Šta je novo?

UPS:Inform Guard LcD 1500VA...par problema!?

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Uzeo sam UPS Inform Guard LCD 1500VA i uradio formiranje baterije po propisu... Uredjaj radi kako treba ali puni bateriju samo do 74% i ni makac odatle!? LCD display pokazuje i dalje punjenje baterije ali se kapacitet ne povecava. Dva puta posle formiranja baterije koristio sam ga u radu racunara po nekih 6-8 sati a kapacitet baterije se opet nije pomerio ni 1 %???? Sta je uzrok ovome.... baterija,.. ili postoji neka caka u UPS software settingu???
- Seting nisam uspeo posto UPS ima RS232 konektor koji moja nova MB ASUS P5K-E Wi-Fi nema! Da li postoji neki konektor RS232-to-USB i moze li se naci po prodavnicama kod nas?
- Pokusacu da uradim setting na starom compu koji ima RS232 pa da ponovo vratim UPS na novi comp... Molim za Vasu pomoc!

Hvala!
Pozz RocK-KeR - Reveler
 
Postoji Adapter RS232-To-USB, ima ga u Telix-u ako se ne varam (da ne reklamiram neku drugu radnju gde znam da ima ali verovatno ti nije u blizini)
 
Hm... mislim da taj kabal iz "Telix-a" ne bi odgovarao! (po slici).
Na MB je "male" (with 9 erective pins) RS232 a na UPS-u je "female" (with 9 rupichicica)... ovo je nesto drugacije...???...mada, pisu da ne odgovaraju
za tacnost slike iz opisa... mozda je ipak "female" izvedba!?

P.S. Al su bre ubrljavili sa tim standardima... Boze sacuvaj!!!
P.P.S. Probao sam na drugom racunaru...gde na MB imam RS232 i ... software SetupPover.exe ne radi...shiiiiit!!! Ma... ko ga ejeb, neka radi kako radi...u drzavi zvanoj "Sve za 100 evra" !!!

Inace, Hvala Ti na pomoci!
 
Poslednja izmena:
Zasto mislis da ti treba i serijski pored usb?
 
for gvlada:
UPS Inform Guard LCD 1500VA - NEMA USB prikljucak !!!
Ebg, cudno je... ali .... nema ga j..o ga onaj "zastareli" majstor
iz proslog veka koji ga je napravio bez USB!!!

Pozz
 
Poslednja izmena:
U ruci držim taj RS232-To-USB adapter i na njemu postoje 2 male konektora kao i na MB.
 
Nazad
Vrh Dno