Šta je novo?

Upgrade postojeceg ili ....

drtroad

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2006
Poruke
110
Poena
319
Procesor je I7 870, ploca MSI H55M-E23, memorija 2x2GB ddr3, napajanje Codegen500W.
Od marta meseca radio je sa grafickom Asus cerebrus 1050TI, stradala je pre dve nedelje, priznali su reklamaciju i ostvarili smo pravo na povracaj novca.
Racunar se koristi za GTA5, Fortnite battle royale, CS GO, Watch dogs... Sa ovom grafickom GTA je kocio, Fortnite ponekad.
Sta savetujete sada? Izbegao bih istu graficku. Da li vredi da se doda do 29000 za 1060 3GB i jace napajanje i 2x4GB memorije ili nova platforma.
 
Kako ti je GTA5 kocio zbog grafike kad moj klinac igra na GTX1050 2GB bez problema u Full HD? Ako si gurao vecu rezoluciju 4GB je malo. Kod klinca je i3-2100, 8GB DDR3 (2X4), SSD.
Grafika ti je ok koju si imao, dodaj RAM i SSD ako nemas. Za GTX1060 moras da menjas platformu jer treba i jaci procesor, moze da se desi da taj tvoj ni za 1050ti nije dovoljan da isprati.
 
Poslednja izmena:
2x4 GB je odavno planirano nego nikako da realizujem, a sto se tice SSD ne znam da li ploca podrzava, (stao sam negde kod sata2 i ddr2 platforme). Ako moze neki savet i oko SSDa i napajanja. U E mi nude Raidmax preko 700W (modularno).
 
Poslednja izmena:
lagovao je gta jer posle 10-15 min probija 4gb i onda igra kesuje na hdd i otud ogromna usporenja i frametime.tu je jos 4gb krucijalno.
Bas tako se i ponasao, sin kaze da mu se to desavalo kada vozi auto i kada se ucitavaju nove mape, inace pre stradale 1050TI koristio je ati 5570 od 1GB. Sada je opet ona u kompu.
Da li to isto vazi i za Fortnite?
 
fortnite na konf iz profila za podesavanja medium/high u 1080p vuce oko 7gb rama non stop.
 
Sa 8GB radi sve kako treba, stigla je i nova 1050 TI.
Hvala svima.

Moze li jos malo pojasnjenja oko SSD i napajanja, tako da te komponente mogu da se upotrebe i kada se promeni platforma?
Citam teme o napajanjima danima i u cenovnom rangu oko 9000 din savetuju se :
650W FSP Fortron HEXA 85+ HA650, 80 PLUS®
Seasonic SS-620GB 620W
Gigabyte GP-G750H 750W.
Sta bi bio best buy trenutno¿
 
Ss620gb za 8.200din.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za sada je sve u redu, ali kad smo pazarili graficku neko od prodavaca je spomenuo da je postojece slabo i tako smo se odlucili za cerebrus 1050TI kojoj nije potrebno dodatno napajanje.
 
Codegen 500W je slabo i da kupis novo za tu masinu i jos da das 8=9=10.000 ??? Nigde veze majke mi. Uzmi LC 600 i vozi. Nemoj bacati pare. Pa ja imam istu kartu plus klokovan Ryzen i svasta nesto sto pise u Moja masina na lc 500 i jos ima lufta.
 
LC 420 h-12 mi je stradalo i upropastilo hard na masini u potpisu pa sam se opet vratio na stari codegen, koji sam svojevremeno na savet iz radnje da treba da se menja jer je staro upravo zamenio tim novim LC 420. Zbog toga sam i gledao kvalitetnije napajanje od LC. Mozda Je ovo LC 600 neka kvalitetnija varijanta?
 
Nazad
Vrh Dno