Šta je novo?

Upgrade racunara

Dzoni72

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2014
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav , razmisljam vec neko vreme da upgrade-ujem moj PC . Obozavam gaming pa bih ga za to koristio najvise .
Trenutno imam :
CPU - Intel Core 2 Duo E4500 2.2GHz
RAM - DDR2 4gb
GPU - AMD HD 5770
HDD - Western Digital 500gb
SSD - Samsung 840 EVO 120gb ( ovo , HDD i napajanje su jedine stvari koje bih zeleo da prebacim u novi PC )
Cooler - nisam ni siguran neki tamo , nista posebno nije
Kuciste - Aurora Frontier Black
Maticna - Gigabyte GA-N650SLI-DS4L ( DDR2 je , dovoljan razlog za menjanje )
Znaci , jedine stvari koje bih prebacio u novi komp iz starog su CHIEFTEC 550w napajanje , SAMSUNG EVO 840 SSD 120gb i Western Digital 500gb HDD.
Sve nove stvari za komp su na ovom linku http://pcpartpicker.com/p/XfpLf7 . Jedino cu uzeti neko kuciste , ne treba mi neko posebno .
Ako neko moze da mi predlozi nesto bolje od ovoga na linku a da ne prelazi tu cenu , bio bih mu zahvalan . Ocekujem odgovor sto pre :D
 
Prvo,nisi rekao koliko ti je staro napajanje. Ako je kao i konfa,moras drugo da kupis...
Drugo,ni slucajno taj procesor...
Moj predlog,kao moja konfa (predlazem jer radi odlicno,za te pare ne verujem da moze bolje):
Asrock z97 fatal1ty killer + i5 4690k + 2x4gb Corsair Vengeance = 370e kod Madjara.
Napajanje neko brendirano oko 550-600w,zavisi koliko para bi izdvojio pa ne znam koji brend da ti kazem. Kuciste koje ti se svidja,samo pazi koji kuleri staju u njega (u jeftinija kucista ne staju visoki kuleri,a i slabo ima mesta za neko ozbiljnije vodeno).

I to ti je to.

ps.
Posto si hteo sabertooth,mozes i z97 mark 2 da uzmes,on ti je i kod nas povoljan,oko 17.000 cini mi se.... Proc i ram uzmi od Madjara.

sad vidim da sam na grafu zaboravio, gledaj makar r9 280, ili 280x, mozes i polovne sa oglasa sa oko 2 godine garancije. Primera radi,ja sam moju uzeo sa oko 27 meseci garancije za 175e i to pre par meseci,znaci sada moze i za malo manje para.
 
Poslednja izmena:
Lepo si pitao da ti se preporuci, evo neka se javi jos 10 clanova, ja sam siguran da ce ti svi reci sa ne uzimas tog amd-a. Na papiru on izgleda dobro, ali ovako meh... Samo nek se javi jos neko...

a i najjednostavije, guglas fx-9370 vs i5-4690k, i videces da nema nijednog coveka koji je bio za fx...vise foruma pogledaj
 
Poslednja izmena:
Radi se o fx9370... TA pec koja trosi 220w na stock... A daje performanse kao sandy...
Samo ne znam kako je mislio covek da zadrzi matoro napajanje od 550w, a stavlja kvarcnu pec u komp :-D
 
Taj FX-9xxx je nesto najbezazlenije sto je napravljeno u poslednjih par godina. Dakle, ako insistiras na AMD-u idi na FX-8320 ili 8350.

Bolje i pametnije utrosen novac je ako ides na i5 ili i7.


Samo, reci koliko para bi dao i da li kupujes u Srbiji...
 
9370 је бирани примерак од 8350, дакле бацање пара.
 
Lepo si pitao da ti se preporuci, evo neka se javi jos 10 clanova, ja sam siguran da ce ti svi reci sa ne uzimas tog amd-a. Na papiru on izgleda dobro, ali ovako meh... Samo nek se javi jos neko...

a i najjednostavije, guglas fx-9370 vs i5-4690k, i videces da nema nijednog coveka koji je bio za fx...vise foruma pogledaj

http://pcpartpicker.com/p/7FBtrH evo izmenjene verzije , sta kazete ? :D Voleo bih i neki cooler da se ne cuje kao helikopter nego da bude tih a da nije preko 80-85 $ .

P.S ne mogu da dam vise od ovoga za komp , tako da i5 od 200+ dolara nece da moze :D
 
Lepo si pitao da ti se preporuci, evo neka se javi jos 10 clanova, ja sam siguran da ce ti svi reci sa ne uzimas tog amd-a. Na papiru on izgleda dobro, ali ovako meh... Samo nek se javi jos neko...

a i najjednostavije, guglas fx-9370 vs i5-4690k, i videces da nema nijednog coveka koji je bio za fx...vise foruma pogledaj

http://pcpartpicker.com/p/7FBtrH evo izmenjene verzije , sta kazete ? :D Voleo bih i neki cooler da se ne cuje kao helikopter nego da bude tih a da nije preko 80-85 $ .

P.S ne mogu da dam vise od ovoga za komp , tako da i5 od 200+ dolara nece da moze :D
Nemoze i5 od 200$ i ploca od 50$ ali moze fx od 140$ i ploca od 90$ i cooler od 80-85$ pa plus i novo napajanje od 50$.
Slaba ti racunica covece.
 
Poslednja izmena:
tera covek od starta kako je zamislio,ne znam samo sto pita... :D uzmes lepo narucis sta mislis da valja i teras :)

i5 4460 + neka jeftinija ploca = 200e kod madjara.
i5 4690k + asrock z97 pro4 (ili Gigabyte GA-Z97X-UD3H) = 280e kod madjara (ili 300e)

na to dodas 2x4gb corsair vengeance 1600,recimo, to ti je jos 70e

tesko da moze bolje i za manje pare :) te fx-ove sto gledas,dzabe gledas,to se novo ne uzima...


da dodam,moze i z97 extreme3 ili extreme4
 
Poslednja izmena:
To je onaj tip teme gde je zacetnik teme vec odlucio sta ce da kupi (mozda vec kupio), a samo mu treba moralna podrska :)
Od mene je ima :)

Nemoj da slusas ove sto ti predlazu Intel (ako ti je merak da imas amd procesor :d ) , (sarkazam :d )
 
Nazad
Vrh Dno