Šta je novo?

Upgrade stare konfiguracije

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
70
Poena
310
Pozdrav, moja konfiguracija je sledeća:

Gigabyte GA-F2A85X-D3H
AMD APU A8-5500
4GB DDR3
WD AAJS 320GB Caviar Blue
LC Power Pro 925B 600W

Sad kad mi trebaju photoshop i illustrator cc 2015, primetio sam da pomalo koči u radu. Šta biste mi predložili da nadogradim od komponenata? Ne bih previše ulagao, budući da ove programe koristim za dizajniranje flajera za lične potrebe (dakle ništa profesionalno).
 
Baš to, još 4gb pod moranje, to ti je nekih 2000din. Takođe bih preporučio i 120gb SSD, ima ih po oglasima isto za po 2000 din, možda nešto skuplje sa garancijom. I reinstaliraj i održavaj sistem.
 
Poslednja izmena:
Svakako posle uzmi jos 2x4 ( kada vec ces tako imati sad ). Vidim da je ploca sa 4 slota.
Radim u Marketinskoj agenciji i znam koliko ti programi zderu ram. Ovde kod nas su racunari za 16 i 24 gb i fino poruckaju to Mac-ovi.
 
1. Obavezno SSD, imas sada jeftinijih varijanti, 120gb je sasvim ok za tvoje potrebe, a ubrzace ti prvo sistem, drugo samo pokretanje programa.
2. 4 ili 8gb rama, zavisi za koliko mozes da se otvoris, i proveri da li ploca moze da podrzi brzi ram (ne znam koji sad trenutno imas) jer ako moze, i on ce pomoci u radu.
 
Nazad
Vrh Dno