pojačalo, i ovde važi da ćeš morati da nabaviš par pasivnih zvučnika i eventualno zasebno sabvufer, pošto se ne mogu koristiti aktivni zvučnici poput tih FC-330
Ok sada malo bolje razumem , znaci jedini izbor je taj asus, i to je zapravo zvucna karta? Nesto mi taj asus ne uliva poverenje, pa bih ipak da vidim koji jos izbor imam. Verovatno je vama koji se razumete sve to jako jednostavno, ja uopste nisam siguran kako se zove taj uredjaj koji mi treba vidim da postoje razni spliteri, pojacala za slusalice, dac-ovi i pojma nemam sta sve.
 
DAC može da sadrži u sebi pojačalo za slušalice (headphone AMP). DAC koji se povezuje USB-om na komp se može smatrati USB zvučnom kartom. da ne bude zabune, nemaju svi DAC-ovi USB.
USB zvučna može da ima pojačalo za slušalice.

jeste a i nije jednostavno 😁

dali smo ti 2 predloga (ASUS i M-Audio). verovatno u DAC temi možeš da naletiš na dobar ChiFi (kineski HiFi) DAC sa USB-om za komp i pojačalom za slušalice
 
Ok vidim da ima ovaj Fosi Audio Q4 deluje slicno nazad kao i assus pa me zanima da li bi se to ovako nekako povezalo na kraju ? :D nadam se da se vidi dobro na sta mislim, znaci dac (ili taj asus) preko usba sa kompom, sub od mirolaba se povezuje sa fosijem a onda iz audio outa sa suba od mirolaba ide za svaki zvucnik kabl (mislim ti zvucnici samo tako i mogu da se povezu posto direkt iz njih ide RCA kabl )
1694270298652.png
 
dobro si skapirao povezivanje.
skrenuo bih pažnju da taj DAC prima 5V struju preko micro USB porta

 
dobro si skapirao povezivanje.
skrenuo bih pažnju da taj DAC prima 5V struju preko micro USB porta

Sto za mene u praksi znaci sta ?
Vufer ima svoju struju preko kabla za napajanje, a zvucnici iz njega idu.
 
skrenuo bih pažnju da taj DAC prima 5V struju preko micro USB porta
Nije mikro, već USB-B port i kakve to ima veze sa OP. Ako koristi USB vezu sa računarom, onda nije bitno, jedino ako koristi optički ili koaksijalni ulaz, onda mora biti povezan na računar da dobija napajanje ili da ga poveže na eksterno napajanje od 5V.
Sto za mene u praksi znaci sta ?
Ništa.
Vufer ima svoju struju preko kabla za napajanje, a zvucnici iz njega idu.
Ono što je @momsab napomenuo ne odnosi se na napajanje zvučnika već DAC-a.
 
Poslednja izmena:
Ako koristi USB vezu sa računarom, onda nije bitno, jedino ako koristi optički ili koaksijalni ulaz, onda mora biti povezan na računar da dobija napajanje ili da ga poveže na eksterno napajanje od 5V.
piše na linkovanom sajtu da treba 5V čak i kad se koristi USB veza sa računarom.
 
  • Like
Reagovanja: zek
Nazad
Vrh Dno