Šta je novo?

Upomoc Mac OS 9.2

U stvari moguće je i to. Možda je originalni drajv ko zna kad geknuo, pa stavljen neki zamenski. Ja sam dijagnostikovao problem sa diskovima na jednom MacBook-u i ispostavilo se da drajv nije DVD (po specifikaciji tog modela) već CD dravj, a uz to i na izdisaju (srećom taj lap je bio poklon).
 
Cini mi se da taj G3 nema DVD rom nego CDRW.:)
 
sta je trebao fabricki da ima pojma nemam, ali sada ima dvd rom cita dvd diskove dvd -r mada mi je privuklo paznju sa jednog diska jednu pesmu hoce a jednu nece, a obe su u istom formatu. mogu da prebacim i dvd-rw pioneer 108 sa ovog pc sa kog ovo pisem pa da probam, mozda je i los citac. glavnom koju god verziju os x da sam danas rezao a probao sam bar 20 puta (ja sam prilicno tvrdoglavo stvorenje) mac samo izbaci ureadable.
 
Probaj za svaki slučaj drugi optički drajv. Ovaj možda polako zakazuje.
 
sada cu da mu ubacim drugi dvd - rom, ako i sa njim ne uspe probacu i sa dvd rezacom na kom i rezem diskove, ako je samo to sto je optika probirljiva onda super.
 
e sad sledeci problem promenio sam optiku i sada ocita disk ali iz 9.0 otvorim dvd kliknem na instal mac os x i kaze mi da restartujem racunar, na tom obavestenju kliknem restart a on prijavi ovo "Startup disk was unable to select the install cd as the startup disk". kada se pali drzim c i pojavi se folder na kom je naizmenicno znak ? i logoom (ono lice)
u kontrol panelu na startup disk je stavljno na cd

Neka ideja?
 
da li bi sta dobio ako bih samo iskopirao sistemski folder na hard i sta bi onda bilo sa postojecom 9-kom, plasim se da probam na svoju ruku jer neznam da li su uspeti da vrtim makar i ovu 9 koja radi
 
e krastavac...mozda ne podrzava Tigra. Skini Panthera to moze sigurno a opet je bolji od 9.2.
 
probao i sa panterom isto se desava, da li je moguce da su 4 instalacije lose ili je nesto drugo problem? a sta bi bilo ako bi samo sa pantera ili tigra iskopirao sistemski folder na zivo dok radi 9? da li bi radio tigar ili panter ili bi to oborilo i 9 ???
 
Poslednja izmena:
Neverovatno, da nece da se instalira.

Ja imam G4 u slicne konfiguracije i uradio sam instalaciju bez problema, istina iz drugog puta jer sam prvi put naisao na neispravnu instalaciju.
 
nema ih vise...:( Ako se setim nesto javljam ti. Imam isto G3 al trenutno nije kod mene. Panther je na njemu,ali hocu da stavim Tigra. Ako budem imao isti problem,javicu ti kako sam resio. 1. idem kod kuma u nemacku,tamo sam zaboravio,znaci tek posle 20 je aktuelno. Ako si strpljiv mozda i resimo nesto. krastavac...ne znam sta drugo da ti kazem sada.
 
nista, svaka ideja mi je dobro dosla. ganjacu se sa ovom 9 a mozda mi i padne neka ideja u medjuvremenu
 
Nazad
Vrh Dno