Šta je novo?

Upozorenje, MTS drži passworde u clear text

Jer zaboga, promenio si IP adresu ili browser. Ko to još putuje u 21. veku, pa je danas u Srbiji a sutra možda u Rumuniji. Ili ne daj bože koristi VPN. I posle me pitaju zašto mrzim Google, Paypal i ostale slične kompanije
Nikada nisam imao problem zbog toga na putovanjima?
 
Ni ja, a baš često putujem
 
U osnovi je tako. Postoji grupa ljudi koja je zarobljena (kredit, porodica) u takvim firmama iako bi u nekoj drugoj imali barem duplo veću platu od starta. Poslodavac, naravno, nema nikakve namere da promeni stanje i da platu koja je značajno porasla u poslednjih 10 godina.
Kako te kredit tačno zarobi da promeniš posao za veći iznos plate?
 
Da ne idemo dalje u offtopic - shvatam, ali i ne mogu da razumem, pogotovo u današnje vreme.
 
MTS hashuje pass od pre par meseci. Info iz "prve ruke" :). Sada se dobija samo user a šifru sami kreirate prilikom logovanja na portal. Ko zna, možda je ovo promenjeno i na tvoj zahtev Olujche :)
 
Konačno sam uspeo da izvučem neki odgovor od Telekoma.

Njihovo objašnjenje je sledeće:

U starom sistemu (pre više od 10 godina kad sam bio korisnik ADSL) sistem je generisao nasumičnu lozinku za sve svoje servise (adsl konekciju, web portal, itd), i imao sam mogućnost da je promenim prilikom prvog logovannja što nisam uradio i automatski se lozinka "izjednačila" sa svim servisima i zbog potrebe ADSL čuvala u clear text.

Naravno njihovo objašnjenej je laž, zato što sam lozinku ja stvorio koristeći imena i datume u porodici, što je vrlo lako dokazati.
Telekom je pokrenuo aktivnosti za izmenu parametara onih korisnika koji su kreirani na starom sistemu a nisu menjali lozinke kao odgovor na ove probleme. Ali zbog epidemiološke situacije i manjka ljudskih resursa to ide sporo.

Objašnjenje zašto nisu meni poslali direktno parametre za pristup nego agentu je bilo zato što je on poslao zahtev a nisu imali moj mail (tačno da je on prosledio zahtev, ali nije tačno da nisu imali moj mail) i da je skroz OK što je podatke slao preko svog telefona na viber. Zato što je posle tu istu sliku obrisao sa svog telefona :oops:



Ma neverovatno. Džabe i da čovek ulazi u neku raspravu sa njima kada nemaju tehničkog znanja. Sklope priču kako im odgovara i očekuju da će zbog kompleksnosti problema ljudi odustati od isterivanja pravde.
 
^ Lebe mekani kakvi amateri....
 
E da,

Čisto da budem jasan. Ovim odgovorom (na 4 stranice) su između redova priznali da svi stari korisnici Telekoma (ne znam tačno kad su počeli koristiti novi sistem, ali da kažemo 5g+) imaju svoje podatke i šifre na Telekom serverima u clear textu.
Ali rade na tome...
 
Nazad
Vrh Dno