Šta je novo?

Upgrade sa Semprona32 na Athlon64

ogio81

Čuven
Učlanjen(a)
22.03.2002
Poruke
86
Poena
609
Cao svima,
ovako trenutno imam

AMD Sempron 2600+ (32bit)
512 Corsair value (2x256)
ABIT NF7 v2.0

a planiram da uzemem

AMD Athlon64 3000+ Venice
DFI NF4 DAGF ili MSI K8N NEO2

Jedini problem je sto ukoliko uzmem NF4 moram i graficku da menjam

Interesuje me:
- da li mi preporucujete da ulazem u ovako nesto jer ne znam koliko cu dobiti na brzini rada (graficki dizajn, 3D, multimedija, rad sa velikim rezolucijama).
- da li je bolje da se strpim i skupim pare i za graficku pa promenim sve komplet

Pozdrav svima

p.s. ne gine mi da kupim jos 512MB ram-a
 
Poslednja izmena od urednika:
-preporucujemo ti :)
-graficku ces u svakom pogledu da menjas (iako si mislio na brzu, pretpostavljam) jer nova ploca prima PCI-e, a ne AGP karte.
-da, ne gine ti.
 
Verovao ti meni, ja imao istu dilemu kao i ti sada i uradio sledece, uzeo venice 3000+ nf4 DFI DAGF plocu i veruj mi da je ogromna razlika izmedju mog bivseg sempron 2500+ radeon 9600xt combo-a i ovog novog 3000+ venice i MSI 6600gt PCI-E.
Definitivno jos 512 rama samo razmisli o malo boljim tipa DDR500 u slucaju da radis OC, sto je steta ako ne radis s'obzirom da je venice dusu dao za to.
 
Hvala vam,
nesto zazirem od overclockovanja jer mi je stabilnost na prvom mestu.
Naravno, sad moze da se overklokuje procesor i da bude stabilan, al jednostavno,
nisam voljan da se petljam, volim DEFAULT :)

Procitao sam recenzije i video da je MSI K8N NEO2 dobra ploca i ima AGP tako da cu najpre nju da kupim. Kasnije, kada mi zatreba jaca kartica, cu promeniti plocu - bitno je da uzmem procesor.

Hvala jos jednom
 
Da zaboravih, koje snage je optimalno napajanje za ovakav kompjuter?

AMD A64 3000+ Venice
MSI K8N Neo2,
1GB rama i ostale komponente mozete videti u signature-u
 
ogio81 je napisao(la):
Da zaboravih, koje snage je optimalno napajanje za ovakav kompjuter?

AMD A64 3000+ Venice
MSI K8N Neo2,
1GB rama i ostale komponente mozete videti u signature-u

Ako mislis da imas barem neku rezervu za buducnost, pravih 360W (to je barem 400W "kung-fu") ili vise. Za tu trenutnu konfiguraciju i ATX1.3 je OK mada bih ja licno iskljucuvo ATX2.0 (sa dve 12V linije, 24-pin konektor) uzimao u razmatranje, iako su ona nesto i skuplja.

Ako pak u buducnosti mislis da ides na SLI, pa jos mozda i da malo ovekclock-ujes, pravih 420W ATX2.0 je absolutni minimum.
 
OK. Samo jos jedno glupo pitanje,
ploca MSI K8N Neo2 je ATX 2.0 ili ... ?
 
Nazad
Vrh Dno