Šta je novo?

Hardver Upgrade računara (potencijalni)

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Manda94

Poštovan
Učlanjen(a)
19.04.2021
Poruke
58
Poena
50
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
Sklopio sam računar pre 2 godine i razmišljam o zameni CPU i GPU.
Razmišljam o njihovoj prodaji dok su još u garanciji (još godinu dana) i eventualno doplati da uzmem nešto novije.
Imam i5 12400f i 3060ti pa na šta bi bilo idealno preći i da li se isplati prelaziti na neki i5 iz 14. generacije?
Matična je b660g-gaming tako da samo soket 1700 dolazi u obzir :D
 
Iskreno, to mi je i palo na pamet juče s obzirom da na procesoru imam LC-CC-120 hladnjak.
U TLOU mi CPU nije prelazio 64 stepena dok je GPU bio na 85-86 što je opet super temperatura :D
 
Koliki ti je budzet, za sta koristis komp, na kojoj rezoluciji igras i sta igras najvise od igara?
 
Nemam jasno definisan budžet.
Prvobitno sam planirao da nakon prodaje procesora i grafičke dodam po 100-200 evra i kupim nešto novo ili polovno u garanciji.
Kad mi slobodno vreme dozvoli igram šta stignem od novijih naslova (za mene je novo od 2018.😂) u 1440p
 
Uzmi 7800XT i uživaj još 3 godine
 
Iskreno, to mi je i palo na pamet juče s obzirom da na procesoru imam LC-CC-120 hladnjak.
U TLOU mi CPU nije prelazio 64 stepena dok je GPU bio na 85-86 što je opet super temperatura :D

tj LC uopšte nije naivan ako bi stavio JOŠ JEDAN vent, fabrički dolazi sa jednim
al ako bi stavio JOŠ JEDAN, skinuo bi 4-7C, najmanje, imaš žičica tamo viška
pa možeš hladno uzeti neki sa oglasa samo da probaš da se uveriš, da ne kupuješ nov.
koje ti je kućište? dobar ili loš protok mogu da budu +/- 10C...
a GPU bi se mogao možda afterburnerom srediti, 85C je malko mnogo?
dal vrti vent kako treba uopšte?
 
Kućište mi je Armor V700, u prilogu je slika.
S tim što sam dokupio još 2 ventilatora i sad je isto kao sa ove slike, svih 6 je tu.
A na LC hladnjak sam i stavio još jedan ventilator pored onog stock, tako da je po jedan sa obe strane :D
Sve u svemu, 8 kulera je tu i svi rade :D
Afterburner je takođe instaliran i radi posao...
 

Prilozi

  • armorv700.png
    armorv700.png
    73.5 KB · Pregleda: 6
Nazad
Vrh Dno